ضرورت اقدام جهادی برای تولید و مصرف داخلی / اشتغال نیاز امروز جامعه است
19 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر :نياز امروز جامعه و توليد موتور محركه است و لازمه اين امر مهم، اقتصاد قدرتمندى است كه مبتنى بر ساخت درونى قدرت اقتصادى باشد.


بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول :
اوصیکم عبادالله و نفسی و نفسی و نفسی بتقوی الله .
 در این لحظات معنوی ، عرفانی محضر شریف شما بندگان خوب خدا ، مؤمنین و مؤمنات ، مردم انقلابی و ولایی و بابصیرت و خواهران و مادران ایمانی خودم در ابتدا خودم و خودم و خودم و بعد همه ی شما را به مراعات تقوای الهی توصیه می کنم . با خدا بودن ، در محضر خدا بودن ، خدایی شدن و ترک معاصی کردن . یکی از آثار تقوا خدا باوری و خدامحوری است  باعث می شود که این انس  و الفت با ذات مقدس ربوبیت ایجاد شود . حلقه ی وصل به محضر خدا از طریق تقوا الهی ایجاد می شود و گناه باعث جدا شدن انسان با معارف دینی می شود و آن توفیقی که از سوی ذات مقدس ربوبیت ایجاد خواهد شدباعث وصل به ان حلقه ی نامتناهی خواهدشد و باعث عزت و سعادت خواهد شد آن را از ما خواهد گرفت  تا فرصت باقی است به خودمان بیاییم خدا را بشناسیم و بشناسانیم سفره ی محبت به خدا ترویج تفکر تقوای الهی بر سر سفره ی زندگی مان بیاید  امروز دشمن به ریز دارد کار می کند برنامه ریزی می کند . می خواهد این حلقه  ی مودت به خدا ، ایمان و باور دینی که امروز موجب عزت مان شده را از ما بگیرد . ولی آن ایمانی که امروز شما برادران انقلابی از ابتدایی ترین لحظه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی تا به امروز ایجاد کرده اید که به بلندای تاریخ باعث مجد و عظمت مان گردیده این را فراموش نکنیم که مورد هجمه است و همه ی این ها توسط تقوای الهی ایجاد می شود  یکی از مبانی که موجب می شود ما تقوای الهی را مراعات کنیم ادعیه است . عرض کردیم دعا جهت ایجاد رفعت به محضر ذات ربوبیت و بستر آمادگی جسمانی  و روحانی مان از سوی ائمه ی معصومین (ع) در اختیارمان قرار گرفته . خب ما شروع سالمان را با دعای لحظه ی تحویل سال شروع کرده ایم و به فضل خدا با تفسیردعاهای که در هر ماه برای مان قرار داده تا بتوانیم به سوی خدا برویم و به خدا معرفت پیدا کنیم .
خب در هفتیمن ماه از سال هجری قمری به نام رجب المرجب قرار داریم . عزیزانم دقت لازم را بکنیم که نباید فضیلت این ماه عزیز فراموش شود . چون آنچه را که عنوان شده در میان ماه های دوازده گانه تنها و بدون اعتلاف به ماه های دیگر است . چون چهار ماه به نام حرام نامگذاری شده داریم ولی ماه رجب یکی از نام هایش فرد است که عرض خواهیم کرد و از حرمت و قداست خاصی برخوردار است ما می دانیم که خداوند متعال در قرآن کریم به تعبیر حرم یعنی برخوردار بودن از حرمت یاد شده . چهار ماه را عنوان کرده که یکی از آنها فرد است که نامش رجب است  در آن کشتار و قتال و خون و خونریزی حرام دانسته شده است و اما در فضیلت ماهی که قرار هست بواسطه ی این ماه به عزت و سعادت برسیم وجود نازنین حضرت محمد ابن عبدالله (ص) فرموده اند که رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی از نظر حرمت و فضیلت به پای این ماه نمی رسد و فرموده است که قتال و خونریزی در این ماه حرام شده و باز عنوان کردند که رجب ماه پروردگار است ، شعبان ماه من و رمضان ماه بندگان خداست . که برای رسیدن به فیض عظیم ماه شعبان و برای رسیدن به آن لحظات عرفانی شب های قدر ، اوج عزت و سعادت در زیر سایه سار قران قرار گرفتن نیاز هست که ما مقدمه را در وجود خودمان ایجاد کنیم ما باید نسبت به این ماه ها معرفت لازم را داشته باشیم  که در صورتی که شناخت شناسی لازم ایجاد شود حق مطلب ادا می شود . وجود نازنین موسی ابن جعفر (ع) در بیان عظمت این ماه عزیز عنوان داشته : رجب نام نهری است در بهشت که از شیر سفید و از عسل شیرین تر است  هر کسی که یک روز در این ماه را روزه بگیرد از این موهبت الهی برخوردار می شود .روایت دیگری از امام صادق (ع) که به لسان گهر بار پیغمبر (ص) عنوان داشتند که فرمودند ماه رجب ماه استغفار امت من است و پس بیاییم در این ماهی که ماه استغفار امت پیغمبر (ص) است در محضر ذات ربوبیت طلب غفران داشته باشیم تا آمرزیده شویم عنوان داشتند که به ماه رجب ماه عصب می گویند چون حقیقت واقع رحمت خداوند متعال در این ماه بر بندگانش محقق خواهد شد دقت لازم را بکنیم که از این فرصت های طلایی که در اختیار مان قرار گرفته بهره لازم را ببریم  خدای ناکرده مرگ به سراغ مان نیاید . عرض شد به دلیل برخورداری از مزایای گوناگون و ابعاد معنوی زیادی که در این ماه وجود دارد نامهای متعددی را برای این ماه عنوان نموده اند که یکی از این نام ها شهرالاستغفار است . ماه استغفار است  شما هم بندگان خوب خدا هستید . و فرمود ماه فرد رجب الفرد . عرض کردیم به تعبیر تنها ماندن از ماه های حرام فرمود رجب الاصب به علت نزوئل برکات و نعماتی که دراین ماه خداوند متعال سرشار از رحمت الهی نموده . ماه رجب را نام امیرالمؤمنین (ع) نامیده اند . به جهت میلاد با سعادت حضرت امیر بیان علی (ع)   و فرموده اند که «ماه اصم» یعنی ماهی که برخوردار از فضیلت های بسیار است .

در این ماه است که ه نام و یاد شهدای ائمه ی معصومین (ع) ، امام موسی کاظم و امام هادی (ع) و نیز پیام آور کربلا حضرت زینب (س) است که گرما بخش دل های مؤمنین و مؤمنات است و نیمه ی رجب لحظات بسیار زیبا و طلایی اعتکاف است .و معتکف شدن در جسم و جان مان در محضر ربوبیت و به روی دوست رسیدن و با خدا آشتی کردن  بیاییم ازاین فرصت های طلایی استفاده کنیم آنچه را که گذشت ما قطعاً استفاده کردیم که هفته ی گذشته در مرد لیلة الرغائب عنوان داشته ایم اما انچه را که در پیش روی مان هست بسیار بر آن تأکید شده است ما می خواهیم از دعا بگوییم از دعای یا من ارجوه لکل خیر . این که نجوای دل نشین از سوی شما بندگان خوب خدا ، این رجاء و امیدی که به محضر خدا دارید برای کسب همه ی خیرات موجود در این کره ی زمین ما باید ازاین ها آگاهی داشته باشیم . ازفرصت های طلایی که خداوند متعال در اختیار مان قرار داده از آن موهب الهی که سرشار از نعمت ها و فضیلت های الهی است . که باید از این فرصت ها برخوردار شویم . از فضیلت ماه رجب که ایام البیض نامیده شده است که بسیار تأکید شده روز 13 و 14 و 15 ماه رجب روزه بگیریم و معتکف شویم  الحمدلله بسیاری از عزیزان توفیق معتکف شدن در مساجد جامع و مساجد معروف در روستا ها و بخش ها و شهرها و کل کشور دارند که  متأسفانه در این باره ما خیلی کم گذاشتیم . باید جلسات متعدد فرهنگی در مورد ترویج اعتکاف بیشتر شود  دقت لازم را می کنیم چون یکی ازاعمالی که در این روز عظیم در این ایام خاص ، در این ماه سرشار از فضیلت ها و نعمات الهی عنوان شده ، اعمال ام داوود است . از این فرصت استفاده کنیم که ام داوود یکی از عبادت ها و دعاهای معروف در این ماه است که به آن تأکید شده است . در احادیث معتبر نقل شده که جوانی در عراق که اهل معرفت بوده به دست منصور دوانقی در زندان محبوس می شود  مادر به محضر امام صادق (ع) می رسد و به ایشان شکوه می کند  امام صادق (ع) دعا می کند و دعای امام صادق (ع) مستجاب می شود  بعد ازاین که مادرش عنوان داشته که فرزندم آزاد شده و امام ایشان را به آن دعا راهنمایی کرده بود . امام صادق (ع) می فرماید که منصور دوانقی جدم علی(ع) را در خواب دیدند و علی (ع) به ایشان دستور داد که داوودرا از زندان آزاد کن و ایشان به خاطر آن خواب و متوصل شدن به این دعا خدا این موهبت را برای شان ایجاد کرده  تا این فرصت هست ، تا این زمان اندک وجود دارد از این فرصت ها استفاده کنیم .


رسدیم به یکی از منابعی که می تواند انسان را به معراج برساند رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند . از راه دعا و راز و نیاز به محضر ذات ربوبیت . از آن اذکاری که سرشار از عطوفت و رحمت و مهربانیت است امروز یکی از مشکلات نظام مان حسادت ها و بغض ها و کینه ها و گناهانی است که ما را از خدای مان دورکرده دعا میتواند ان زنگار درون مان را پاک کند و ما را به خدای خودمان نزدیک کند اما با خلوص نیت در روزها ی ماه  رجب از خدا دعایی را مسئلت می کنیم که بسایر پرمحتوا است بروید مطالعه و تحقیق کنید  برویم ببینیم که این دعا چه مسائلی را دارد عنوان می کند و ما بواسطه ی این دعا چه چیزهایی را از خداوند متعال درخواست داشتیم . عرض کردیم بدو ورود دعای هر روز ماه رجب که در لحظات نماز عنوان می شود امید و رجاء به محضر خداست چون یکی از مسائلی که متأسفانه منجر به شکست انسان در مسیر انسانیت می شود ناامیدی است . ما به خدا امید داشته باشیم این امید بسیاری از مشکلات مان را برطرف می کند در چند مدت قبل هم عرض کردیم اگر الآن کسی بگوید من تو را از جهت مادی مستغنی می کنم و تمام نیاز های مادی ات را برطرف می کنم و به شما قول می دهم که از نظر مادیات کم و کاستی نخواهید داشت به قول شان امید داریم . ولی خداوند متعالی که فرموده من حیثُ لایَحتَسِب  در جایی که فکر نمی کنید برای تان نعمت می فرستم ، ما این قول را فراموش می کنیم  یا من ارجوه لکل خیر . یا حرف نداست و به محضر خداوند متعال درخواست می کنیم این امید و باور  و ایمان را در وجود ما قرار بدهد . ای کسی که محوریت تمام امور و باورها هستی مرکزیت همه ی هستی خداوند متعال است . و این هم من باب این که مسئلت در همه ی امور خیر است لکل خیر همه ی ابعاد خیر این که از خداوند متعال چنین درخواستی را داشته باشیم و به فضل خداوند متعال بتوانیم از طریق دعا و از طریق فرصت هایی که در این ماه رجب در اختیار ما قرار داده استفاده کنیم عزیزانم این رجاء و امید را به فرزندان مان درس بدهیم . این ایجاد بستر امیدواری به محضر ذات مقدس ربوبیت را برای فرزندان مان قرار دهیم فرزندان مان را با خدا آشنا کنیم . ما به جای این که این همه دوستی کاذب حضور فرزندان مان در فضای مجازی و در اختیار قرار دادن موبایل و تبلت و وسایل اینچنینی که موجب هجمه ی غرب است و عزیزان و فرزندان مان را مورد تهدید قرار دادند ، به جای این انها را با خدای شان آشنا کنیم سجاده ی نماز را برای شان پهن کنیم  بستر دعا را برای این فرزندان مان ایجاد کنیم  فرزندان مان را با خدا آشنا کنیم و به آنها بفهمانیم که هر چه عزت در این نظام هست من باب امید به ذات مقدس ربویبت است و همه ی خیرات محضر ذات خداوند متعال از طریق دعا أخذمی شود اگر شخصتی به مقام عظمای الهی رسیده است ، عبدی أطِعنی ان أجعلک  مِثلی به خلیفة اللهی رسیده است از دعا و رازو ونیاز و نماز رسیده است  . ان شاءالله تا زمان باقی است در محضر فرزندان مان باشیم و انها را آشنا کنیم حتمادر دعا همه ی محتاجین به دعا را فراموش نکنیم .  
خطبه دوم :  
اوصیک عبدالله و نفسی و نفسی و نفسی بتقوی الله .

در این لحظات سرشار از عزت و سعادت و سربلندی در این خطبه همانند خطبه اول محضر شما بندگان خوب خدا ، مؤمنین و مؤمنات در ابتدا خودم و خودم و خودم و بعد همه ی شما را به تقوای الهی توصیه میکنم . آنچه را که موجب می شود خداوند متعال در عوالم پس از دنیا آنچه را که درقرآن از نعمات الهی در بهشت برین عنوان داشته است در قران کریم بهره مند شویم توسط مراعات تقوای الهی است و عزیزان عرض کردیم که خدا بهشت و جهنم آفرین است  ولی  این که چه کسی اهل بهشت و جهنم خواهد شددست من و شماست  ما با مراعات تقوای الهی می توانیم اهل بهشت شویم و با ارتکاب به گناه ، جرائم و بداخلاقی ها و مسائلی که جزئی از منکرات است و دستور دین به جدایی از این انسان ها مقوله که موجب رذالت و بدبختی بشریت می شود توسط خداست این که انسان مسیر سعادت را می داند که از طریق مراعات تقوای الهی است ، مسیر رذالت را می داند که از طریق ارتکاب به گناه است  این که انسان راه خودش را انتخاب نکند این بواسطه ی خودمان هست . اگر اهل بهشت شده ایم به واسطه ی افعال خودمان هست پس تا فرصت باقی  است خدا را فراموش نکینم  . تقوا را فراموش نکنیم در محضر خدا باشیم . که بهترین لحظات و بهترین سعادت ها است و خب محضر شریف عزیزان با توجه به مناسبت های که در پیش رو داریم . همان گونه که در خطبه اول عرض کردیم بهار معنویات از راه رسیده و نحوای یا من ارجوه لکل خیر دل هر عاشق سالک الی الله را برای درک فی الهی به محضر ذات ربوبیت در این دریای خروشان سفر معنویت مناجات و هم چنین در مناجات شعبانیه و مناجات های ماه رمضان آشنا کرده و با حضور در این بهار معنویت و تقارن آن با بهاری که از مواهب الهی است می توا فصلی باشد برای به خود آمدن . آگاهی و بصیرت لازمی که انسان بتواند از این مناسبت ها کسب کند  عرض کردیم در خلوت اعتکاف مان و الهام گرقتن از ان بعد معنویت و مناجات هایی که با یارب ویارب گفتن مان ایجاد می شود می شود این حلقه ی وصل را محقق کرد می شود به عزت ها و سعادت ها دست یافت می توان بستری را آماده کنیم تا موجب سعادت و پیشرفت انسان شود . بهار معنویت بهار طبیعت تلاقی پیدا کرد و با بهره مندی و معرفت لازم ازاین مواهب الهی می توانیم خودمان را نجات دهیم . در دعای بهار طبیعت عرض کردیم یا مقلب القلوب و الابصار در اوج نیاز به محضر ذات ربویت به اجابت حول حالنا الی احسن الحال با نجوای عاشقانه ای که ما محضر خداوند متعال در ماه رجب و شعبان و رمضان ایجاد می کنیم . که ان شاءالله می تواند نقطه ی عطفی باشد برای رها شدن نفس از هوای دورن مان . پس دقت لازم را بکنیم خدای ناکرده نسبت به کجی هایی که وجود دارد ، پلشتی هایی که وجود دارد انسان اصرار نکند  از این خلوت ها استفاده کند که بهترین منجی برای بشریت است . بهترین راه و ثواب برای رسیدن به عزت ها است . اما برخی از آسیب ها و تهدید ها در زندگی بشریت وجود دارد که به مناسبت های هم سیاسی هم فرهنگی بنده این تهدیدها و آسیب ها را محضرتان عرض می کنم یکی از آسیب هایی که در پیش روی آدمی است آن نفس سرکش آدمی است که هرگز تمایل به اصلاح و هدایت ندارد و بعضی ها متأسفانه به درون شان چسبیدند و آزاد نشدند . اسیر هوای نفس شدند . که در این روایت شریف امام علی (ع) می فرماید :کسی که نمی تواند خود را اصلاح کند چطور میتواند دیگران را اصلاح کند .  مسئول یا غیر مسئولی که از پس اصلاح خودش بر نمی آید قطعانمی تواند امور را اصلاح کند . ما باید دقت لازم را داشته باشیم در انتخاباتی که در پیش رو است افراد اصلحی که مقام عظمای ولایت عنوان داشند که از انسان ضعیف النفسی که از مدیرت نفس خودش بر نمی آید  نمی تواند موفق شود چگونه می توانیم ایشان را انتخاب کنیم که بخواهد در مدیریت کلان برای این مردم قدم بردارد . دومین تهدیدی که در زندگی بشریت وجود دارد تمایلات جنسی است که ممکن است باعث طغیان شود اسیر هوای نفس شود که البته این جا می توان گریزی زد به امر حسنه ی ازدواج الهی که متأسفانه از ان غافل شدیم و مسئولین مبادرت لازم نسبت به امر ازدواج را انجام ندادند و آنچنان که باید امر از دواج ترویج شود و تسهیلاتی که برای فرزندان مان باید قرار دهیم انجام نشده اما جدا از این امر حسن ی الهی که تأکید دین مبین اسلام هست موجب انسانیت و کمال و سعادت و بشریت می شود این که خدای ناکرده بعضا تمایلات جنسی باعث می شود که به ناکجاها کشیده شویم . که چه تصاویر مستهجنی را در شبکه های مجازی راه می اندازند برای چه بداخلاقایی هایی  دقت لازم را بکنیم . این ها کج روی هایی است که در زندگی بشریت وجود دارد که ما می توانیم با معرفت لازم ، با شناخت شناسی لازم به ان اوج سعادت دست پیدا کنیم سوم دعوت و خدمت به خود به جای خدمت خالصانه و بی منت .

بعضا متأسفانه در الفاظ متعدد مباحثی را عنوان می کنند که خوشایند نیست  ما به عنوان مسئول ، مسئول هستیم و «یومَ یَفِرّالمرءُ مِن أخیه وامِّه وابیه وصاحِبتِهِ وبنیه» آن احساس مسئولیتی که در زور قیامت ما درمرحله ی آزمایش قرار می دهند بدانیم اعضای محترم شورا در روستا ها و شهر ها و ریاستی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب خاهد شد دقت لازم را بکنیم که این عنصر خدمتی که دستور ذات ربوبیت هست در مقابل امیال شیطانی که در نفس بعضی ها قرار گرفته در عناوین متعدد یه مردم توهین نکنند . فکر نکنند که این مردم گماشته شان هستند  دوران ارباب رعیتی تمام شده . امروز خدمت جزئی از ملزومات است . نه به زبان  برخی فقط حرف می زنند . عمل کنیم البته توصیه ای که به عزیزان کاندیدای احتمالی که در انتخابات اخیر شهر و روستا و در ریاست جمهوری این است که مطابق فرمایش مقام رهبری دقت لازم را بکنیم اخلاق لازم را نسبت به مسائل داشته باشیم  بداخلاقی نکنید  زود تبلیغات را شروع نکنید  بگذارید که زمان مقرر انجام بگیرد که الحمدلله هم شورای محترم نگهبان و هم عزیزانی که در بیانم صلاحیت در مورد مطالعات ابتدایی که انجام گرفته گزارشاتی که به حقیر فقیر هم داده شده ان شاءالله این کارها انجام بگیرد  چهارمین عاملی که باعث مفسده در زندگی بشریت می شود که جزئی از ملزومات سیاسی فرهنگی ماهم هست فضای مجازی است  اگر خدایی ناکرده انسان مبادرت به ترویج تفکر غرب کند ، ان شرافت و کرامت انسانیت به خطر می افتد جامعه  انسانیت را تهدید می کند امروز چه کج اخلاقی ها و بداخلاقی هایی از طریق فضای مجازی در حال پخش استدر صورتی که رهبر معظم مان فرمودند فضای مجازی یک قدرت نرمی است که فوق العاده است و ما می توانیم از ان استفاده کنیم . مدیریت لازم را مسئولان امر فرهنگی انجام دهند پنجمین تهدیدی که در جامعه ی کنونی مان وجود دارد اندیشه های لیبرالی ، سکولاری وفیمینیسم. وپروتالیسم است که ما نسبت به این مقوله ها باید دقت کنیم من باب پوپولیستی و تفکر عوام فریبی وارد نشویم  نرویم چند عکس بگیریم و در شبکه های مجازی قرار دهیم که ان هم نسبت به شریعت مان سنخیت و تطابق ندارد دین یک حد و مرزی برای مان قرار داده . ما باید دقت کنیم نسبت به این تهدیداتی که انجام گرفته بعضی در پوشش شعارهای انقلابی و اسلامی در لباس دیانت و معنویت کاذب نسبت به مسائل ومشکلاتی که هست بی خبر هستند . جزئی از تهدید ها است . عنصر شیطانی که عنوان شده اهواء النفسانی هواهای نفسانی را تبعیت می کنند و ذهنیت هایی را که جزئی از بدعت ها است را انجام می دهند . این یکی از تهدیدهایی است که در جامعه ی کنونی مان قرار دارد و کسانی که دراین مرحله ی انتخابات قرار گرفتند بدانند که مردم ما هوشیار هستند و بصیرت لازم را دارند و در ردای شعارهای انقلابی بیایند بعضی از مسائل را عنوان کنند ولی در عمل مسائلی انجام بگیرد که با مسائل اسلامی تطابق ندارد . ششمین امری که جزئی از مشکات مان هست رودربایستی های فردی ، حزبی و سیاسی است . که بعضی از مصالح ملی مان را به مخاطره می اندازد دقت لازم با مطالعه ی لازم . عرض کردیم چه عزیزان اصلاح طلب و چه عزیزان اصول گرا ، اصل گرا باشید . اصل اساسی این نظام آن آرمان هایی است که نظام برای مان ترسیم کرده . به زبان تطابق به فرمایشات و منویات امام و رهبری را می گویند ولی در عمل بسیار فاصله دارند . دقت لازم را در این امر داشته باشند که مردم مدقانه باخبر هستند و می دانند در مجلس خبرگانی که انتخاباتش گذشته ، در مجلس شورای اسلامی ، در ریاست جمهوری و یا در شورایی که در پیش رو است . دقت لازم را بکنیم . مصالح نظام را در نظر بگیریم . هشتم عدم اعتماد به نسل جوانان مان است امروز آن اعتماد و ان تفکر انقلابی جوانان مان انجام نگرفته . بنده به کاندیدهای احتمالی در شوراها و ریاست جمهوری این توصیه را می کنم از تفکر انقلابی گری جوانان مان غافل نباشند  از این دانشمندانی که هسته ای را بوجود آوردند  این همه نانو ، تکنولوژی ، ادوات نظامی و موشک های بالستیک را جوانان انقلابی مان بوجود آوردند . این قدر مورد هجمه قرار ندهید مشکلاتی که در جامعه مان وجود دارد بدزبانی هاست که در روزهای اخیر در رسانه در پخش زنده دیدیم . که من توصیه می کنم به مسئول و مدیر صدا و سیما که اگر خدایی ناکرده قرار هست چنین مسئله ای را به عوان شخص روشن فکر ولی روشن فکر مآب بیاند مرجعیت مان را زیر سؤال ببرند ما در چند روز گذشته متأسفانه نسبت به مرجعیت نظام ، مفسر بزرگ انقلابی مان حضرت آیت الله العظمی جوادی املی به ایشان زنده توهین شد ما انتظار داشتیم از ریاست محترم جمهور هم از معاونین شان که عذر خواهی کنند . ایشان گفتند که مراجع مان بیاد بروند در حوزه ها و بست در حوزه شوند و نسبت به مسائل اظهار نظر نکنند . اگر احکام فقه مسائل اقتصادی و سیاسی بیان نشود که نمی شود شما در الفبای امر اقتصاد ماندید.


معیشت مردم ، ازدواج فلج شده رکود و آمارهای کذایی و مسائل دیگر اگر این مراجع نبودند معلوم نبود به ناکجا آباد کشیده شویم دقت لازم را بکنید عفت کلام داشته باشید  در سال های گذشته و دوران ریاست جمهور گذشته یک سری توهین ها به مراجع عظام می شد که بعضاً ساکت شدند  ولی امروز همه ی مردم بر آن هستند که این مسائل را محکوم کنند و ما هم ازاین تریبون محکوم می کنیم .  
وجود نازنین امام خامنه ای عزیز در امر بهره مندی از جوانان مان عنوان داشته . جوانان ایرانی که می توانند در شرایط غنی سازی اورانیوم را انجام دهند ، تولید موشک و هواپیما بکنند آیا این جوانان نمی توانند خودرورا تولید کنند که متأسفانه این همه خودروی خارجی در کشورمان هست  پس ما با بهره مندی از تفکر جوانان انقلابی ، اعتماد به نسل جوان مان و میدان دادن به جوانان مان . اتاق فکر بگذاریم  بنده هم به فرمانداران سابق گفتم همه به جناب آقای شفیع زاده  هم به جناب آقای منفرد و هم به فرماندار بعدی می گویم یک اتاق فکری را در فرمانداری ایجاد کنند . هم به بخشداران ساعی و زحمت کش مان عرض کردم دقت لازم را بکنید که اگر خدای ناکرده این اتاق فکر نباشد ، این افکار متعددی که پیشرفت منطقه را می خواهند نباشد مشکلات مان ایجاد می شود  نهم مدیریت های غیرجهادی و غیرراهبردی یکی از مشکلات مان است  روی کار آمدن افرادی که متأسفانه به هرز برده می شوند . اینقدر بدون علم و بدون راهبرد مسائل کاربردی مدیر انتخاب کنید. فامیل بازی و مسائل این چنینی را کنار بگذارید  افردا دانشمند را به کار بگیرید  یک خبرنگار از وزیری ارائه گزارش می کند در شأن نام مان نیست که آن وزیر بخواهد میکروفن را پرت کند و به خبرنگار بداخلاقی کند . پس دقت لازم را بکنیم .  یا کسانی که نسبت به مسائل علمی بعداً می خواهند یاد بگیرند  نباید این چنین باشد پس این مشکلات عدیده که در پیش روی مان هست و ما با بهره مندی از مسائل بصیرت افزایی می توانیم این مشکلات را حل کنیم .  
از امور دیگری که جزء تهدیدات می باشد پالسهای امید به ضدانقلاب و جبهه استکبار از داخل کشور، که نتیجه برخی مواضع و عملکردهای دشمن‌شادکن انسانهای منفعل و مرتجع و غیرانقلابی می‌باشد. نمونه آن‌را در فتنه ۸۸ و پس از آن شاهد بودیم که چگونه بدخواهان ملت ایران امیدوارانه برای به بن‌بست کشاندن حرکت انقلاب متأسفانه ناجوانمردانه خیز برداشتند و اکنون نیز برای اثرگذاری در انتخابات پیش‌روی، چشم طمع دوخته تا جایی‌که تصویب و یا اعمال تحریمهای ظالمانه جدید علیه ملت ایران را به هدف فشار تبلیغاتی و روانی بر نیروهای ارزشی و انقلابی و تأثیرگذاری مورد نظرشان در جریان انتخابات و حتی حصول نتیجه مطلوبشان به تعویق انداختند، زیرا آنچه هدف اصلی جبهه استکبار است فشار بر جمهوری اسلامی و به چالش کشیدن انقلاب است حال یا با تصویب و اعمال تحریمها و یا با استراتژی تعویق و به امید اثرگذاری دلخواه بر انتخابات که البته ذهی خیال باطل.
آنچه را که در مورد غرب باید دقت گردد تخصیصا نسبت به انگلیس و آمریکا فریب لبخندهایشان را نخوریم چون خلق و خویشان سفاکی گری است . بعضامتأسفانه به این روباه پیر ، انگلیس دل خوش کرده بودند سفارتش را در تهران باز کرده بودند شاید جشن هم گرفتند و جلساتی را هم در همان جا قرار دادند و این ها را ما و مردم مان باخبر هستیم . و دیدیم که چگونه نخست وزیر انگلیس در روزهای گذشته در عربستان چه سخنانی را در مورد ایران گفته . ما عرض کردیم به روابط دقت لازم لازم شود به این خاطر است . ضوابط ملزومات تفکر انقلابی گری باعث می شود که امروز این بصیرت لازم انجام شود . حالا انها در ان طرف در دامن آتش که شعله ور کننده اش عربستان ملعون و معدوم است ، این شجره ی خبیثه ی ملعونه دارند چه می کنند . ان وقت ما چه کردیم . نسبت به امریکا هم این همه تهدیدات انجام گرفته  گرچند که انها انتخابات مان را تحت الشعاع قرار دادند . گفتند که این تحریم های جدی را تا قبل از انتخابات وارد سنا نمی کنند . ما دقت لازم رابکنیم یعنی بعد از انتخابات جریانات متعددی در پیش روی مان هست ما این ها را می دانیم  حالا پانزده تحریم را مسئولان نظام مان امریکا را تحریم کردند که هیچ به کشور ما ربطی ندارد . تحریم هایی بکنید که موجب پیشرفت نظام مان شود . مطالبات و خواسته های مان باشد آنها تحریم بانکی و این چنینی می کنند  ما ار به مسائل داریم .

تهدید بعدی ای که باید به آن اشاره داشت: نگاه تشريفاتى به منويات رهبرى دلسوز و حكيم انقلاب اسلامى، امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى)؛ كافى است مختصر تأملى در فلسفه و حكمت نام‌گذارى‌هاى هر سال داشته باشيم تا پى به عمق اطلاعات و نگاه ژرف و كارشناسانه بزرگ ديده‌بان انقلاب ببريم. چند سالى است كه به اقتضاى نيازهاى جدى جامعه، جهت‌گيرى نامگذارى سالها حال و هواى اقتصادى آن‌هم در چارچوب سياستهاى اقتصاد مقاومتى دارد و سال ۹۶ نيز با مزيت توليد و اشتغال، همه مديران و مسؤولان امر و حتى آحاد مردم شريف ايران را به اقدامى جهادى در عرصه‌هاى مختلف توليد و توزيع و مصرف فرا مى‌خوانند.
 اما آنچه را که باید دقت داشت و در عرصه مدیریتی استفاده شود نسبت به شعار سال در امر اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید می باشد که باید گفت: اشتغال، نياز امروز جامعه و توليد نيز موتور محركه آن است و لازمه اين امر مهم، اقتصاد قدرتمندى است كه مبتنى بر ساخت درونى قدرت اقتصادى باشد. شاخصه‌هاى اقتصاد قدرتمند را در چند مولفه اساسى مى‌توان بررسى كرد، كاهش فاصله طبقاتى، مبارزه هدفمند با فساد و قاچاق، كنترل و هدايت دو حوزه توزيع و مصرف، ايجاد بستر مهارت‌آموزى در سطوح مختلف آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و مراكز علمى و پژوهشى، اصلاح نظام بانكى و پولى و بالاخره نظارت نافذ و قاطع در صادرات و واردات و تأمين امنيت سرمايه‌گذارى به‌ويژه با رويكرد جذب سرمايه‌گذاران داخلى و... كه مسير رو به رشد كشور را هموار و هموارتر مى‌سازد
مسئله ی بعدی در مورد سوریه بوده . شنیدیم که متأسفانه امروز از سوی آمریکا یک سری شائبه ها بر علیه سوریه دارد انجام می شود که ما باید دقت کنیم  ارتش سوریه هرگز از تسلیحات شیمیایی استفاده نکرده وامریکا داعش را پرورانده و امروز وبال گردنشان شده و نسبت به این منکرات دینی دارند به گردن دولت مکرم سوریه می اندازند که ما نسبت به این امر آگاهی لازم ر داریم و به مسئولین امور بین الملل توصیه می کنیم که ازاین خفقان اخلاقی بیرون بیایید از این بداخلاقی ها و خلق و خوی حیوانیت و سگ صفتی بیرون بیایید . مسائل را به ان محوریت اصلی اخلاق بدهیم  بیاندیشد که مسلمانان چه مشکلاتی را دارند  این که امر وبین الملل در مورد دانش آموزان یمن مان که هر پانزده دقیقه یک دانش اموز در حال کشتار است یا بواسطه ی مسائل شیمیایی یا موشک و مسائل دیگر  این یک تهدید در امور بین الملل است  این ها را محکوم کنید نه نسبت به مردم و حقانیتی که وجود دارد .  
حمله ی هوایی آمریکا به سوریه است که ما محکوم می کنیم و قطعاً از دولت محترم می خواهیم که محکوم کنند .  
نسبت به زلزله ایکه در خراسان رضوی پیش آمده خسارت جانی زیادی تا به حال عنوان نشده  توصیه می کنم عزم جزم شود  الحمدلله در کنار مسئولین مسئولان آستان قدس رضوی خوش می درخشند و قطعاً از این عزیزان می خواهیم که به داد و فریاد این عزیزان خسارت دیدیه برسند  بیاییم کاری کنیم که د راین سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال خدماتی را انجام دهیم که موجب مرضی خداوند متعال شود . ایجاد تولید و اشتغال کنیم  نسبت به سرمایه های دوران نظام مان ان شاءالله برنامه ریزی مدقانه ای داشته باشیم
ما یکی ازبرنامه هایی که پیش رو گذاشتیم دومین سالگرد مهندس شهید عزیز هادی جعفری بوده احسنت برشما . خوش درخشیدید دست تک تک شما را می بوسم این اجتماع بزرگی که در این روز بزرگ آمده اند برای یکی از سربازان نظامی که بدنش تکه تکه شده که دو مرتبه قسمتی از بدنش را تشییع جنازه کردند مسئولین این مردم مان هستند و. از شما برداران خواهران و مادران انقلابی ، از پدران و مادران شهدا کمال امتنان را دارم از مسئولین منطقه مان ، شهردار محترم که کمک کردند از بخشدار معزز ، دهیاران محترم کمال امتنان را دارم از ریاست محترم آموزش و پرورش که محبت کرد و مدرسه را در اختیارمان قرار داد تا بتوانیم استفاده لازم را بکنیم . و ان شاءالله مراسم شهدای مان در بخش خودمان انجام خواهد گرفت . چه در بخش دابو و چه در بخش دشت سر  با بخشداران مان صحبت های خوبی داشتیم ان شاءالله مناسبت هایی وجود دارد نماز جمعه را بعضی وقتها در جاهایی که آمادگی لازم را بخشداران مان داشته باشند برگزار خواهیم کرد تا همه ی مردم نسبت به این امر استقبال کنند . بنده از برادر خودم ، همکار عزیزم خودم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای مرتضوی که نسبت به این یادواره محبت کردند تشکر می کنم از حوزه های مقاومت ، از فرماندهی معزز سپاه ، از فرماندهی محترم نیروی انتظامی که هر باره ما را مورد تفقد خود قرار می دهند و امنیت را در همه ی امور تخصیصاً در این یادوراه انجام دادند کمال امتنان را دارم . سعیکم مشکور .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0