نواختن زنگ سپاس معلم در دبیرستان امام جعفر صادق آمل + عکس
13 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
همزمان با هفته معلم زنگ سپاس معلم با حضور مسئولین شهری در دبیرستان امام جعفرصادق(ع) آمل نواخته شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با بیان اینکه شهید مطهری  بزرگترین عامل در تاریخ انقلاب اسلامی بوده است، گفت: امام سجاد(ع) هم یک فرهنگ ساز صبر، استقامت و بردباری بوده است.

 وی با اشاره به اینکه بزرگداشت مقام معلم بزرگداشت همه فضائل اخلاقی در جامعه است، افزود: رسالت راستین معلم همانند رسالت پاک انبیای الهی است و روز معلم نامگذاری شد که قدردان این قشر زحمتکش در عرصه تعلیم و تربیت باشیم.

 امام جمعه آمل ادامه داد: در این هفته باید همه کاستی ها و مشکلات معلمان عزیز از زبان خود معلمان بازگو شود که این قشر زحمتکش، جامعه و آینده را می سازد و شادابی و نشاط برای جامعه و همه دانش آموزان با تمام وجودش و نگاهش برای جامعه به ارمغان می آورند.

 حجت الاسلام مرتضوی اشاره کرد: اولین معلم جهان آفرینش خود خداوند متعال و124 هزار پیامبر بودند و همین نگاهی که امروز معلمان دارند انبیای الهی داشتند.

 وی تصریح کرد: امروز معلمان عزیز نگاه تزکیه، تعلیم و تربیت دارند و معلمان حکم پدر را داشته و مقام و منزلت پدر را باید همه گرامی بداریم و جایگاه معلم کرامت انسانی است و عقل و خرد، آرامش و امنیت را به جامعه برمی گرداند.

امام جمعه آمل با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: امروز جامعه ما نیاز به وحدت، همدلی و حضور حداکثری دارد که این امور اقتدار نظام اسلامی ایران را در دنیا تثبیت می کند.

 امام جمعه آمل اضافه کرد: با وجود اینکه برای همه کاندیدا احترام قائل هستیم اما در میان کاندیدا افراد اصلح و کسانی که دلسوز به نظام و تابع ولایت فقیه هستند را انتخاب کنید.

 حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: کسانی را انتخاب کنیم که برای نظام ما منفعت و به ارزشهای اسلامی پایبند باشند.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب کاندیدا در شورای اسلامی شهر و روستا به افراد مطلع و آگاه رای دهید، افزود: کسانی انتخاب شوند که به زیبایی شهر آمل رقم بخورد و با این انتخاب به حد اعلی برسد تا مردم دغدغه مسائل ریز شهری را نداشته باشند.

عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت: شهید مطهری عالمی فرزانه و آزاده ای اندیشمند بود که افکار مخالفان اسلام را خوب می شناخت و با دلایلی محکم آنها را رد می کرد و سپس اندیشه ناب اسلام را مطرح و مخاطب را اقناع می کند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن از تفکر و اندیشه معلمان، اساتید و دانش آموزان می ترسد و قلم و زبان معلم باید مانند هشت سال دفاع مقدس کار فرهنگی کند تا تهاجم فرهنگی دشمن خنثی شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل افزود: سپاس از معلم ارج نهادن به مقام علم و تقوا است و در دین مبین اسلام جایگاه علم و علم آموزی از مقام بالایی برخوردار بوده و اگر بخواهیم جامعه به سعادت برسد نیاز است تا معلم مورد تکریم قرار گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0