دو دیداری که تکلیف خیلی‌ها را مشخص می‌کند/ مُهر رسمی روی قهرمان
26 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
هفته بیست و هفتم لیگ برتر روز شنبه در شرایطی دومین روز خود را سپری خواهد کرد که دو دیدار استقلال و پرسپولیس با حریفانشان تکلیف برخی مسائل را مشخص خواهد کرد.

بیست و  هفتمین هفته از مسابقات لیگ برتر با انجام چهار بازی دنبال می‌شود که در یکی از حساس ترین این بازی‌ها پرسپولیس در تبریز با ماشین سازی دیدار می‌کند و استقلال در تهران میزبان صبا است.

* پیکان - ذوب آهن؛ جنگ سرد بر سر سهمیه نا معلوم
هر دو تیم پیکان و ذوب آهن نیم نگاهی به سهمیه آسیا برای فصل بعد دارند. منوط به این که تراکتورسازی بتواند قهرمان جام حذفی شود. پس بازی بین دو تیم پیکان و ذوب آهن یک بازی فینال گونه است و هر دو تیم انگیزه‌های زیادی برای امتیازات کامل این بازی دارند. دیدار شاگردان جلالی و حسینی، یک جنگ سرد است بر سر سهمیه ای که معلوم نیست وجود داشت باشد یا نه. به قول معروف، مثل گریه کردن سر قبری که معلوم نیست در آن مرده ای باشد یا خیر. 

بهرحال دو تیم چاره‌ای ندارند جز این که با همه قوا در این میدان پا بگذارند و امیدوار باشند در صورت پیروزی در این دیدار، در نهایت سهمیه آسیا بگیرند. این بازی برای تیم سپاهان هم مهم است و چشم آنها نیز به دنبال این بازی است. قطعا نتیجه مساوی این بازی بیشتر از هر تیمی به درد تیم سپاهان می خورد. 

* استقلال - صبا؛ استقلال به دنبال تثبیت جایگاه دومی و استقلالی‌های صبا به دنبال بقا
قطع به یقین این دیدار بیشتر از هرچیزی می‌تواند تحت تاثیر حضور استقلالی‌های سابق و صبایی‌های کنونی خواهد بود. تعداد قابل ملاحظه ای از بازیکن و مربی استقلالی که فعلا در صبا مشغول هستند می تواند حساسیت‌های این بازی را بالا ببرد. ضمن این که دو تیم به اندازه کافی برای پیروزی در این بازی انگیزه دارند.

استقلال اگر بخواهد جایگاه دومی‌اش را تثبیت کرده و یک سهمیه مستقیم آسیایی برای فصل بعد برای خود دست و پا کند چاره‌ای جز پیروزی در این بازی خانگی ندارد. اما قطعا پیروز شدن برابر یک صبای پر انگیزه که به تازگی تراکتورسازی را از پای در آورده و شکستی تحقیرآمیز به این تیم وارد کرده کار ساده‌ای نیست.

استقلال برای این بازی تنها یک غایب دارد. فرشید باقری هافبک این تیم به دلیل سه اخطاره بودن امکان حضور در این بازی را ندارد. چه بسا حتی در صورتی که او محروم هم نبود باز هم منصوریان ترجیح می‌داد از این بازیکن در ترکیب تیمش برای این بازی استفاده نکند تا از بار هجمه‌ای که بر علیه این بازیکن ایجاد شده بکاهد. 

محسن فروزان، میثم مجیدی، حنیف عمران زاده، رضا عنایتی، صمد مرفاوی و کریم بوستانی می‌توانند چهره‌های خاص این دیدار باشند.

* استقلال خوزستان - سایپا؛ آبی پوشان خوزستان پخته تر از همیشه
تیم استقلال خوزستان با ۳۳ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد. اما این تیم با تیم چهارم جدول تنها ۳ امتیاز فاصله دارد و این موجب می شود که آنها با انگیزه در این بازی خانگی به میدان بروند. به خصوص که به نظر نمی‌رسد تیم مقابل آنها انگیزه و توان کافی برای این دیدار داشته باشد.

تیم استقلال خوزستان به واسطه حضور در لیگ قهرمانان آسیا حالا با پخته تر از همیشه بازی می‌کند. سبک و سطح این تیم به آسیا و تیم‌های درجه یک این قاره نزدیک شده و انتظار می‌رود آبی پوشان خوزستانی در هفته های پایانی با صلابت تر از همیشه در میدان حاضر شوند. 

* ماشین سازی - پرسپولیس؛ قهرمانی مسجل می شود؟
در یکی دیگر از دیدارهای روز شنبه پرسپولیس در تبریز به مصاف ماشین سازی می رود تا در صورت پیروزی برابر این تیم قعرنشین قهرمانی خود در لیگ شانزدهم را مسجل کند. 

شاگردان برانکو که در لیگ قهرمانان آسیا دو امتیاز حساس را برابر الریان از دست دادند حالا به فکر خوشحال کردن هواداران خود با کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر هستند. پرسپولیس که شانس اول قهرمانی است اگر برابر ماشین سازی به برتری برسد می تواند در همان تبریز جشن بگیرد.

اما در آن سوی میدان ماشین سازی شاید آخرین امیدش برای ماندن در  لیگ برتر را جستجو می کند. هر چند در قواعد فوتبالی ماشین سازی به لیگ دسته اول سقوط کرده است اما روی کاغذ این تیم همچنان شانس ماندن دارد. به همین خاطر شاگردان فرهاد کاظمی برای متوقف کردن پرسپولیس و گرفتن امتیاز به میدان خواهند رفت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0