رصد فعالیت های انتخاباتی در فضای مجازی / از هیچ تخلفی چشم پوشی نمی شود
31 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
عضو هیات نظارت انتخابات آمل: : به وظیفه خود برابر قانون بدون رودر بایستی ملاحظه قومی و حزبی به منظور كمك به راهيابي داوطلبان شايسته تر به شوراهابرای آینده شهر ها و روستا ها عمل میکنیم.

عباس اقوامی آملی، عضو هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی آمل در گفتگو با کمال آنلاین افزود: مردم عزیز و نامزدها اطمینان داشته باشند با  اعتقاد کامل به آبروي مؤمن  و حقوق همه کاندیداها و حقوق انتخاب کنندگان و آینده شهرها و روستا ها نظارت برابر قانون عمل می شود.

 وی بیان داشت: در بررسي صلاحيت داوطلبان هرگز وابستگي افراد به احزاب  سياسي ملاك کار نیست از هیچ فرد و لیست خاصی در انتخابات شوراهای شهر و روستا حمایت نخواهیم کرد چون یقینا ديدگاه ها با هم متفاوت است و  هیچ کس را از حقوقشان محروم نخواهیم نمود.

اقوامی بیان داشت: به وظیفه خود برابر قانون بدون رودر بایستی ملاحظه قومی و حزبی به منظور كمك به راهيابي داوطلبان شايسته تر به شوراهابرای آینده شهر ها و روستا ها عمل میکنیم.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار ، بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری، اجرای مرّ قانون و استناد به چهار مرجع قانونی ملاک عمل می باشد.

وی افزود: مردم قدرشناس در شهرستان  به شایعات توجه نداشته باشند بررسی تعیین صلاحیت‌ها همچنان ادامه دارد و تا اعلام نتیجه نهایی هیئت نظارت به فرمانداری در وقت قانونی مردم مومن و کاندیداهای محترم به شایعات و جوسازی ها توجه نکنند.

عضو هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی آمل گفت: توصیه میکنیم  زمان قانونی فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداهای شورای شهرها و روستاها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات می باشد لذا تا زمان مقرر هرگونه تبلیغات انتخاباتی از سایر روش‌ها کاملاً غیرقانونی است و انتظار داریم رعایت شود، متأسفانه تعدادی از نامزدها اقدام به تبلیغات زودهنگام نموده اند  انتظار داریم به قانون احترام نمایند و تمام نگرانی ها درخصوص فضای مجازی و تبلیغات مسموم له یاعلیه افراد کاندیداها  به دادستان و دستگاه های امنیتی و سیاسی شهرستان انتقال داده شد.

وی تصریح کرد: درخصوص کانال ‌هایی که به صورت سازمان یافته اقدام به تبلیغ زود هنگام می نمایند قطعاً مدیران کانال‌ها و هرگونه تلاش برای مخدوش کردن فضای انتخابات بی شک شناسایی می شوند کاملا تمام فعالیت ها رصد و درصورتی که مشخص گردد هواداران و نامزدها در دستگاه‌های دولتی  درصدد استفاده از اموال و امکانات وموقعیت دولتی به نفع یا علیه نامزد خاصی هستند به دستگاه‌ های مربوطه معرفی خواهند شد.                                                                                                                                                                                                                                                                           وی ادامه داد: متأسفانه شاهدیم که نامزدها وعده‌هایی می‌دهند که در حوزه‌ی اختیارات آنها نیست و اصحاب رسانه باید در جهت آگاه‌ سازی مردم گام بردارند تا همشهریان شریف بتوانند کاندیداهای اصلح را برای خدمت‌رسانی انتخاب نمایند.

اقوامی ادامه داد: توصیه می شود کاندیداها در حد اختیارات شورا ها قول و وعده دهند تا در آینده باعث ناامیدی مردم نشوند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم بستری آرام و امنیت خاطر مناسب برای حضور مردم فهیم شهرستان آمل در پای صندوق‌های رأی فراهم نمائیم  و در فرایند برگزاری سالم انتخابات تمام توان وآبروی خود را به اتفاق دیگر عوامل دست‌اندرکار برگزاری انتخابات به کار خواهیم گرفت و از هیچ تخلفی چشم ‌پوشی نخواهیم کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0