تعطیلی واحدهای صنعتی و بیکاری در آمل به مرز بحران رسید
20 فروردين 1396 ، دیدگاه 1
رییس انجمن صنفی کارفرمایان آمل : از سال 90 شاهد تعطیلی واحدهای صنعتی در شهرستان آمل هستیم که بخشی عظیمی از آن برای نیمه اول و نیمه دوم سال 95 بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین / ماه آفرید عزیز کمالی : محمدتقی جوادی، رییس انجمن صنفی کارفرمایان آمل در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد اظهارداشت: از سال 90 شاهد تعطیلی واحدهای صنعتی در شهرستان آمل هستیم که بخشی عظیمی از آن برای نیمه اول و نیمه دوم سال 95 بوده است.

وی بیان داشت: در عرصه تولید و اشتغال خوب عمل نکردیم که سبب شده است تا مقام معظم رهبری سال 96 را بعنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری کردند.

جوادی افزود: اشتغال و تولید باید به نحوی شایسته مورد توجه قرار گیرد که اگر این دو امر درست شود در امور مختلف اثربخشی شایسته و خوبی را خواهد داشت.

رییس انجمن صنفی کارفرمایان آمل ادامه داد: با ایجاد یک شغل تنها حقوق یک کارگر تامین نمی شود بلکه تبعات و آثار اجتماعی بسیار خوبی دارد و می تواند در کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی نیز اثربخش باشد.

وی بر ضرورت تثبیت اشتغال موجود تاکید کرد و بیان داشت: کارگری که همین مقدار حقوق را می گیرد اگر بیکار شود چگونه می تواند زندگی خود را بگذراند که با مشکلات بسیاری روبرو می شود.

جوادی ادامه داد: مشکلات بسیاری در حوزه اشتغال وجود دارد و عده ای از همشهریان ما گرفتار نان شب خود هستند که افراد با مدرک فوق لیسانس به دنبال نگهبانی و آبدارچی گری در واحدهای صنعتی هستند که در وضعیت بحرانی می باشیم.

رییس انجمن صنفی کارفرمایان آمل مطرح کرد: اگر واحد تولیدی که پول برای تولید آورده است با مشکل مواجه شد باید مورد حمایت قرار گیرد که نیاز است توجهات لازم انجام شود.

وی ادامه داد: تقاضا داریم مصوبات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اجرایی شود که فکر نکنم 15 درصد از مصوبات اجرایی شود که نیاز است تلاش و اقدام شایسته ای برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه دارایی، تامین اجتماعی و بانک صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. سیروس سمیع پور

    سیروس سمیع پور

    سلام کارگاه تولیدی پوشاک من مطالب متن بالا را تایید می‌کند با امکانات کار حداقل 15نفر الان با 2 نیروی کار مشغول تولید می باشد نمی دونم با کدام مسوول باید مشکلات را مطرح کنم. امید دارم به همت شما به مسوولین ارائه بشود و از راهنمایی شما بهرمند شوم. با تشکر سیروس سمیع پور. آدرس کارگاه تولید ی. امل خیابان امام رضا روبرو ترمینال فیروزی جنب ایستگاه تاکسی. تولیدی میخک. تلفن 44324356. همراه 09113253403