ایجاد رشته های جدید پرطرفدار و مورد استقبال در آمل / برگزاری ویژه برنامه های هفته معلم
12 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش و پرورش آمل : تقویت و تعالی مدیریت مدارس مهم است که دبیرخانه اجرایی برنامه تعالی را تعریف کردیم و آمل پیشرو بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش آمل در نشست با اصحاب رسانه و خبرنگاران آمل که به مناسبت هفته معلم برگزار شد اظهارداشت: ویژه برنامه های هفته مقام معلم در شهرستان آمل صورت می گیرد که زنگ سپاس معلم همزمان با روز 12 اردیبهشت و به صورت نمادین در مدرسه امام جعفرصادق(ع) آمل نواخته می شود.

وی تصریح کرد: در روز 14 اردیبهشت نیز همایش بزرگ هزارنفری تقدیر از معلمان نمونه و شاخص شهرستان آمل در سالن همایش های اریکه آریایی برگزار می شود که از 72 معلم نمونه و شاخص شهرستانی و استانی و 12 معلم ویژه قدردانی می شود.

مرزبند با اشاره به دیگر برنامه ها ادامه داد: حضور در نمازجمعه و برگزاری برنامه پیاده روی خانوادگی فرهنگیان از میدان قائم تا سرای مهر صورت می گیرد.

مدیر آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: 4400 معلم بازنشسته و 4600 معلم شاغل در شهرستان آمل داریم و 490 آموزشگاه با 2633 کلاس درس و 62230 دانش آموز در آمل فعالیت دارند.

وی ادامه داد: امسال در کنکور سراسری توفیقات خوبی داشتیم و امیدواریم موفقیت ها استمرار بهتری داشته باشد که از 157 نخبه زیر هزار کشوری تجلیل داشتیم.

مرزبند تصریح کرد: قریب به 20 هزارنفر از دانش آموزان در مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی شرکت داشتند که بیش از 2 هزار نفر برگزیده و تعداد قابل توجهی در مسابقات استانی حضور پیدا کردند.

مدیر آموزش و پرورش آمل از کسب رتبه های اول و دوم زیست فناوری کشوری خبرداد و خاطرنشان کرد: تقویت و تعالی مدیریت مدارس مهم است که دبیرخانه اجرایی برنامه تعالی را تعریف کردیم و آمل پیشرو بود.

وی ادامه داد: آمل در حوزه هدایت تحصیلی کمترین مشکل را داشت و جلسات و همایش های مختلفی در امسال صورت گرفت تا این امر بدون دغدغه پیش رود و مازندران در پروژه مهر نیز در سال گذشته رتبه اول را کسب کرد و آمل هم جزو برترین های استان بود.

مرزبند افزود: حقوق معلمان از پایان دولت گذشته تا پایان دولت فعلی افزایش قابل توجهی داشته است که رتبه بندی معلمان خدمت قابل توجهی بود و پاداش معلمانی که امسال بازنشسته شدند نیز در روزهای آینده واریز می شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان این که برای نظارت به صورت تیمی در مدارس ورود کردیم و داریم برنامه ریزی می کنیم تا این کار بهتر باشد، ادامه داد: پروژه عالی نژاد، شهید پوریان کلاکسر، هنرستان صفایی و مدرسه لسانی از پروژه های نیمه تمام است که وعده داده شد در سال جدید بودجه هایی به منظور تکمیل اختصاص پیدا کند.

وی از ایجاد رشته های جدید دارای پرطرفدار و مورد استقبال در هنرستان های آمل خبرداد و بیان داشت: درخواست خود را برای رشته های جدید دادیم که در سال گذشته سه رشته موسیقی سازهای ایرانی، آتش نشانی و بورس و اوراق بهادار اضافه شد و امسال رشته های گیاهان دارویی و طلاوجواهرسازی را اضافه می کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0