اجرای طرح شناسایی معلولین با هدف ارائه خدمات در روستاهای آمل
3 اردیبهشت 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : تاکنون در 240 روستای آمل به شناسایی معلولان پرداختیم که در این طرح 9 کارشناس تسهیلگر وجود دارند که به روستاها میروند و باهماهنگی دهیاری و شورای روستا معلولان راشناسایی و خدمات ارایه میدهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین :  وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به اجرای طرح  cbrتوانبخشی مبتنی بر جامعه با همکاری انجمن معلولان توانای آمل گفت: تاکنون در 240 روستای آمل به شناسایی معلولان پرداختیم که در این طرح 9 کارشناس تسهیلگر وجود دارند که به روستاها میروند و باهماهنگی دهیاری و شورای روستا معلولان راشناسایی و خدمات ارایه میدهند.

وی افزود: در این روستاها حدود 1215 معلول جدید شناسایی شدند و به 21 نفر وام خوداشتغالی به مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان بلاعوض پرداخت شد.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل از پرداخت21 میلیون تومان جهت مناسب سازی منزل معلولین در روستاها خبرداد و اشاره کرد: خدمات دیگری از قبیل ویلچر و موادغذایی به معلولان داده شده وحدود 90 روستا هم تا پایان سال توسط تسهیلگران طرح به شناسایی معلولان میپردازند.

حسین زاده تاکید کرد: تا پایان سال کلیه معلولین در روستاها و شهر زیر 20 هزار نفر جمعیت شناسایی و خدمات ارایه می گردد.

وی عنوان داشت: در این طرح 9 کارشناس بعنوان تسهیلگر مشغول هستند که برای شناسایی هر معلول مبلغ 7200 هزارتومان به عنوان حق الزحمه به تسهیلگر پرداخت می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0