ضرورت مقابله با مفاسد اقتصادی در دولت آینده در گفتگو با دکتر یوسفیان ملا
24 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: در شرایط کنونی ضعف مبارزه با مفاسد اقتصادی نبود شفافیت اطلاعاتی است، لذا با اجرای دولت الکترونیک در دولت آینده دستگاه ها نمی توانند از قانون تخطی کنند.

عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به ضرورت مقابله با مفاسد اقتصادی در دولت آینده، گفت: یکی از وظایف مهم دولت آینده اجرای قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد است، که با تلاش های فراوان در مجلس تصویب شده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون ارتقای سلامت نظام اداری سیستم مقابله با مفاسد اقتصادی را پیش بینی کرده است، افزود: قانون مذکور وزارتخانه ها و دستگاه هایی را که در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با یکدیگر هماهنگ شده و از بروز فساد جلوگیری کنند، پیش بینی کرده است.

ایجاد سیستم واحد اطلاعات از واردات کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری می کند

یوسفیان ملا ادامه داد: ایجاد سیستم واحد داده ها و اطلاعات به گمرکات و سایر دستگاه ها این امکان را می دهد، که پیش از واردات هر کالایی، از نوع کالا مطلع شود و از هرگونه جعل و تغییر در برگه کالا جلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه با ایجاد سیستم واحد اطلاعات از واردات کالاهای قاچاق بهکشور جلوگیری می شود، یادآور شد:راه اندازی سیستم جامع اطلاعات این امکان را برای سازمان امور مالیاتی فراهم می کند، که میزان مالیات کالا مشخص شود، تا متناسب با آن کالا از واردکننده مالیات اخذ شود.

دولت الکترونیک تمام سامانه های اقتصادی را به یکدیگر متصل می کند

یوسفیان با اشاره به اینکه راه اندازی سیستم جامع اطلاعات و داده اقتصادی سبب شفافیت در فعالیت های بانکی می شود، افزود:فردی ممکن است چند وام میلیاردی از چند بانک متعدد دریافت کند و زمانی که دلایل چرایی این اقدام پرسیده می شود، بانک ها اظهار بی اطلاعی می کنند.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک تمام سامانه های اقتصادی را به یکدیگر متصل می کند، ادامه داد: در شرایط کنونی ضعف مبارزه با مفاسد اقتصادی نبود شفافیت اطلاعاتی است، لذا با اجرای دولت الکترونیک در دولت آینده دستگاه ها نمی توانند از قانون تخطی کنند.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد:دولت یازدهم در مبارزه با مفاسد اقتصادی عملکرد خوبی داشته است، که در دولت آینده نیز باید تداوم یابد./ خانه ملت

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0