احداث نخستین پارک ویژه معلولین در آمل
26 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : سازمان بهزیستی در صورت تامین زمین از سوی شهرداری آمل آمادگی دارد نخستین پارک ویژه معلولین را به بهترین نحو ممکن برای معلولان احداث کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین :  وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل در جشن گلریزان انجمن  معلولان توانای شهرستان آمل گفت: سازمان بهزیستی در صورت تامین زمین  از سوی شهرداری آمل آمادگی دارد نخستین پارک ویژه معلولین را به بهترین نحو ممکن برای معلولان احداث کند.

وی تصریح کرد: آماده سازی و تامین بودجه پارک توسط بهزیستی صورت می‌ گیرد و برای ساخت آن بیش از 720 میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است  که امیدواریم در هفته بهزیستی کلنگ آن زده شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به اهمیت توجه به معلولان شهرستان گفت: با ایجاد چنین فضایی می ‌توان بسیاری از مشکلات عاطفی معلولان را برطرف کرد.

حسین زاده اشاره کرد: این طرح با هدف ارائه خدمات بهینه به این قشر و بهره گیری آنان از تمامی امکانات و تامین آسایش و رفاه ، در دستور کار این قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: نصب نیمکت ویژه معلولین، ست بدنسازی و ایجاد سرویس بهداشتی مناسب برای معلولین، ایجاد محل پارک خودرو و نصب دستک‌ های رمپ از جمله اقداماتی است که در این بوستان به منظور رفاه حال معلولان انجام می شود.

رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل با قدردانی از همت والای خیرین درجهت توجه به قشر معلولین شهرستان آمل عنوان داشت: کمکهای خیرین درطول سال باعث شد که در کشور و استان زبانزد خاص و عام شوند که برای کمک به این عزیزان از همدیگر گوی سبقت می گیرند.

حمید سلیمانی نسب عضو هیئت مدیره انجمن معلولان توانای شهرستان آمل گفت: انجمن معلولان توانا همچون سایر انجمن های فعال جامعه یک تشکل مردم نهاد است که از بدو تاسیس، تمام هم و غم خود را به کار گرفت تا باری از دوش معلولین و خانواده های آنها کم کند و با حمایت های مالی و معنوی از آنها شاد زیستن و امید را در دل هایشان زنده نگه دارد.

وی افزود: یکهزار و 700 معلول جسمی و حرکتی در انجمن معلولان توانای آمل فعالیت دارند.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین توانای شهرستان آمل اظهار کرد: نباید در جامعه به معلولان با نگاه ترحم‌آمیز نگریست و معلولیت را محدودیت دانست و معلولان زیادی هم‌ اکنون در حال بروز توانمندی و استعدادهای خود هستند و در اجتماع ایفای نقش می ‌کنند.

سلیمانی نسب تصریح کرد: معلولان باید بیشتر در جامعه توسط مردم و مسئولان باور شوند و برای آنها و کارشان ارزش قائل شد چرا که این عزیزان کارهایی انجام می دهند حتی برعهده انسان های سالم برنمی آید.

وی اظهارداشت: در سال گذشته با کمک مسئولین و خیرین بیش از 400میلیون ریال خدمات از قبیل کمک هزینه درمان ، ارائه پوشاک ، خرید لوازم توانبخشی ، تهیه جهیزیه عروس ، تهیه لوازم خانگی ، مناسب سازی مسکن و دیگر امور به جامعه هدف ارائه شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0