ردصلاحیت ها سیاسی نبود
6 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
عضو هیات نظارت انتخابات آمل افزود: برخی از سیاسی بودن رد صلاحیت‌ها در شهر و روستا سخن به میان آورده اند ، باید در پاسخ به آنان تأکید کرد که مطلقاً چنین نبوده است.

عباس اقوامی آملی، عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان آمل در گفتگو با کمال آنلاین درباره اعتراض به شیوه  بررسی صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات شورای شهر و روستاها گفت:
 بارها بر این نکته تأکید شده است که هیات نظارت نگاه سیاسی در بررسی صلاحیت ها نداشته است نتایج اعلام شده بر اساس قانون انتخابات بوده و قوانین و موازینی که برای بررسی صلاحیت مدنظر قرار گرفته بود، تنها مورد توجه بوده است و مر قانون به اجرا درآمده است.

اقوامی یادآور شد: برخی از سیاسی بودن رد صلاحیت‌ها در شهر و روستا سخن به میان آورده اند ، باید در پاسخ به آنان تأکید کرد که مطلقاً چنین نبوده و این اقدام درنتیجه ارزیابی صلاحیت‌ ها بر اساس موارد قانونی به‌ دست‌آمده و هیچ‌ یک از اعضای هیات نظارت نسبت به فرد دیگری حب و بغض سیاسی نداشته است، اما متأسفانه به نظر می ‌رسد که عده‌ای به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند توصیه می شود ذهن مردم را درگیر نکنند.

وی ادامه داد: نامزدهای ردصلاحیت شده در بخشها و روستاها تا روز چهارشنبه فرصت دارند اعتراض خود را کتباً به هیات نظارت شهرستان  آمل تسلیم کنند.

عضو هیات نظارت انتخابات شهرستان آمل ادامه داد: فرمانداری ویژه و بخشداری های آمل برای دریافت این شکایت ‌ها با هیات نظارت هماهنگی‌ و همکاری لازم را انجام داده است.

 وی بیان داشت: اعتراض ‌های دریافت‌شده به مدت 10 روز در هیئت نظارت رسیدگی خواهد شد و در روز 17 اردیبهشت‌ نتیجه بررسی‌ها از طریق قانونی به نامزدها  ابلاغ می‌شود در طول رسیدگی به اعتراضات در صورت نیاز ، هیات نظارت از داوطلبان برای دریافت پاسخ آنان دعوت خواهد نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0