ضرورت ورود جدی برای گرامیداشت شایسته مناسبت های ملی و مذهبی
16 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : شورای فرهنگ عمومی شهرستان می تواند در تمام زمینه های شهری حتی مسائل اقتصادی هم ورود پیدا کند که ضرورت دارد در این امور تلاش و عزم شایسته ای وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد گفت: اگر وحدت، همدلی و وفاق در این شهرستان باشد می تواند رضایت رب العالمین و مردم را در پی داشته باشد.

 وی افزود: هیچ وقت به دنبال تخریب دیگران نبوده و نیستیم و معتقدیم که با هم فکری و اتخاذ تصمیم می توانیم جلوی بعضی از فرهنگهای غلط که به فرهنگ ما وارد می شود را بگیریم.

 امام جمعه آمل با بیان اینکه هیچ برنامه منسجم و هماهنگی درباره جشن ها و اعیاد مذهبی در آمل صورت نگرفته و این مهم در آمل نادیده گرفته می شود، ادامه داد: ایام و مناسبت ها نباید در شهرستان فراموش شود که ضرورت دارد نسبت به آن توجه شایسته ای صورت گیرد.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: تقویم جلسات شورا تهیه شده و شورای فرهنگ عمومی باید بازویی برای همه ادارات باشد تا بتواند در مسایل مختلف اثر بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی یادواره های شهدا از اهمیت فراوانی برخوردار است و یادواره ها نباید در روز جشن و میلاد برگزار شود.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه در مراسم های مذهبی و دینی باید شورای فرهنگ عمومی با جدیت ورود پیدا کند، اظهارداشت:  برنامه های محرم در آمل با لباس و آلات موسیقی و برخی طرح های دارای مغایرت با شئون اسلامی برگزار می شود که شورای فرهنگ عمومی به این مهم توجه دارد.

حجت الاسلام مرتضوی با تاکید بر اینکه نسبت به برگزاری یادواره شهدا با کسی تعارف نداریم، گفت: نمودار برنامه های فرهنگی و ارزشی تهیه شده است و هزینه برگزاری یادواره ها نیز باید ساماندهی و کمیته مالی شورای فرهنگ عمومی نیز راه اندازی شود.

وی یادآورشد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان می تواند در تمام زمینه های شهری حتی مسائل اقتصادی هم ورود پیدا کند که ضرورت دارد در این امور تلاش و عزم شایسته ای وجود داشته باشد.

حجت الاسلام مرتضوی از تشکیل ستاد شورای فرهنگ عمومی شهرستان خبرداد و افزود: جهت پیشرفت بهتر برنامه های فرهنگی بر مبنای کار کارشناسانه و تقسیم کارها، کمیته های تخصصی و مناسب پی ریزی و تشکیل شده است.

وی اشاره کرد: کمیته امور ارزشی ملی، کمیته بازرسی، کمیته فرهنگی و ارزشهای مذهبی به عنوان کمیته های شاخص ستاد شورای فرهنگ عمومی شهرستان تشکیل می شود که با حضور کلیه روسای ادارات و کارشناسان تشکیل جلسه خواهند داد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0