وزرای سابق نفت و بهداشت در همایش ستاد حجت الاسلام رییسی در آمل چه گفتند؟
24 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
وزیر سابق نفت :تحریم های ظالمانه ای علیه مردم ایران اسلامی اجرا کردند و فکر می کردند فلج کننده است که همه ابزارهای لازم را به کار گرفتند که نتوانستند کاری از پیش برند.رستم قاسمی، وزیر سابق نفت در همایش انتخاباتی ستاد حامیان مردمی حجت الاسلام والمسلمین رییسی در آمل اظهارداشت:انتخابات موضوع بسیار مهمی در جمهوری اسلامی است که امام خمینی(ره) و انقلاب برای ما به ارمغان آوردند و مردم ما سرنوشت خویش را به دست خود تعیین می کنند.
وی تصریح کرد: امروز مردم ما می توانند با هر سلیقه ای در انتخابات حضور پیدا کرده و کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب می کنند.
قاسمی افزود: ضرورت دارد تلاش کنیم حضور و مشارکت مردم در پای صندوق های رای را افزایش دهیم که سبب اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی می شود.
وزیر سابق نفت با بیان این که وضع اقتصادی کشور خوب نیست، گفت: امروز همه اقشار و گروههای موجود در کشور مشکلات اقتصادی را قبول دارند و مردم، کارخانه داران و کارگران می دانند وضعیت مناسبی نداریم.
وی تصریح کرد: دولت وظیفه امور اجرایی را در کشور دارد که وظیفه داریم مجری خوبی باشیم و اگر آمار طلاق در کشور افزایش و ازدواج کاهش پیدا می کند ناشی از مشکلات در حوزه اجرا است.
قاسمی ادامه داد: کارخانجات ما تعطیل می شود و بیکاری در کشور افزایش پیدا کرد که همه این ها به سبب مشکلات اجرایی و نتیجه دولت حرف است و باید قبول کنیم شرایط اقتصادی در کشور خوب نیست.
وزیر سابق نفت اظهارداشت: امام راحل فرمودند ما می توانیم و آیا این امر در کشور اتفاق افتاد که با تفکر ما نمی توانیم و نمی شود به جایی نمی رسیم که در همین دوران دفاع مقدس نیز با تفکر ما می توانیم به مراتب و دستاوردهای بسیاری رسیدیم.
وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی عده ای معتقد بودند ما نمی توانیم اما طرح های بزرگی در کشور به همت مردم و جوانان این مرزوبوم ساخته شد و اهتمام ارزنده ای صورت گرفت.
قاسمی ادامه داد: بحث هسته ای یک بهانه است و رهبر معظم انقلاب فرمودند این بهانه بوده و بروید مذاکره کنید که آن ها می خواهند آرمان های انقلاب اسلامی را فراموش کنیم.
وزیر سابق نفت تصریح کرد: ضرورت دارد همواره از آرمان های انقلاب اسلامی پاسداری داشته باشیم تا دشمنان نتوانند به خواسته های مورد نظر خود دست پیدا کنند.
وی بیان داشت: تحریم های ظالمانه ای علیه مردم ایران اسلامی اجرا کردند و فکر می کردند فلج کننده است که همه ابزارهای لازم را به کار گرفتند که نتوانستند کاری از پیش برند.
 کامران باقری لنکرانی، وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش انتخاباتی ستاد حامیان مردمی حجت الاسلام والمسلمین رییسی در آمل اظهارداشت: بعضی افراد در فضای انتخابات که عید مردم سالاری دینی است مطالبی مطرح می کنند که داعشی های دیروز وطنی ذوق زده می شوند و این امر نیازمند هوشیاری و دقت مردم است.
وی با بیان این که انتخابات پشتوانه نظام سلامی است، افزود: انتخابات ها همیشه در کشور ویژه و مهم بوده است.
باقری لنکرانی ادامه داد: حضور مردم در صحنه بسیار ارزشمند و در امتداد نصرت مومنان برای انقلاب اسلامی است.
وی افزود: انتخابات صحنه ای است که دشمنان طمع می کنند و در سال 88 تلاش کردند زیبایی حضور مردم را به آشوب و فتنه تبدیل کنند.
وزیر سابق بهداشت تصریح کرد: ما وظیفه برگزاری انتخابات پرشور داریم و صحنه را آرام و مومنانه مدیریت کنیم تا دیگران سوء استفاده نکنند
وی خاطرنشان کرد: ما اگر امروز تنها خوشحال باشیم به یک شناختی رسیدیم همه تکلیف ما نیست و باید کمک کنیم ذهن افرادی که مسموم شد و با اصلح آشنا نیست را روشن کنیم.
باقری لنکرانی افزود: یکی از ویژگی های مهم حجت الاسلام والمسلمین رییسی این است حضور فراجناحی در انتخابات داشتند.
وی ادامه داد: آسیب قبیله گرایی سیاسی فضای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور را تحت تاثیر قرار داده است و همین امر سبب شد تا با فساد و رانت خواری برخورد نشود که مصلحت گروه مهم و منافع مردم مهم نبوده است.
وزیر سابق بهداشت ادامه داد: حجت الاسلام والمسلمین رییسی نماینده یک گروه و طیف نیست و بسیاری از افرادی تفکر اصلاح طلبانه داشتند و متوجه این امر شدند دارند در ستاد ایشان کار می کنند و باید چهارچوب قبیله گرایی سیاسی و دفاع از همراهان را بشکنیم که بخش مهمی از گرفتاری ها به سبب آن است فساد در کشور دچار حاشیه امن شد.
باقری لنکرانی افزود: دولت فعلی گران و پرهزینه و از نیازهای واقعی مردم غافل شد که مسکن، شغل، امنیت و سلامت از نیازهای پایه ای مردم است که ضرورت داشت تا دولت گام های شایسته ای بردارد.
وی افزود: کارنامه دولت یازدهم این بود وقتی شروع کرد مسکن مهر را قبول نکرد و گفت می خواهیم چیز دیگری بسازیم و آنقدر تاخیر شد هزینه های تکمیل مسکن مهر افزایش و سبب نارضایتی مردم شد که کارنامه دولت در این حوزه ضعیف است.

عبدالرضا, [۱۳.۰۵.۱۷ ۲۲:۵۶]
وزیر سابق بهداشت با بیان این که در حوزه اشتغال که نزدیک انتخابات است سخن از اشتغال می زنند، تصریح کرد: متاسفانه در حوزه امنیت، بعضی از سخنان افراد منصوب به دولت ضد امنیتی است.
باقری لنکرانی با اشاره به کارنامه دولت در حوزه سلامت افزود: مجلس مصوبه ای داشت تا 10 درصد طرح هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت بدهند و بخشی از مالیات بر ارزش افزوده نیز به این امر اختصاص پیدا کنند.
باقری لنکرانی تصریح کرد: اعتبارات حوزه سلامت که 16 هزار میلیارد تومان بود به 58 هزار میلیارد تومان رسید و به ازای این افزایش بهره وری نداشتیم.
وزیر سابق بهداشت ادامه داد: بخشی از این درآمد به کارانه اختصاص یافت و بخش دیگر مشخص نیست چه شده است.
وی خاطرنشان کرد: 3 سال از طرح تحول سلامت می گذرد که بیمارستان ها مبلغ 10 هزار میلیارد تومان از بیمه ها طلبکار هستند و دچار بحران مالی شدند و بیمه ها می گویند اگر همه پول ما را بدهند تازه بدهی سال گذشته داده می شود که در هیچ زمانی چنین وضع اسفناکی در بیمارستان ها نبوده است.
باقری لنکرانی تصریح کرد: دولت کارنامه خوبی ندارد که امروز شاهد شعارهای انحرافی و فرار از پاسخگویی است که مدیریت اجرایی کشور با رانت خواری ممزوج شد و به مدیر قوی نیاز داریم تا فضای مفسده آلود را از میان برد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0