در دیدار امام جمعه دابودشت و دشت سر با حضرت آیت الله جوادی آملی چه گذشت؟
21 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
اختصاصی کمال آنلاین/ حجت الاسلام مهدی تقی زاده آملی امام جمعه دابودشت و دشت سر با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کرد که گزارش آن بدین شرح است...

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، آیت الله جوادی آملی در دیدار صمیمانه حجت الاسلام تقی زاده آملی امام جمعه دابودشت و دشت سر که در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء انجام پذیرفت با اشاره به برکات حضور امامزادگان در ایران اظهارداشت: آنچه را که امروز در این نظام اسلامی و مملکت امام زمانی وجود دارد به برکت وجود و حضور امامزادگان و منتسبان به ولایت و ائمه معصومین(ع) است.

وی با اشاره به آیات نورانی قرآن در تبیین مسائل دینی و تغافل انسانها نسبت به آنها تصریح کرد: این همه آیات واذکر واذکر واذکر وجود دارد اگر نسبت به بیانات نورانی حضرت ابراهیم یا حضرت موسی بن عمران یا حضرت عیسی و یا حضرت مریم و دیگر بزرگان وجود دارد اگر بدان عمل می شد و دقت می کردیم این همه عقب ماندگی به وجود نمی آمد و انسانها از خلق و خویی که به کمال مبدل می شد غافل نمی شدند..

این مفسر بزرگ قرآن کریم درباره وحدت فکری صاحبان کتب و ادیان ادامه داد: امروز یکی از مسائلی که در همه ادیان مورد دقت قرار گیرد این است که ببینیم این بزرگان دینی از ما چه می خواهند و اینکه ما چه بخواهیم و چه چیزی به نفع ما است به این می شود.

وی ادامه داد: عامل این همه بداخلاقی ها چون رسالت اصلی که تبعیت از ولایت الهی و انبیاء الهی است را فراموش کردیم  و اگر خوب دقت کنیم می بینیم اصولی ترین دستورشان وحدت فکری و دینی براساس دستور ذات مقدس الهی است که اگر خوب دقت کنیم می بینیم فاصله بسیار زیادی با جریانهای متعدد در زمان حال دارد و مسیر را گم کردند که این همه خون و خون ریزی را به وجود آوردند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به آیات نورانی ولایت در بیان آثار وجودی ائمه معصومین و امامزادگان و عالمان ربانی بیان داشت: با توجه به کوههایی که در ایران عزیز وجود دارد و عدم دسترسی مردم قبل از ورود امام رضا(ع) و امامزادگان عزیز ما آشنا به مسائل دینی نبودیم و بعد از حضور این نخبه های الهی دیده شده چگونه این مردم در جای جای ایران از دستورات دینی استقبال نموده و با جان دل آنها را پذیرفته و حفظ نموده و آن را تا به امروز برای ما به یادگار گذاشته و ما ضمن شکر نعمت الهی تبعیت از آن را نباید فراموش کنیم که در غیراینصورت ظلمت محض خواهد بود که حیات منهای ولایت جز ظلمت نیست.

استاد برجسته حوزه های علمیه با اشاره به حضور بزرگان دینی و عالمان ربانی در طبرستان و شهرستان آمل افزود: ابن شهر آشوب ها و مرحوم جریر طبری ها و ناصر اطروش ها و میرقوام الدین ها و امروز هم بزرگان در عصر حاضر توانستند سبب برکات زیادی شوند که آن انفاس قدسی امروز این همه پیشرفت را برای منطقه طبرستان و استان مازندران و شهرستان آمل عامل بوده است.

آیت الله جوادی آملی با بیان بکر بودن منطقه دابودشت و دشت سر و چگونگی خدمت به مردم معتقد و ولایت مدار تصریح کرد: الحمدلله مردم این منطقه و دیار مردمی معتقد و محب به اهل بیت هستند که این باعث می شود مسوولین رسالت خود را نسبت به دین و دینداری مردم انجام دهند و خدای ناکرده کاری نشود که ما شرمنده این مردم شویم..

این مفسر بزرگ قرآن کریم با بیان آثار وجودی حوزه های علمیه افزود: با توجه به آمادگی مردم از بهره وری از حوزه های علمیه و تربیت فرزندان بعنوان طلبه علوم دینی امروز یکی از رسالت ها ایجاد حوزه های علمیه در مناطق مورد نیاز است که در هر جایی حوزه علمیه تاسیس شد موجب برکت و آبادانی و پیشرفت شده است.

در آخر این دیدار امام جمعه دابودشت و دشت سر ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و زیارت گزارش مبسوطی از دو بخش دابودشت و دشت سر داده و در این باره گفت: دو بخش دابودشت و دشت سر با وجود دو بخش و حدود 125 روستا و 90 هزار جمعیت پیشرفت های لازمی در طول مدت حدود 4 سال با عنایت مسوولان داشته و الحمدلله توانسته سبب ایجاد علقه مردم با این نهاد مقدس شود و هرباره حضور در نمازجمعه بیشتر شود.

حجت الاسلام تقی زاده آملی با اشاره با آمادگی منطقه برای ایجاد حوزه علمیه فرمودند: الحمدلله این فرصت در این منطقه وجود دارد و می توان با کمک مسوولان و عزیزان حوزه علمیه در استان و کشور این فضا و فرصت وجود دارد تا بتوانیم چه در بخش دابودشت و چه در بخش دشت سر این حوزه را مستقر تا آنچه را که شما فرمودید با تربیت طلاب دینی رسالت مان را در این امر انجام دهیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0