فعالیت 70 واحد کسبی فاقد مجوز فروش شیر در آمل / مسئولان پیگیری کنند
11 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
رئیس انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران : خاتمی مقدم با اشاره به اینکه برای حل این موضوع با استاندار جلسه ای برگزار کردیم و قرار شد فرمانداران این امر را پیگیری کنند، ادامه داد: این امر توسط فرماندار در آمل پیگیری نشد که انتظار می‌رود این امر پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : دکتر اسماعیل خاتمی مقدم رئیس انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران در جلسه نشست هم اندیشی واحدهای صنایع غذایی مستقر در شهرستان‌های آمل، محمود آباد و نور که در آمل برگزار شد با بیان اینکه سهم غذا در هزینه خانوار شهری مازندران حدود 28 درصد و در خانوار روستایی 35 درصد است، اظهار داشت: کمتر از 35 درصد مواد اولیه اصلی صنایع تبدیلی غذایی مازندران از داخل استان تامین می‌شود.

وی افزود: تا پایان سال 94 از سوی دو مرکز سازمان صنعت، معدن وتجارت و جهاد کشاورزی در مجموع برای حدود 508 واحد غذایی پروانه بهره‌برداری صادر شده که در 10 گروه صنایع غذایی در سطح استان به طور نسبی فعال هستند.

رئیس انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران با اشاره به اینکه دو سال در رکود جدی به سر می‌بریم که خیلی نگران کننده است افزود: برای برون رفت از این رکود، صادرات محصولات به خارج از کشور است که این امر موجب کوچکی سبد خانوار شد.

خاتمی مقدم با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نگاه‌ها به صنایع تبدیلی است که زنجیره توزیع به مصرف کننده و تولید کننده برسد عنوان داشت: سرانه تولید صنایع غذایی در مازندران به ازای هر یک نفر یک تن در سال است و به ازای هر یک اشتغال در استان ۱۴۳ تن تولید می‌شود که در گروه‌های مختلف فرق می‌کند.

وی با بیان اینکه از میان 183 واحد فعال این صنعت 146 واحد از سازمان صنعت، معدن وتجارت و 37 واحد از سازمان جهاد کشاورزی پروانه بهره‌ برداری گرفته ‌اند، افزود: بخش عمده صنایع غذایی مازندران در 10 سال اخیر بر پایه پشتیبانی از طرح‌های کوچک و زودبازده و با حمایت‌های یارانه‌ای شکل گرفته‌اند که با حذف یارانه‌ها از سال 89 و ناتوانی در رقابت، عموما ناکارآمد یا حذف شدند.

رئیس انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران با اشاره به اینکه نزدیک به 70 درصد از واحدهای صنایع غذایی استان را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند که با ظرفیت کمتر از 20 درصد فعال هستند، افزود: بر پایه همین پژوهش‌ها ظرفیت عملی نیروی شاغل مستقیم در صنایع غذایی مازندران حدود 20 هزار نفر است که با احتساب ضریب چهار برای اشتغال غیرمستقیم می‌توان گفت در مجموع این صنعت بیش از 100 هزار شغل را پوشش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد تولیدات استان به خارج استان صادر می‌شود اما ۸۰ درصد وارد می‌کنیم، افزود: سال گذشته ۱۸۵ هزار تن صادرات به ارزش ۲۷۰ میلیارد دلار صادرات کردیم.

خاتمی مقدم با اشاره به اینکه سالیانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن شیر در استان مصرف داریم که ۴۵۰ تن از استان دریافت و مابقی از استان‌های دیگر تهیه می‌شود، ادامه داد: سالیانه بیشتر از ۵۰ میلیارد تومان هزینه حمل شیر پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد شیر استان به صورت فله به فروش می‌رسد که معادل ۲۲۰ تن در روز است، ادامه داد: ۷۰۰ واحد کسبی فاقد مجوز این کار را می‌کنند که ۷۰ واحد در آمل فعالیت می‌کنند.

خاتمی مقدم با اشاره به اینکه برای حل این موضوع با استاندار جلسه ای برگزار کردیم و قرار شد فرمانداران این امر را پیگیری کنند، ادامه داد: این امر توسط فرماندار در آمل پیگیری نشد که انتظار می‌رود این امر پیگیری شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0