برگزاری سی شب، سی برنامه همزمان با ماه مبارک رمضان در آمل
23 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل با تاکید براینکه برای ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوعی باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و رایزنی‌ها برنامه سی شب سی برنامه را در مساجد این شهرستان داریم.

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضوی در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با تاکید براینکه برای ماه مبارک رمضان نیز برنامه‌های متنوعی باید از سوی دستگاه‌های اجرای ذی‌ربط و اعضای شورای فرهنگ عمومی دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و رایزنی‌ها برنامه سی شب سی برنامه را در مساجد این شهرستان داریم.

امام جمعه آمل یادآور شد: در شب‌های رمضان با هماهنگی صداوسیما سعی می‌شود که این برنامه به طور مازندران از شبکه طبرستان پخش شده و آمل به عنوان پایلوت استانی به اجرای برنامه‌های متنوع ماه مبارک رمضان بپردازد.

وی با بیان اینکه امسال با هماهنگی دسته‌روی و عزاداری روز شهادت امام علی(ع) را در روز بیست و یکم رمضان داریم، گفت: اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و دینی مهمترین نشانه‌هایی از طرف خداوند متعال است تا ما انسان‌ها را به سمت چراغ الهی هدایت کنند بنابراین باید جوانان را با برگزاری چنین برنامه‌هایی به آوردن مساجد و تکایا تشویق کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه روزانه در این شهرستان 150 نماز جماعت در مساجد و اماکن مذهبی آمل برگزار می‌شود، افزود: برای برگزاری جشن صاحب الزمان(عج) نیز حداقل 90 درصد از مساجد و تکایا آمل برای برگزاری جشن مردمی برنامه‌ریزی کردند.

اسماعیل رمضانی با اشاره به اینکه با فراررسیدن اعیاد شعبانیه همایش مهدویت با حضور روحانیون در این سازمان برگزار شد، تصریح کرد: این شهرستان حدود چند سال به اجرای برنامه سی شب سی برنامه را در مساجد شاخص آمل به اجرا درمی‌آورد که همراه با برپایی سفره افطاری برای خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند است.

وی با بیان اینکه برای اعزام مبلغین نیز در سال گذشته این سازمان حدود 490 روحانی به اقصی نقاط شهرستان داشته است، خاطرنشان کرد: امسال نیز مطابق برنامه همین تعداد را آمادگی داریم منتهی برای پذیرایی این روحانیون نیاز به خوابگاه و تغذیه است که از مسئولان شهری خواستار همکاری در این دو زمینه هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0