تسریع در احداث زباله سوز آمل منوط به افزایش اعتبارات ملی است
26 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
lدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل : احداث زباله سوز در آمل به عنوان تنها امید رفع مشکل دفع زباله در استان مازندران محسوب می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : محمد للهی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با بیان اینکه احداث زباله سوز در آمل به عنوان تنها امید رفع مشکل دفع زباله در استان مازندران محسوب می شود افزود: دراین طرح وزارت کشور، وزارت نیرو و سازمان حفاظت از محیط زیست ، شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل مشارکت دارند.

وی با اشاره به خریداری و تسطیح زمین زباله سوز توسط شهرداری آمل خاطر نشان کرد: سه و نیم هکتار برای احداث زباله سوز در کیلومتر 5 جاده هراز در نظر گرفته شده و برای تسطیح آن از اعتبارات دولتی به مبلغ 500 میلیون تومان از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بودجه اختصاص داده شده است.

للهی به دو هزار شیت نقشه اجرایی شرکت jgc  ژاپن به عنوان سرمایه گذار برای این پروژه اشاره و اظهار کرد: بررسی های فنی شامل مطالعات مقدماتی، مکان یابی،آنالیز فیزیکی و شیمیایی از فروردین سال 94 شروع شده است.

وی با بیان اینکه در اسفندماه 94 یک هیات ایرانی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، وزارت نیرو و سازمان حفاظت از محیط زیست برای بازدید و بررسی تجربیات و توانمندی های زیست محیطی شرکت ژاپنی به آن کشور عزیمت کردند گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل نیز در این هیات اعزامی حضور داشت و از نزدیک با تکنولوژی ژاپن در بخش زباله سوزها و نقش آنها در حفظ محیط زیست آشنا شد.

وی تصریح کرد: هیات ژاپنی برای دفاع از طرح خود دهه اول اردیبهشت ماه سال جاری به ایران سفر کرده  و از برآورد مطالعات فنی و مالی بدست آمده برای اجرایی شدن پروژه زباله سوز دفاع خواهد کرد.

للهی ادامه داد: احداث زباله سوز درآمل مشکل زباله 62 روستا ، 7 شهر استان و همچنین شهرهای اقماری آمل را حل می کند و این موضوع نیازمند افزایش اعتبارات ملی در این زمینه است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با اشاره به شکست خوردن سایر طرح های زباله سوز در مازندران ابراز امیدواری کرد که با تلاش ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست کشور و اجرای تفاهم نامه زیست محیطی که با کشور ژاپن منعقد شد زباله سوز آمل به سرانجام برسد.

وی نقش وزارت نیرو برای توافق خرید برق تولیدی از سرمایه گذار را مهم دانست و افزود: جزئیات ذکر شده در خصوص برق تولیدی نقطه عطفی در نهایی شدن این پروژه است.

للهی خاطر نشان کرد: از دلایل طولانی شدن مطالعات احداث زباله سوز در آمل غیر از بوروکراسی نبود تکنولوژی های زیست محیطی به خصوص در بخش زباله سوز ها در ایران است که امیدواریم در سال های آتی دارای این دانش و تکنولوژی شویم. 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل به تلاش های موثر عزت الله یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و امیر سلیمانی شهردار آمل برای پروژه زباله سوز اشاره کرد و گفت: پیگیری های مستمر اعضای شورای اسلامی شهر برای اجرایی شدن این پروژه قابل تقدیر و مثال زدنی است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0