بهبود وضعیت اشتغال و سرمایه گذاری نیازمند عزم جدی مسئولان است
6 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
منفرد ادامه داد: مدیران باید به صورت میدانی و عملیاتی تر اقدام کنند و از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات اشتغال و سرمایه گذاری باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین / ماه آفرید عزیز کمالی

توسعه اشتغال و سرمایه گذاری امری مهم و اساسی است که باید از همه ظرفیتها در این مسیر استفاده شود و ضرورت دارد مدیران عزم جدی برای بهبود وضعیت داشته باشند.

بخش بسیاری از جوانان این شهرستان، استان و کشور با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و نیاز می رود چاره اندیشی شایسته ای در این مسیر صورت گیرد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آمل افزود: ثبات نسبی در حوزه های مختلف در کشور حاکم شده است و توفیقات روزافزونی حاصل شد.

وی تصریح کرد: شرکتهایی وام آنچنانی گرفتند اما در جهت اشتغال استفاده نشد که از سال 92 شاهد رکود و تعطیلی تعداد قابل توجهی از شرکتها بودیم و با حضور دولت تدبیر و امید کارگروههای متعددی راه اندازی شد و راهکارهای بسیاری ارائه گردید که بخشی از معضلات حل شد و چون مسائل بسیار زیاد است به زودی به صورت کامل حل نمی شود.

منفرد با بیان این که حدود 70 درصد مراجعه کنندگان به فرمانداری درخواست اشتغال دارند، خاطرنشان کرد: ایجاد زیرساخت افزایش اشتغال نیازمند راهکارهایی است و همه سازمان های مرتبط باید در کنار هم چاره اندیشی، اقدام و ظرفیت کاری جدید ایجاد کنند.

معاون استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در بخش تسهیلات رونق تولید نزدیک به 60 واحد تسهیلات دریافت کردند که میزان مبلغ آن حدود 35 میلیارد تومان است و حدود 200 واحد نیز به بانکها ارجاع شدند و امید می رود بانکها گشایشی در این مسیر صورت دهند و انتظار داریم کار با شتاب بیشتری انجام شود.

فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: واحدهای کوچک و تولیدی زودبازده مورد هدف است که تلاش کردیم از تسهیلات لازم بهره مند شویم اما نتوانستیم برای راه اندازی واحدها به خوبی بهره مند شویم.

منفرد افزود: انتظار این بود ادارات با اعمال سیاست های واحد راهگشایی در تولید ماهیان خاویاری داشته باشند و تنها 5 طرح به بهره برداری رسید که نیاز می باشد ادارات همکاری بیشتری صورت دهند که سطح آبی خوبی داریم و ضرورت دارد اعمال سیاست واحد صورت گیرد.

منفرد ادامه داد: مدیران باید به صورت میدانی و عملیاتی تر اقدام کنند و از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات اشتغال و سرمایه گذاری باشند.

وی افزود: مشکل را با مدیرکل استانی به راحتی حل می کنیم اما از بعضی مدیرات ادارات همراهی شایسته ای نمی بینیم که باید خود را همراه کنند و ضرورت دارد تحرک بخشی در جامعه ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد گره ای از مشکلات مردم باز شود و توقع داریم تا انتظارات برآورده شود که دستگاههای اجرایی مرتبط زمینه اجرایی شدن مصوبات را فراهم کنند.

منفرد خاطرنشان کرد: مدیران باید با وحدت و انسجام گره از کار مردم و مشکلات باز کرده و اهتمام ویژه و شایسته ای در این مسیر داشته باشند.

منفرد تصریح کرد: ضرورت دارد از همه ظرفیتها برای گسترش تولید و اشتغال استفاده شود که ضرورتی مهم است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد مصوبات جلسات قبل را مورد بررسی قرار دهیم که شاید نیاز باشد مورد بازنگری لازم قرار گیرد.

معاون استاندار مازندران اظهارداشت: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم که مقام معظم رهبری برای آن سازوکار تعیین کردند و باید زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

سید حسین اسلامی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با اشاره به وضعیت جذب اعتبارات مکانیزاسیون اظهارداشت: تعداد ماشین آلات و ادوات جذب شده 37 کمباین، 22 تراکتور سنگین، 11 تراکتور سبک، 48 تیلر و 7 نشاکار بوده است.

وی با اشاره به این که سهمیه ابلاغ شده 5 میلیارد تومان بوده است، گفت: جذب 89 درصدی خط اعتباری مکانیزاسیون صورت گرفته است.

اسلامی تصریح کرد: در حوزه ماهیان خاویاری 16 مورد درخواست پرورش مزرعه ماهیان خاویاری در سطح شهرستان آمل داشتیم.

وحید حسین زاده، رییس اداره بهزیستی آمل با بیان این که سازمان بهزیستی در حوزه توانمندسازی گام برمی دارد که یکی از راههای آن اشتغال است، گفت: 61 طرح به بانکها معرفی کردیم که 38 طرح با 505 میلیون ریال جذب و ایجاد شد.

وی تصریح کرد: در بحث ضامنین مشکل داریم که بعضی از بانکها دو ضامن می خواهند.

حسین زاده با بیان این که از 13 طرح مشاغل خانگی 2 طرح ایجاد شده است، گفت: جامعه هدف ما مشکلات خاصی دارد و همکاری خوبی هم میان بانکها و بهزیستی صورت می گیرد.

رییس اداره بهزیستی آمل تصریح کرد: نگاه ما این است مشکلات جامعه هدف بهزیستی حل شود که تقاضا داریم سهمیه ای از وام ضروری به بهزیستی داده شود.

ابوالقاسم ابراهیمی، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل با بیان این که امروز مدیران باید کاری کنند تا انتفاع لازم برای مردم داشته باشیم، گفت: ضرورت دارد اهتمام لازم برای رفع مشکل بیکاری صورت گیرد.

وی ادامه داد: بعضی از مدیران بانکها در حوزه اعطای تسهیلات همکاری خوبی دارند که جای قدردانی و سپاس از تلاش آنان دارد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل اظهارداشت: مصوبات واکاوی می شود تا بتوانیم در تحقق آن کوشا باشیم و بتوانیم اثرگذاری و تلاش لازم را صورت دهیم.

محمدتقی جوادی، رییس انجمن کارفرمایان شهرستان آمل در این جلسه با بیان این که بزرگترین مشکل ما عدم اجرای مصوبات است، گفت: ضرورت دارد تا صورتجلسات بررسی شود تا چه میزانی زمینه اجرایی شده آن فراهم گردیده است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0