یادداشتی از قاسم قاسمی/ کارشناس مسائل اجتماعی/آیت الله مطهری؛ اسوه مکارم اخلاقی/ استفاده از معلمان در مشاوره‌های شهری
12 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 1
نامگذاري روز شهادت استاد فرزانه آيت الله مطهري به عنوان روز معلم بايد زمينه ساز بهره و استفاده بيشتر آموزش و پرورش از اين سرمايه ارزشمند در جهت تربيت نسل جوان باشد.

اردیبهشت، ماهی با برکت و پر مناسبت بوده که در این ایام ولادت‌ها که مقارن با ایام شعبانیه شده است، هفته ای بزرگ به نام معلم قرار دارد.

تقارن هفته بزرگداشت مقام معلم و ایام شعبانیه را باید به فال نیک گرفت چرا که بسیاری از پیامبران و امامان معصوم نیز خود معلمان جامعه بشری بودند.

به بهانه این روز باید یاد و خاطره همه معلمان شهید و شهیر را گرامی‌داشت و بر روان پاک همه آنان درود فرستاد.

شهید بزرگوار استاد مطهری نمونه کاملی از همه فضائل و مكارم اخلاقي بوده است.

نامگذاري روز شهادت استاد فرزانه آيت الله مطهري به عنوان روز معلم بايد زمينه ساز بهره و استفاده بيشتر آموزش و پرورش از اين سرمايه ارزشمند در جهت تربيت نسل جوان باشد.

در حدیث قدسی از پیامبر (ص) آمده است: هیچ صدقه‌ای ارزنده‌تر از یاد دادن علم و دانش نیست  و امروز تربیت دانش‌آموزانی خلّاق، پويا، فعال، پرسشگر، مسئوليت پذير و قانونمند رسالت اصلي آموزش و پرورش است.

سکانداران فردای ایران و انقلاب اسلامی در مدارس تربيت مي‌شوند و به همين دليل باید نگاه به آموزش و پرورش تغییر کند زیرا این نهاد زیربنای توسعه کشور است و بدون تحول بنیادین به توسعه واقعی نمی‌رسیم.

با اجراي سند تحول بنیادین نظام تعليم و تربيت متحول و تکریم و تجليل از معلمان و فرهنگیان وظيفه همگان و نبايد فقط به هفته معلم محدود شود.

ارتقاء جایگاه معیشتی معلمان و توجه به جایگاه آنان به عنوان عنصر اصلی تعلیم و تربیت يك ضرورت بوده و بهبود معيشت معلمان يكي از رويكردهاي مسئولان باید باشد.

نقش معلمان در تربیت نسل متعالی برای تحقق آینده ای روشن در عرصه‌های اجتماعی بر هیچ فردی پوشیده نیست.

بنابراین در آستانه دو آزمون بزرگ در 29 اردیبهشت و آن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری باید معلمان جامعه با تهییج و شورآفرینی بین دانش آموزان و مربیان، زمینه حضور حداکثری را برای خلق حماسه ای دیگر فراهم کنند.

انتخاب افراد اصلح و آشنا به مسائل مدیریت شهری ساری که اکنون با منش و مشی عملگرایی ساری را در قطار آبادانی و توسعه سوار کرده است باید از طریق مربیان و معلمان ارزشمند به آحاد جامعه تسری یابد.

وعده دیدار همه معلمان ارزشمند شهرمان ساری در 29 اردیبهشت پای صندوق‌های رای

و من الله التوفیق

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. رسول

    رسول

    سلام بسیار عالی مهندس جوان موفق باشید