علامت سوال جلوی آینده ۱۱ بازیکن استقلال/ تکلیف زودتر مشخص شود
24 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
باوجود اینکه عنوان شده استقلال کمترین تغییر را برای فصل آینده خواهد داشت اما در مورد برخی بازیکنان این تیم ابهاماتی وجود دارد که باید برطرف شود.

 استقلال فصل شانزدهم لیگ برتر را با عنوان نایب قهرمانی به پایان برد تا علیرضا منصوریان در اولین فصل حضورش در این تیم عملکرد قابل قبولی داشته باشد و برای فصل بعد به فکر برطرف کردن نقاط ضعف تیمش باشد.

درحالی که به نظر می رسد سرمربی آبی ها قصد دارد اسکلت اصلی تیمش برای فصل بعد را حفظ کند اما هنوز وضعیت برخی از بازیکنان این تیم مشخص نیست. طبیعتا باشگاه و کادر فنی باید برای فصل آینده ابهامات در مورد این بازیکنان را برطرف کند.

رابسون جانواریو
این بازیکن مورد علاقه منصوریان است، او با چنان انرژی و قدرت بدنی فوتبال بازی می کند که بارها از نظر درگیری و سر نترس داشتن مورد تمجید منصوریان قرار گرفته است اما با این وجود دو عیب بزرگ دارد، اولینش این است که قرارداد او با استقلال قرضی است و نگه داشتن او ممکن است در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات قیمت بالایی داشته باشد و بتوان با آن پول مثلا امثال پژمان منتظری را به استقلال آورد. رابسون اندکی کند است و البته تندتر از پادوانی اما در مجموع این دو از این منظر مشکلاتی روی توپ های سرعتی دارند. به نظر می رسد آمادگی مجید حسینی جوان، تعیین تکلیف منتظری و البته مذاکرات با تیم قبلی او تصمیم نهایی در مورد این مدافع برزیلی هیجان زده را روشن کند.

لئوناردو پادوانی
پادوانی را تقریبا همه دوست دارند، مهمترین حسن پادوانی به ویژه با توجه به ضعف مهدی رحمتی روی توپ های هوایی سر زن بودن این بازیکن است. پادو هم خوب روی توپ های ایستگاهی به حمله اضافه می شود. با این وجود وقتی استقلال به آسیا رسید متوجه شد پادو بسیار کند است و تیم های حریف با استفاده از این کندی ضربات زیادی به استقلال زدند. پادوانی یکی دو باری هم به دلیل عدم پرداخت مطالباتش قهر کرد و این کارش را کمی سخت تر کرده است.

سوم: مهدی رحمتی
دروازه بان شماره یک استقلال درست از روزی که با کی روش و بعد از آن با امیر قلعه نویی درگیر شد توجه خیلی ها را به خود جلب کرد. او دروازه بان مطمئنی بود که البته امروز وضعیتی مثل قبل ندارد به ویژه در این بازی های اخیر که با مشکلات زیادی مواجه شد. رحمتی حتی در بخشی از فصل توسط منصوریان به درب خروج باشگاه هم نزدیک شد و تقاضای رضایت نامه هم کرد اما در آخرین لحظات شرایط بهتر شد.

شاید اگر اعتبار رحمتی نبود او تاکنون از تیم کنار گذاشته شده بود یا به صورت قطعی برای فصل بعد از تیم کنار گذاشته شده بود اما او رحمتی است بهترین گلر چند سال اخیر استقلال. در مورد رحمتی تردیدهایی برای ماندن او وجود دارد اما کفه احتمالات با توجه به مداراهای منصوریان به سوی ماندن وی است.

ووریا غفوری
در مورد غفوری خیلی ها همان ابتدای فصل می گفتند این خرید اشتباه است، درست مثل خرید آرش افشین، درست مثل خرید بختیار رحمانی  و کنعانی زادگان که همگی مصدومیت های شدیدی را پشت سر گذاشته بودند اما حالا شرایط بدتر هم هست. غفوری خواستار پرداخت مطالبات خود شده است. این کار و آن مصدومیت های زیاد شرایط غفوری را برای ماندن سخت کرده است.

محمدحسین کنعانی زادگان
به احتمال زیاد این بازیکن از لیست استقلال خارجی می شود و شاید روزبه چشمی دوباره به لیست برگردد.

یعقوب کریمی
سرمربی استقلال زیاد از این بازیکن راضی نیست، او در اکثر دیدارها نیمکت نشین بود و وقتی هم به میدان آمده تاثیر زیادی در پیروزی های استقلال نداشته است و احتمالا او را هم در صورت پیدا کردن جانشین باید جدا شده از استقلال بدانیم.

کاوه رضایی
مسلما یکی از بهترین بازیکنان امسال استقلال کاوه رضایی بوده است. این بازیکن هم خوب گل زده و هم خوب پاس گل داده است. او هم سریع است و هم سر زن و هم دوپا. با این وجود کاوه از شرایط پرداخت حقوقش با احتساب توافق هایی که داشته ناراضی است و بارها نسبت به این موضوع اعتراض کرده و قبول نکرده پای میز مذاکره بنشیند. البته حل این مسئله پیچیده نیست و باید کاوه را راضی کنند مخصوصا که سرمربی استقلال روی او تاکید ویژه ای دارد. با این حال با توضیح این شرایط باید بگوییم که او هم جزو علامت سوال هاست.

امید ابراهیمی
شرایط ابراهیمی تا حدودی شبیه به کاوه است با همان المان ها اما ابراهیمی بیشتر از کاوه ماندنی است و احتمالا با او کنار خواهند آمد.

امید نورافکن
امید نورافکن را باید پدیده کل لیگ بدانیم. این بازیکن عالی فوتبال بازی می کند. او اما امروز خواهان زیاد دارد و قراردادش هم با استقلال تمام شده است. استقلالی ها توقع دارند که به دلیل دادن فرصت حضور به این جوان او به باشگاه تخفیف زیادی بدهد اما ظاهرا نورافکن اینگونه فکر نمی کند و قراردادش را به اندازه ای می خواهد که امروز لایقش هست.

هرائر مگویان
این بازیکن از نظر آماری امسال به دلیل مصدومیت هایی که داشت خیلی به کار استقلال نیامد اما همان دیدارهایی هم که به میدان رفت یکی از بهترین های تیمش بود. البته این بهترین بودن در نیم فصل اول بیشتر به چشم آمد اما بعد از مصدومیت کمی افت داشت.

جابر انصاری
این بازیکن در حالی که بسیار آماده بود بابت مطالباتش از مسئولان استقلال دلخور شد و بلافاصله هم مصدوم شد و در بازگشت راه سختی را پیمود. او البته دوباره در حال رشد است اما آمار او هم برای امسال عالی نبوده و هیچ بعید نیست که از استقلال کنار گذاشته شود و یا حتی خودش برود تا درآمد بیشتری داشته باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0