برگزاری مراسم تکریم از کارگران شرکت صنایع چوب خزر کاسپین +عکس
12 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل شرکت صنایع چوب خزر کاسپین :تمام سعی ما این است که دراشتغال زایی، از اهالی و بومیان همین منطقه استفاده شود و نیز معتقدیم که در مورد خرید مواد اولیه و فروش محصول، با حفظ ضوابط و قوانین جاری، اولویت را به فعالان همین منطقه بدهیم. باور ما ارائه خدمات حداکثری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همزمان با روز جهانی کاروکارگر مراسم باشکوهی در جهت تکریم از کارگران فعال وکوشای شرکت صنایع چوب خزر کاسپین باحضور ائمه جمعه شهرهای آمل، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، فرماندهان نظامی و انتظامی، رؤسا و مسؤولین ادارات شهرستان، نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی برگزار شد

حسن عربیان مدیرعامل زحمتکش شرکت صنایع چوب خزر کاسپین ضمن قدردانی از حضور مسؤولین درجمع کارگران این شرکت  اظهار داشت: تمام سعی ما این است که دراشتغال زایی، از اهالی و بومیان همین منطقه استفاده شود و نیز معتقدیم که در مورد خرید مواد اولیه و فروش محصول، با حفظ ضوابط و قوانین جاری، اولویت را به فعالان همین منطقه بدهیم. باور ما ارائه خدمات حداکثری است.

عربیان اشاره کرد : شرکت صنایع چوب خزر کاسپین به عنوان اولین کارخانه تولیدکننده ام.دی.اف در ایران با بهره گیری از جدیدترین فناوری کشورهای مطرح در امر فرآورده های چوبی، از نیمه دوم سال 1383 به آرزوی دیرینه صنعت چوب در ایران جامه عمل پوشانده و تا کنون توانسته است با تولید و ارائه محصولاتی با کیفیت بالا و قابل رقابت با محصول خارجی، نیاز بسیاری از کارخانجات و صنایع داخلی را برطرف نماید.

وی با اشاره به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» تعیین گردیده، عنوان داشت: تمام تلاش مجموعه، این است که در کنار امنیت شغلی، به رفاه کارگران عزیز توجه جدی داشته باشد و در جهت تثبیت اشتغال، گام های بلندی بردارد.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب خزر کاسپین تاکید کرد: براساس تجربه و سوابق، اگر کارگر احساس امنیت شغلی نکند، انگیزه ای برای کار وجود نخواهد داشت و کار هم بدون کارگر، معنایی ندارد.

عربیان با اشاره به اینکه بیش از 4 سال است مدیریت این شرکت را در کنار همکاران و مدیرانی کوشا و باانگیزه بر عهده دارد، گفت: سعی کردیم در سایه حفظ کیفیت کالا و ارتقای جایگاه نام تجاری (برند) کاسپین، پرچم تولید داخلی را در سراسر کشور برافراشته نگاه داریم. صنایع چوب خزر کاسپین، در دو سال 1394 و 1395، به صورت پی در پی، تندیس نشان ملی کیفیت و استاندارد را درسطح کشور دریافت کرده و علاوه بر آن، در سال 1395، به دریافت نشان ملی برترین مسؤولیت اجتماعی در سطح کشور نیز مفتخر شده ایم. تمام این دستاوردها، فقط و فقط در سایه تلاش کارگران زحمتکش شرکت حاصل شده و اینجانب به عنوان مدیر عامل، دست تمامی این کارگران تلاشگر را می بوسم.

وی با بیان اینکه در شرایط رکود اقتصادی، فعالیت این شرکت با تقویت خط تولید ادامه داشته، گفت: نگاه ما، نگاه تقویت اشتغال و محوریت تولید بوده و سودآوری را همواره به چشم مسیری دیده ایم که در سایه اشتغال مولّد طی شده است. در این مجموعه، نزدیک به 200 کارگر مشغول به کار هستند و به یاری خدا و عنایت معصومین علیهم السلام، چراغ کارخانه همیشه روشن بوده است.

وی تصریح کرد: اگر امروز توانسته ایم در شرایط فعلی اقتصادی روی پای خودمان بایستیم، به جهت حمایت همه جانبه و زحمات شبانه روزی همکاران عزیزمان در جهت بالا بردن راندمان تولید بوده و با وجود مشکلات متعدّدی که هر بنگاه تولیدی این روزها با آن روبروست، سرمشق قرار دادن مؤلفه های اقتصاد مقاومتی و به ویژه حفظ باور درون زایی در صنعت، ما را در پیمودن مسیر دشوار حمایت از تولید و اشتغال، یاری رسانده است.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب خزر کاسپین ادامه داد: امروز بسیار خوشحال هستیم که در بین مجموعه شرکت های فعال در منطقه، هیچ معوّقه ای درپرداخت به هیچ دستگاه و نهادی نداریم و همگان این مجموعه را به عنوان یکی از خوش حساب ترین شرکت ها می شناسند.

عربیان بیان کرد: ظرفیت اسمی خط تولید این واحد در بدو تاسیس، 35000 مترمکعب بوده که در حال حاضر به بیش از 60000 مترمکعب افزایش پیدا کرده است. این واحد صنعتی در زمینی به مساحت یکصدهزار مترمربع، در کیلومتر 8 جاده آمل به چمستان در استان سرسبز مازندران واقع شده و با توجه به دسترسی به راه های دریایی، ریلی و جاده ای ترانزیتی، یکی از بهترین و سریع ترین شرایط عرضه و تحویل کالا را برای مشتریان خود فراهم ساخته است.

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با قدردانی از مدیریت شرکت صنایع چوب خزر کاسپین و گرامیداشت هفته کار و کارگر گفت: هر روز، روز کار، کارگر و کارآفرین است و امیدواریم همواره شاهد شادی در بین مردم و شکوفایی روزافزون اقتصاد کشور باشیم.

 وی اشاره کرد: حداقل دریافتی مستمری بگیران تامین اجتماعی به یک میلیون و یکصد هزار تومان افزایش پیدا کرده و افزایش آن، از نرخ رسمی تورم در کشور بیشتر بوده و این اتفاق خوبیست که برای کارگران زحمتکش کشورمان روی داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه آقای عربیان، جزء مدیران دلسوز این مملکت است، عنوان داشت: ما باید قدردان این مدیران باشیم. سیاست های سند چشم انداز کشور، در راستای کوچک سازی پی در پی دولت و تقویت بخش خصوصی تنظیم شده و باور ما این است که این روند، موجب نزدیک تر شدن کارگر و کارآفرین خواهد گردید. در آینده از میزان تصدی گری دولت در تولید و صنعت کاسته خواهد شد و سهم بخش خصوصی در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی، افزایش خواهد یافت. تمامی اینها به دلیل میزان اهمیت کارآفرینی و ضرورت حمایت از کارگر بوده است.   

اصغری با اشاره به اینکه 46 درصد صنعت مازندران در آمل متمرکز می باشد، ادامه داد: اگر کوچک ترین واحد تولیدی دچار مشکل شود، پیش از همه و بیش از همه کارگران متضرّر خواهند شد. به همین دلیل باید از فعالیت مجموعه های صنعتی و تولیدی دفاع نموده و مانع تعطیلی آنها شویم. این مهمّ در سایه ارتقای فرهنگ کار و کارآفرینی حاصل خواهد شد.

در ادامه امام جمعه دابو دشت و نیز رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل نیز در رابطه با شأن و منزلت کارگر و مسایل گوناگون پیرامون حقوق دوجانبه کارآفرین و کارگر، مطالبی را عنوان نمودند.

در پایان به کارگران نمونه شرکت، لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0