مثلث صدرنشین به پروپای حریفان می پیچند/ رونمایی از سرمربی منشوری!
12 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
روز دوم از هفته بیست و پنجم رقابتهای لیگ برتر در حالی برگزار خواهد شد که سه تیم بالانشین برای رسیدن به سه امتیاز حساس و پراهمیت به مصاف رقیبان خود می‌روند.

هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر با انجام ۴ بازی باقیمانده امروز دنبال می‌شود که در حساس ترین این دیدارها استقلال در تهران به مصاف فولاد می‌رود و پرسپولیس صدرنشین آبادان میهمان صنعت نفت است. همچنین در این روز شاهد دربی تبریز خواهیم بود که طی آن تراکتورسازی و گسترش فولاد با هم دیدار می‌کنند. 

* صنعت نفت - پرسپولیس؛ آخرین گام‌ها به سوی قهرمانی 
پرسپولیس تهران قهرمانی در لیگ برتر را از همیشه به خود نزدیک تر می‌بیند. این تیم با ۱۰ امتیاز پیشی گرفتن از اولین تعقیب کننده‌اش از چنان حاشیه امنیتی بهره می‌برد که حتی اگر از طرف کمیته انضباطی فیفا با جریمه کسر امتیاز هم مواجه شود باز هم بعید است قهرمانی این تیم به خطر بیفتد.

پرسپولیس در صورت پیروزی بر صنعت نفت در آبادان آخرین گام‌های قهرمانی زودهنگامش را هم برخواهد داشت تا یکی از مقتدرانه ترین قهرمانی‌های تاریخ لیگ برتر را شاهد باشیم.

* سپاهان - سایپا؛ رونمایی از کرانچار در نقش جهان
آخرین تیمی که در آخرین روزهای سال ۹۵ دست به تغییر سرمربی زد، سپاهان بود تا به این ترتیب بار دیگر شاهد حضور زلاتکو کرانچار روی نیمکت داغ سپاهان باشیم. حالا قرار است از سرمربی قدیمی، اما جدید سپاهانی‌ها در ورزشگاه نقش جهان رونمایی شود. کرانچار در حالی سرمربی سپاهان شد که قبل از این زمانی که فدراسیون قصد داشت وی را سرمربی تیم امید کند وزارت ورزش و جوانان از او به عنوان مربی منشوری یاد کرد و اجازه نداد مسئولیت بگیرد. 

حالا او برگشته و برابر تیمی قرار می گیرد که سرمربی‌اش خود یکی از قربانی‌های نیمکت سپاهان بود. آن هم بعد از قهرمان کردن این تیم. قطعا تنها انتظاری که از کرانچار در اصفهان می‌رود این است که در این مدت از لیگ برتر شناخت کافی پیدا کرده و دورخیز مناسبی برای فصل آینده داشته باشد. 

* استقلال - فولاد؛ نیم نگاه استقلال به جایگاه تراکتور
بهترین تیم آخرین روزهای سال ۹۵ که رفته رفته از انتهای جدول خود را به رده سوم رسانده، حالا نیم نگاهی به جایگاه تراکتورسازی در رده دوم جدول دارد و این جایگاه را خیلی دور از استحقاق خود نمی‌داند. 

شاگردان علیرضا منصوریان می‌توانند با شکست دادن فولاد و در صورت پیروز نشدن تراکتورسازی در دربی تبریز خود را به رده دوم جدول برسانند و هواداران شان را راضی تر از پیش نمایند.  آبی پوشان که این روزها تبدیل به اشل کوچکتری از تیم ملی ایران شده و با الهام گرفتن از نحوه بازی این تیم در میدان حضور می‌یابند، امید بسیار زیادی دارند که روند خوب خود در انتهای سال ۹۵ را در سال ۹۶ نیز دنبال نمایند. 

تنها انگیزه‌های فولاد میانه جدولی برای این بازی خارج ا ز خانه درخشش بازیکنان این تیم مقابل استقلال در هفته‌های آخر و ارائه یک بازی حیثیتی است. 

* تراکتورسازی - گسترش فولاد؛ آخرین امیدهای سرخ های تبریز برای قهرمانی
امیر قلعه نویی هم می‌تواند برنده این دربی باشد و همچنان برای قهرمانی در لیگ برتر امیدوار بماند و هم می‌تواند این دربی را نبرد و نه تنها سودای قهرمانی در این فصل را برای همیشه از سر خارج کند، بلکه نایب قهرمانی را هم تقدیم استقلال کند. اتفاقی که نه تراکتوری ها دوست دارند شاهد آن باشند و نه به خصوص امیر قلعه نویی. قرار گرفتن پایین تر از استقلالی که علیرضا منصوریان هدایت آن را بر عهده دارد برای قلعه نویی بسیار گران تمام می شود.

گسترشی ها در صورت پیروزی در این بازی می توانند حتی امیدوار باشند که در هفته های پیش رو خود را به رده های چهارم و پنجم جدول هم برسانند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0