دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر با امام جمعه آمل +عکس
7 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : همه باید برای حل مشکلات اشتغال به سمت خرید کالاهای ایرانی برویم وکارخانجات را از این وضعیت نابسامان نجات دهیم که متاسفانه اشباع شدن کالاهای خارجی در بازار سبب شد بعضی از کارخانجات اعلام ورشکستگی کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر شهرستان آمل با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری گفت: همه باید درعرصه تولید پیروی از منویات مقام معطم رهبری داشته باشیم که امسال را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری کردند.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری که فرمودند باید نگاه به درون داشته باشیم، افزود: باید دست بدست هم بدهیم تا در راستای تقویت و کارآمدی اقتصاد درونی تلاش کنیم تا رضایت مندی مردم را همراه داشته باشد.

 امام جمعه آمل با قدردانی از تلاش و زحمات نماینده مردم آمل درمجلس اشاره کرد: فضای حاکم در شهر فضای وحدت بخشی است و بعضی از معضلات اجتماعی را می توان با کمک هم مرتفع کرد.

حجت الاسلام مرتضوی با تاکید بر اینکه تمام دستگاهها می توانند در امر اشتغال ورود پیدا کنند، بیان داشت: ضرورت دارد برای رفع مشکلات اشتغال در شهر زمینه ورود سرمایه گذاران فراهم شود و مورد حمایت قرار گیرند.

وی اشاره کرد: همه باید برای حل مشکلات اشتغال به سمت خرید کالاهای ایرانی برویم  وکارخانجات را از این وضعیت نابسامان نجات دهیم که متاسفانه اشباع شدن کالاهای خارجی در بازار سبب شد بعضی از کارخانجات اعلام ورشکستگی کنند.

 امام جمعه آمل با اشاره به هفته کار و کارگر گفت: کرامت انسانی کارگران فراموش نشود و ضرورت دارد این عزیزان ویژه دیده شوند که باید به کارگران عشق بورزیم و همه ما مدیدن تلاش و زحمات این عزیزان هستیم.

ولی الله چلابی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل با بیان اینکه یکی از مهمترین و شریف‌ ترین کارها به لحاظ اعتقادی، کارگری است، بیان داشت: اسلام، تلاش کارگر برای امرار معاش خانواده را جهاد در راه الهی می‌ داند و افتخار کارگر این است که با زور بازوی خودش نان در می‌ آورد و خانواده را اداره می‌کند و افتخاری بالاتر از آن نیست.

وی با اشاره برگزاری منظم جلسات کارگروه اشتغال براساس منویات مقام معظم رهبری ادامه داد: ساماندهی و رصد شرکت هایی که از سال 90 تا 95 اخراجی کارگران داشتند دارد صورت می گیرد و اگر افرادی اشتغالزایی کردند مورد حمایت ها قرار می گیرند.

مسلم مکاری، رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل با اشاره به اینکه  بیمه کارگران ساختمانی در حال انجام است و برای کسانی که تمایل به بیمه جدید دارند نیز صورت می گیرد، افزود: از 6100 عضو ثبت نام شده در انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل تاکنون 5 هزار نفر بیمه ساختمانی شدند و مابقی دردست اقدام است.

وی با اعلام اینکه پیش از این بیمه کارگران ساختمانی به صورت سهمیه سالانه تعیین می شد، گفت: با طرح جدید امکان بیمه شدن افرادی که کارگر ساختمانی نیستند از میان می رود و به عبارتی کارگران واقعی بیمه می شوند.

بازرس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور با تاکید بر اینکه ارگان های بسیاری به این سایت لینک هستند که استعلام می دهند، ادامه داد: با سامانه امکان فرار از قانون وجود ندارد و این طرح نتیجه تلاش سه ساله انجمن های صنفی کارگران ساختمانی بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0