از واردات بی رویه کالا خودداری شود / ضرورت تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال
5 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر : درانتخابات فامیل بازی را کنار بگذاریم، کسانی را انتخاب کنیم که بتوانند تخصص داشته باشند ، کارامد ، توانمند ، انقلابی و ولایی باشند


بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول :
اوصیکم عبادالله و نفسی و نفسی و نفسی بتقوی الله .
در این مجمع عظیم و عزیز ، در این ایام اعیاد بزرگ ،  روز شکوفای جسم و جان ، سیدالایام روز جمعه متعلق به امام زمان (عج) ، محضر شما دوستداران به ولایت و امامت ابتدا خودم و خودم و خودم و بعد شما را به تقوای الهی توصیه می کنم .
یکی از فرصت هایی که می تواند این بستر را آماده کند تا موجب شود خلوت و جلوتی با خدای خودمان دشته باشیم ، اعیاد است . و تغییرات فصول هم فرصت مناسبی است برای ایجحاد حیات در جسم و جان مان و جسم مان را از مردگی به زندگی برسانیم و زندگانی که توأم از حیات طیبه ی الهی باشد ایجاد کنیم . بستر مناسب است . در مقابل فرصت اندک و قلیل است . بیاییم محاسبه کنیم قبل از این که ورد محاسبه قرار بگیریم . بیاییم بیاندیشیم برای آینده مان قبل از این که فرصت کم باشد . دیگر فرصت جبران نخواهد بلود . دیگران نمی توان جبران کرد .  
خب گفتیم و شنیدیم که چه باید کرد و ه زنذگی را برای خود و جامعه مان رقم بزنیم . بهترین آموزها ، آموزه های دینی و علوم وحیانی است . گفتمانی که برگرفه ازانفاقدسی الهی است . و انسانی که کیاست و زرنگی داشته باشد قطعاً با بهره گیری از این علوم وحیانی هم موجب آبادانی خود و آبادانی دنیا و آخرت خود می شود و متأسفانه همه ی انهایی که از آیات نورانی غفلت داشته اند دیدم که چه ظلمتی برای حیات دنیا و آخرت شان رقم زده اند . انسان های مؤمن اهل کیاست و زرنگی هستند . و از همه ی فرصت ها برای دگرگونی خودشان استفاده می کنند . و یکی ازفرصت های طلایی دعایی است که در طلیعه ی نوروز است . البته این دعا متعلق به یک روزخاص نیست . همه ی ایام می تاون از خداوند متعال خیر این دعا را را خوست . چون تفسیری عظیم دارد . چون وعده دادیم در این خطبه اندک مسائلی در تفسیر و تبیین این دعای عظیم که خود دریای بی کرانی جهت رسیدن به لقاءالله است ، کسب معارف دینی رسیدن به منزلگاه عبودیت و بندگی است عرض کنیم .
خب بهترین حالات حالتی است که انسان از علقه های دنیوی جدا و جز خود و خدای خودش چیزی حائل نبیند و بهترین گفتمان گفتمان دعا است . شما شاگردان مکتب ولایت و امامت صحیفه ی سجادیه امام سجاد (ع) را مطالعه کردید و دیدید و خواندید ، مفاتیح الجنان و مفاتیح الحیات را خواندید و مطالعه کردید و رسیدیم به اینکه بهترین منزلگاه جهت رسیدن به همه ی عزت ها منزل دعا است . دعاست که رأفت و بلندی و بزرگی می آورد . انسان را بزرگ می کند . مرتبتی بسعظیم برای بندان خدا ایجاد میکند . در طلبع هی این دعا فقره ی بسیار عظیمی عناون شده است.
 یا مقلب القلوب و الأبصار .خب قلب به معنای دگرگون کردن هست . یکی از کارون های انقلابی انسانی قلب انسان است . منشأ انقلاب است و سرچشمه ی انقلاب است . انقلابی است که در قلب انسان ایجاد می شود . و این را هم می دانیم که یکی از عوامل دگرگون ساز قلب خداوند کمتعال است . یعنی قلب مان وصل به ذات مقدس ربوبیت و وصل به خداست . اوست که عشق را به نفرت تبدیل می کند . در صورتی که بتوانیم تفویض کنیم . در طول این سه سال عرض کردیم فرصت بسیار کم است . بیاییم خودمان و زندگی مان را ، امور دنیا و آخرت مان را به خدا تفویض کنیم . پیغمبر (ص) و اهل بیت (ع) دعا می کنند . لذا یک نعمت و موهبت بسیار بزرگی را خدا به نام قلب به ما دا . و در این دعا داریم انقلابی را از محضر خداوند در درون مان می خواهیم که این انقلاب موجب دگرگونی ما شود . موجب این شود که سعادت دنیا و آخرت را بخواهیم رقم بزنیم . وقلبی که نفرت را به عشق و عشق را به نفرت مبدل می کند . قلبی کمه از معارف دینی پُر شود صدای جان خدا را بشنود ، گفتمانش بر اساس خدا باشد حیات دنیا و اخرتش بر اساس آموزه های الهی باشد ، این قلب کانون عشق و مودت و محبت می شود . این قلب سرشار از ارادت خواهد شد . ظلمتی وجود نخواهد داشت . عزت و سعادتی برای صاحب این قلب وجود خواهد داشت . قلب را به این دلیل به این اسم نامگذاری کردند که وارونه و دگرگون است . اما دگرگون ساز قلب خداوند متعال است . اینرا ما باید بدانیم که همه ی امور در دست خداست . در حالات حضرت ابرهیم در برهه ای از زمان که تلی از اتش در حال فوران است و دستور داده شده که انهایی ک آهنگر بودند و یا هر کسی آتش ها را آماده کنند و آماده شده و در ان وهله از زمان یکی از آمال انسان این است که یک نفر او را نجات دهند  . وقتی ملائک می آیند درخواسیت می کنند . ملک مقرب باد می آید و درخواست می کند که دستوردهد به ملک باد که آتش را خاموش کند ، امورش را به خداوند متعال تفویض می کند . حسبی الله و نعم الوکیل . این قلب هست که منشأ خیرات است . خب ما در قرآن هم قلب را داریم و هم قلب قسی . همان هایی که توانستند قلب خود را در مسیر تبعیت از انوار نورانی قرآن نه فقط خواندن باشد . بلکه عمل کنیم . خیلی ها قرآن را خواندند و قران دان نشدند عاقبت بخیر نشدند . قران تلاوت کردند و بر اساس آموزه های قرآن زندگی نکردند . حافظ قرآن بودند و حافظ قرآن نشدند . صیانت از آموزه های قرانی نکردند . فقط این نباشد که از خدا دم بزنیم ولی عمل نکنیم. بلکه زندگی مان بر اساس خدا و آموزه های قرانبی باشد . ان وقت است که انقلاب در قلب بوجود می آید . ان وقت است که این دگرگونی ایجاد می شود . قلب سلیم و رئوف . و بسیاری از آیات نورانی دیگری که هم توشه ی دنیای مان را رقم خواهد و هم توشه ی آخرت مان را . پس عزیزان دقت لازم را بکنیم . امروز یکی از رسالت های مان چون همه دارند برای فرزندان مان نقشه می کشند . برای به کج راهه کشاندن فرزندان مان نقشه می کشند . امروز راه نجات از آموزه های غرب و مبانی غربی این هست که قلب فرزندان مان را سرشار از معرفت الهی کنیم و قصه ی زیبای رأفت و رحمت و رحمانیت خدا را در جسم و جان فرزندان مان پرورش دهیم . این آموزه های دینی را به فرزندان مان یاد بدهیم .
 در بعضی از جاها انچه که عنوان شده از قلب به معنای صدر است . «الم نشرح لک صدرک » مشخص نمی شود که به غیر از واژه ی قلب واژه ی دیگری وجود دارد که عنوان شده «آلة الرئاسه صحت الصدر» پس یکی از اموزه های  که دراین وهله که انقلاب درون مان ست این است که از خداوند متعال بخواهیم که این تحول را در قلب ما ایجاد کند .

چرا ابصار را در کنار قلب عنوان کرده . یا مقلب القلوب و الأبصار . یکی از منشأ انقلاب بصیرت است . اگر خدایی ناکرده کسی این دریای جوشان بصیرت خود را به کار نگیرد ، آنهایی که در وهله ی فتنه نتوانستند جان سالم به در ببرند این بوده که  دنبال انقلاب بصیرت نبودند . انها در خودکامگی خودشان غرق شدند . ما در اسلام دیدیم که چگونه منافقین درمقابل پیغمبر (ص) ایستادگی کردند . قرآن ها را بر روی نیزه بردند . و در مقابل ولایت ایستادگی کردند . و این ها را در زمان حاضرمان هم دیدیم . پس دقت لازم را بکنیم . یکی از عوامل دگرگونی زندگی ادمیت بصیرت است . اگر بصیرت لازم در زندگی مان ایجاد نشود ، اگر خدایی ناکرده ما این موهبت الهی که یکی از بنیادهای تربیتی تغییر دیدگاه ها و جهان بینی مان که بصیرت مان هست اگر خدایی ناکرده این بصیرت دچار انقلاب نگردد اهل فتنه می شویم . اگر بصیرت مان بر اساس بصیرت فاطمی و علوی نباشد ، اگر بصیرت مان بر اساس بصیرت حسینی نگردد قطعاً اهل تغافل خواهیم بود . امیر بیان علی (ع) چقدر زیبا فرمود : «والله لدنیاکم هذه اهون فی عینی من عراق خنزیر فی ید مجذوم» که این دنیا با همه ی زیبایی ها و زرق  و برق هایش در نزد من از استخوان پوسیده ی یک خوک در نزد یک جزامی پست تر هست . ما دم از ولایت علوی می زنیم ، این دیدگاه با بصیرت آموزگار عالم که تفکر انقلابی و بصرتی دارد نسبت به دنیاست . حالا فریفته ی دنیا شوید .
«یا مدبر اللیل و النهار» . خب مقصود از تدبیر شب و روز چیست . همه ی این ها را خداوند قرار داد تا به خودمان بیاییم . عامل و عالم به زبان شویم . ما در دو آیه ی پشت سر هم در سوره ی نبأ خداند متعال عنوان داشته «و جعلنا الیل لباسا» « و جعلنا النهار معاشا» هم شب را عنوان داشته و هم روز را عنوان کرده . تدبیر در نظام شب و روز . تبیین این موهبت الهی که نشان از عمرمان است و نسبت به کفاف امورمان هست . که مقام معظم رهبری در دعایی که از امام سجاد (ع) در سخنان اخیرشان عنوان  داشتند که در خطبه ی دوم عرض خواهم کرد از خدا درخواست می کند که این فرصت را ایجاد کند ، در وهله ی مدیریتی کاری کند تا مردم به حق شان برسند . پس یکی از دعاهایی که موجب عزت وسعادت بشریت می شود این فقره از دعا است . که این بیان ایجاد شود تا تدبیر لازم نسبت به امور شب و روز برای مان ایجاد شود . این نظام کیهانی که واقعاً منظم است و نسب به نظم خاص و جلوه های ویژه ای که در این تدبیر شبانه روز می تواند موجب شکوفای مان شود و موجب می شود که ما عقل مان را به کار بگیریم و فکر کنیم . و مطابق با این و با توجه به محاسبه ی دقیق ثانیه و دقیقه که چه در مورد کسوف و چه در مورد خسوف و چه در موارد دیگر عنوان داشته موجب حیات مان شود .
«یا محول الحول و اأحوال» . سومین فقره ای که می تواند برای مان راهگشا باشد . دنیا محل تحول بشریت هست و فرصت بسیار طلایی و یکی از جلوه های ویژه ی رسیدن به سعادت و انسانیت و کمال این است که با بصیرت تمام و با دعایی که در فقره ی اول کردیم ، انقلابی که در قلب و بصیرت مان ایجاد شده نسبت به چه امرو مادی و معنوی این تحولات ایجاد شود تا هم موجب سعغادت خودمان و سعادت بشریت شویم . ما در قلمرو زندگی انسانیت مسائلی را دیدیم که انسان با بهره مندی و به کارگیری از ابزاری که خداوند متعال در اختیار انسان گذاشته ، با این مسائل بتوانیم به فضل خدا مسیر سعادت وبشریت را طی کنیم . از پیغمبر (ص) الگو بگیریم که فرمود : «انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» این مهم ترین مسائلی است که ما می توانیم با بهره گیری از این ادعیه ی نورانی هم برای خودمان که کانون تحول هست ، دار دنیا که دار استیجار هست که دار قرار و عوالم پس از دنیا هست که بعضاً بعضی ها این را برای خوشان ترسیم کردند که این دنیا دار قرار هست . این طور نیست دار فرار است . دار قرار دار پس از دنیا است . پس دقت لازم را بکنیم .
 اما آخرین فقره ی دعا «حول حالنا الی أحسن الحال» است . بزرگان دینی و عالمان ربانی مان ، انسان های برجسته ای که از اموزه های دینی درس گرفتند دعا میکنند که خدایی ناکرده این سوء حالی که در تعلقات دنیوی به سراغ انسان می د در ابتدا به حسن حال و بعد به احسن الحال تحویل شود . این که برخی فقط نیک اندیش بودن و  بهره مند شدن از ابتدایی ترین مسائل دینی را برای خودشان بخواهند این ورشکستگی است . لذا امیرالمؤمنین (ع) عنوان داشتند کسی که اگر امروزش از دیروز بهتر و دیروزش از روزهای گذشته بهتر نباشد مقبون هست . این مقبونیت در صورتی می تواند به یک سرمایه مبدل شود که در فرصت ها از این دعا ها و از این طلیعه های عزت و سعادت بتوانیم مسائل رشد و کمال و سعادت را رقم بزنیم و خودمان را از پلیدی های گناه و پلشتی هایی که به خاطر تغافل از خداوند متعال ایجاد می شود به عزت ها و سعادت ها برسیم .

خب فرصت های متعدی است . انجام واجبات چراغ بسیار عظیم هست که می تواند انسان را از سوءالحال به حسن الحال و بعد احسن الحال دعوت کند . آن زنگار صفت و مسائلی است که از آینه ی زندگی در جسم و جان مان قرار گرفته و با بهره مندی از این مسائل با آشتی کردن از خدا رقم می زنیم . کم کم به ماه رجب ، شعبان و رمضان ورود پیدا می کنیم . این فرصت ها اندک است و شاید تکرار نشود . عزیزانم به خودم توصیه می کنم که به خودم بیایم تا اینکه خدایی ناکرده به جایی نرسم که جای جبران سخت باشد .  
خطبه دوم :  
اعوذ بالله من نفسی
بسم الله الرحمن الرحیم
اوصیکم عبادالله و نفسی و نفسی و نفسی بتقوی الله .
در این لحظات معنوی ، عرشی و ملکوتی محضر شما بندگان خوب خدا ، برادران عزیز و خواهران ایمانی در ابتدا خودم و خودم و خودم وبعد همه ی شما را به تقوای الهی دعوت می کنم . عزیزانم بهترین منزلگاه ،منزلگاه معرفت شناسی الهی و مراعات تقوای الهی است و انسان متقی زنده می ماند گرچند که جسم مادی اش به خاک و دیار ابدی بپیوند . ولی تفکر انقلابی اش و حیات طیبه اش به عناون یک سبک زندگی و سیره ی عملی می ماند . همه ی انهایی که چندین سال از دنیای مادی شان گذشته ولی تفکر انقلابی شان موجب حیات بخشی بشریت شده خود بیانگر این قصه ی زیباست . پس تا فرصت از ما گرفته نشده ، تا به وهله ی مرگ مبدل نشده . تا عزرائیل به سراغ مان نیامده ، تا عرصه بر ما تنگ نگردیده به خودم بیایم و از خدا طلب غفران کنم . تقوای خدا را فراموش نکنم که هر چه عزت است از تقوا است . عرض کردیم تقوا در عرض هم هی امور ات چه در بعد سیاسی ، فرهنگ  ، اجتماعی و اقتصادی این تقوا است که موجب سعادت بشریت می شود. خب مناسبت ها متعدد است . اولین مناسبتی که گذشت سال جدید ، روزهای جدید ، زندگی جدیدی داشته باشیم . تفکر جدیدی داشته باشیم . ما سال مان را با دعای که بیانگر انقلاب است و در قلب و جسم و جان مان بوده شروع کردیم . صیانت و حفظ از ان دعا، بهره مندی از مبانی و تکر دینی و ایجاد یک سفره ای بر اساس آزرمان های اسلامی ، اموزه های علوم وحیانی، بهترین تجلی گاه انسانیت این فرصت های طلایی است که علی (ع) فرموده هر روزی که انسان گناه نکند ان روز برایش عید است . یعنی انسان اگر در بزرگترین عید هم اهل گناه باشد عیدی برایش رقم نمی خورد و عیدی نمی گیرد . بنده سال جدید را به ملت انقلابی با بصیرت شهید پرور این دو منطقه عرض تبریک و تهنیت و شادباش دارم . آروزی زندگی توأم با شادی و شعفی که بر اساس آموزه های دینی است دارم . بعضی از شادی ها کاذب است . بعضی از مسائل بر ساس فرهنگ غربی است . ما بتوایم به فضل خدا با دگرگونی این فصول ، این دگرگونی را با تغییراتی که هست که خود جرئی از آموزه ها است بتوانیم این آموزه ها را کسب کنیم که این جزئی از معرفت و خداشناسی مان شود . البته معرفت نفس اولین منزلگاه است . «من عرف نفسه فقد عرف ربه» که این معرفت نفس در صورتی ایجاد می شود که این بصیرت و انقلاب درون مان محقق شود .
دومین مسئله آنچه را که امام و ولی و مولای مان ، رهبر مکرم نظام و جمهوری اسلامی عرض کردند . این که نظام اسلامی گفته  می شود همه ی دول ها و کشورهای اسلامی تابع از اسلام پیغمبری را دربرمی گیرد . امروز رهبریت نظام مان را روحی له الفدا نه تنها رهبری معظم جمهوری اسلامی ایران هست بلکه همه ی دولت های اسلامی اهل معرفت ایشان را به عناون امام و مولای خودشان می دانند . ما در سوریه دیدیم که چگونه تفکراین کمجسمه ی تقوا ، مرد شجاع که فرمودند مظلوم هستند ولی اهل ترس نیستند . این شجاعت و مردانگی را جلوه های عشق و ایثار و عبودیت و بندگی را ما در جسم و جان شان دیده ایم . و لذا جناب پوتین رئیس جمهور روسیه بلافاصله بعد از حضورش به ایران به محضرش می رسد . بلافاصله دستور می دهد در حین سخنرانی بعضی ها متأسفانه نسبت به این اندیشه های ناب تغافل می کنند . میگویند بعداً به ما خواهد رسید . ولی یک شخصیت غیر ایرانی میخواهد بلافاصله از اندیشه های سیاسی و معنوی این مجسمه ی تقوا بهره مند شود و ما و همه ی مسئولین مان بر آن هستیم که در این مکتب قرار بگیریم . من این مژده را به شما بدهم که در روز اول عید ، مسئولان با کفایت و باکرامت دو بخش  دابو و دشت سر همه آمده ایم و این اعلان را داشتیم که سرباز ولایت هستیم و در تحت زعامت ولایت در تبیین اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، همین چند دقیقه ی گذشته محضر سردار عزیز و برادر بزرگوار و انقلابی خودم جناب آقای اکبرزداه هم عرض کردیم . ما از این تفکرات استفاده خواهیم کرد . از این مردان بزرگ ، از بیوت شهدا و از همه ی شما جوانان و نوجوانان استفاده خواهیم کرد . و حقوق حقه ی این مردم را مطالبه خواهیم کرد . کارهای بزرگی که عرض خواهیم کرد در این نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام گرفته . گزارش عملکردی که رهبریت نظام در طی این 38 سال عنوان کرده . بعضاً این درد را دارند که آنچه را که نظام اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته تبیین کند را عنوان نکند . ما گزراشات بسیار مبسوطی که مدیر جهادی و بسیجی و انقلابی مان جناب مهندس نیکزاد عزیز ، ریاست مکرم و معزز و انقلابی  هلال احمر عنوان داشتند مسرت بخش بود . جناب آقای نیکزاد واقعاً به شما احسنت می گویم . به شماا افتخار می کنم . هر لحظه در تلخ ترین و سخت ترین برهه از زمان در سنین جوانی که حقوق و مطالبات خانواده ی شما این هست که بخواهید حق خانواده را انجام دهید ولی حقوق مطالبات مردمی و تکریم به این مردم شریفی که عیال الله است را بر خانواده مقدم شمرده اید و چنان عزت آفریدی که هم هی مسئولین به وجود شما سربازان ولایت افتخار می کنند . این ها نشانه ای از آثار این انقلاب است . با وجود مشکلات اقتصادی که رهبر مکرم و معظم مان عنوان داشته که در این نظام وجود دارد و مردم لمس کردند ایشان فرمودند که نسبت به مشکلات اقتصادی خبر دارند و همه ی مسئلین به این اذعان دارند چه در مورد رکود و چه در مورد مسائل دیگری که هست از جمله تورمو مسائل مشابه آن ولی جلوه های ویژه ای که وجود دارد که وجود نازنین حضرتش عنواون داشته  که از دو جهت در حال درخشش هست هم از لحاظ پایبندی و مسائل انقلاب و ارزش های انقلابی و نظام اسلامی که ما منشأ و سرمنزل و مظهر آن را در راهپیمایی 22 بهمن مشاهده کردیم . که تبلور جنبش و انقلاب درون و بصیرت بوده . همه آمده اند پای آرمان های اصیل انقلاب ایستاده اند . چه انهایی که در متن انقلاب بودند و چه انهایی که نسل سوم و چهارم انقلاب هستند . آنهای که امروز تلمذ از مهندس و معمار و معیار کبیر انقلاب نمودند . انهایی که امروز درمکتب شاگرد مکتب انقلاب قرار گرفتند و این موجب بالندگی این نظام شده که نشان دهنده ی پایبندی و شور و هیجان و دلبستگی ملت به مسائل انقلاب است .

دومین مسئله ای که عنوان داشتند پایبندی به مسائل ایمانی و دینی مان هست . اعتقاد داشتن به شعائر دینی  و ملتزم بودن به مسائلی که بر اساس آموزهای دینی است که قطعاً این مسائل موجب بالندگی انسان می وشد . در ماه رمضان ، محرم و صفر ، در اربعین که شکوفایی جسم و جان و بصیرت این ملت شریف اسلامی است همه ی  این ها نشان دهنده ی از عزتی است که مردم انقلابی مان کسب کردند . اما در مقابل دشمنان هم نسبت به مسائل اقتصادی در آن طرف قصه، پای کار هستند تا بواسطه ی این مشکلات اقتصادی نقشه های شومی که در فکرشان هست را ترسیم کنند . و آن را پای انقلاب  و اسلام بنویسند و بگویند هم هی مشکلات اقتصادی تان بر اساس معتقد بودن به مسائل دینی است . که بخواهند بگویند اسلام هست که اقتصادتان را فلج کرده است . ولی ما دیدیم که چگونه این مردان روزهای سخت ولی پرشور و انقلابی مان از روزهای طلیعه گاه انقلاب گذاشتند و به ولایت اقتدا کردند . به آرمان های اصیل انقلاب و رهبر انقلاب اقتدا کردند . انقلاب را به بار نشاندند . جنگ های داخلی در جریان قصه ی ششم بهمن آمل به عنوان یک حماسه ی اسلامی و ملی؛ این اعتقاد داشتند و ملتزم بودن به آرمان های اصیل بوده که این را رهبریت معظم نظام عنوان داشتند . امروز دشمنان جمهوری اسلامی بران هستند که اهدافشم خودشان در مقابل ایرانی و ایرانی و جمهوری اسلامی رقم بزنند . راهکارهایی که که حالا مسائل اقتصادی که بعضاً برخی از نامدیریت هایی که انجام می گیرد از سوی بعضی از مدیران این محقق می شود . من تعجب می کنم یک شخصیت یا شخصیت هایی در بیرون از این مرز از این تفکر و اندیشه های  دینی استفاده می کنند جهت مدیریت در نظام غیر ایرانی  . ولی  اینهایی که در این نظام هستند و به برکت این انقاب و با انتخاباین مردم دقت کنیم . مطلب زیبایی را یکی از عزیزان عنوان داشتند . عرض کردن اگر استادی مطلبی را برای دومین بار تکرار می کند نشان از مردودی شاگرد بوده است . و این اقتصپاد مقاومتی نشان از مردودی مسئولانی بوده که متأسفانه فقط دیپلماسی مذاکرات و برجام را دیده اند و نسبت به پتانسیل های درون استفاده نکردند . ولی عرض می کنم ما در طی 38 سال پیشرفته ای زیادی را داشتیم . دقت لازم را بکنیم که اگر در تحت فرامین رهبریت نظام باشیم دیگر دشمن نمی تواند به آن اهداف خودش برسد . با فشار اقتصادی خودش . ما دیده ایم که چگونه مذاکره کنندگان قبلی آنها را بر این وا داشته که انرژی هسته ای حق مسلم مان باشد و ما رسیده ایم به همه ی اهداف مان . امروز  هم دیر نشده . امروز به لحظه در تحت فرامین بودن ، ترسیم نمودن تفکر انقلابی رهبر عظیم الشأن مان نسبت به تفکر دلسرد کننده و دلزدگی که دشمانن مان دارند ایجاد می کنند ما این را می توانیم به سعادت و عزت و پیشرفت مبدل کنیم . دشمن نادان بی ایمانی که رهبرمان عنوان داشته سال های سال به دنبال این بوده ولی ما در مقابلشان ایستادگی کردیم . و با انها نه محکم گفتیم و گفتیم که کور خواندید به اهداف شوم تان برسید و نخواهید رسید .  
آنچنان مسئله ی اقتصاد مهم است که در خطبه ی اول عرض کردم اما سجاد(ع) در دعای خودشان عنوان می دارد : «نعوذ بک من تناول الاسراف و من فقدان الکفاف» این خود بیانگر اهمیت اقتصاد است که امام سجاد (ع) از خداوند متعال درخواست می کند و از اسراف به خدا پناه می برد . و دقت کنیم و دقت بکنیم و دقت بکنیم. دار شهادت است و شهدایی که در حال شهود و مشاهده هستند و آنجا دار مکافات است . کسی فکر نکند که می تواند به راحتی در برود . همه چیز را می بیند . نسبت به حقوق شهروندی که عنوان شده ، نسبت به تک تک شهروندان ما باید حساب پس بدهیسم . دقت لازم را بکنیم حتی نسبت به منابع معیشتی مردم هم دقت لازم را داشته  باشیم . امام سجاد (ع) می گوید : خدایا من به تو پناه می برم که اگر منابع معیشتی مردم به قدر کفاف نبوده و این مردم هستند که امروز در اضطراب هستند . اشتغال جوانان در خطر است و همین امروز صبح یکی از عزیزان در بخش دشت سر تماس رفتند نسبت به بلایای طبیعی باد و طوفان ناراحت بوده گرچند که بنده تماس گرفتم و پیگیری کردم که ان شاءالله منتظر هستیم تا حل شود . عزیزان مان هم اعلام داشتند هلال احمر بسیار خوش درخشیده . نیروی انتظامی مان در این ایام مسافرت تخصیصاً پلیس مان دیدیم که خوش درخشیدند .

خدایی ناکرده یک مسئولی بیاید که اهل نماز و جمعه و جماعات نباشد ایشان نمی تواند ارتقاء منطقه را رقم بزند . ما الحمدلله چه شهردار محترم ، چه شوراهای مان چه شهر چه روستا و بخش ، چه بخشداران و مدیران مان همه بر این هستیم که به فضل خدا این کار را رقم خواهم زد . از مسئولین انتخابات تشکر می کنم ان شاءالله با تدبیر تمام ابن کار را رقم بزنیم . فامیل بازی را کنار بگذاریم . کسانی را انتخاب کنیم که بتوانند تخصص داشته باشند . کارامد و توانمند و انقلابی و ولایی باشد چوّن ارتقاء بخش مان مدنظرمان هست . قرار نیست که خدایی ناکرده در برخی مسائل ما مشکل داشتیم و داریم . این را دقت کنیم تا ان شاءالله موفق و منصور و پیروز باشیم .

نکات مهمی باید عرض شود و ما درتحت فرامین رهبر نظام مان هستیم . امروز یکی از عزت های نظام حضور سرداران عزیزمان هست . رزمندگان عزیزمان هست و بیوت  شهدا است .ما روز گذشته مارد شهید عزیزی را از دست داده ایم که فرزند عزیزش شهید نماز هست و هنوز ان تفکر انقلابی گری وجود دارد . هنوز سربازان انقلاب در پای انقلاب سرباز ناب ولایت هستیم . مسئولین دو بخش مان عنوان داشتند که سرباز ولایت هستند و من به این عزیزان می بالم و ئقت کنیم نسبت به کمبودهای معیشتی مردم . دقت لازم را بکنیم که به پای نظام جمهور اسلامی نوشته نشود . خب این نشان از بغض و عداوت و کینه ای است که دشمنان مان نسبت به این مسائل دارند . اما نمونه اییاز خدماتی که عناون شده . جمعیت چهل میلیونی ما هشتاد میلیوین شده . ما دیدیم که در زمینه ی زیرساخت ها چگونه نظام مان پسشرفت داشته از نظر معیار و مقیاسی  که سنجیده شده هست . در مورد مسائل راه های کشور به فضل خداوند متعال در طی این سی و خرده ای سال شش برابر پیشرفت داشته ایم . این از برکت نظام انقلاب اسلامی است . ظرفیت بنادرمان بیست برابر شده . سدهای مخزنی و آب شرب و کشاورزی مان سی برابر شده . ما این ها را فراموش نمی کنیم . تولید برق کشورمان چهارده برابر شده . صادرات غیر نفتی مان پنجاه و هفت برابر شده . تولیدات محصولات پتروشیمی مان سی برابر شده . تولید فولادمان پانزده برابر شده . گسترش فعالیت های علمی و فناوری مان بسیار زیاد شده . در زمینه های علم و فناوری ، نانو مسائل دیگر تکنولوژی و مسائلی که همیشه رهبرمان عنوان می کند که اگر علمی و مسائلی میخواهد وارد به نظام مان شود باید ان فناوری و علمش هم آورده شود . ما درنظام قبل از انقلاب دانشجویان مان چقدر بودند و امروز چندین برابر شده . از دویست و خردی  هزار نفر به پنج میلیون نفر . مقامات علمی مان را عنوان داشته . این گزارشی است ه رهبر عظیم الشأن مان می دهد . توصیه های شاخص های اجتماعی و انسانی و گسترش های خدماتی که از سوی پیشرفت های نظامی انجام گرفته و قطعاً یکی از عواملی که موجب مردگی دشمنان مان شده و استکبار جهانی را مرگ بر آنها بار کرده ایم پیشرف های نظامی مان هست .
خدمات برق و گازمان ، تلفن مان و آبادی روستاهای مان بسیار خوشحال کنند هست . در زمینه های فعالیت نظامی هم این چنین است و مردم به اینها اذعان دارند . عرض شد کمبود ها و ضعف ها ناشی از فعالیت ها مسئولینت نظام است که باید استعداد های جوانان عزیزمان را در نظر بگیرند . نسبت به ورود بی رویه ی کالا ، نسبت به تولید و اشتغال که در مورد این دو مقوله فرموده است خدایی ناکرده اگر ورود کالای بی رویه داشته باشیم این اشکال شراعی و حرام شرعی و قانونی است . این پیام بوده که بعضاً بغضی  از بنادر را واگذار کردند . که بعضاً بعضی ها دلداگی به کشورهای خارجی داشتند و جزئی از افتخارات خودشان می دانستند و توانسته اند با دول غرب ارتباط کاذب و بی نتیجه داشته باشیم و توصیه می کنیم دست از مسافرت های خارجی بردارید که دراین ایام خبرهایی می رسد . ما به شما این توصیه را داریم که در کشورمان باشید از همین اقتصاد مقاومی نسبت به تولید و اشتغال مان استفاده کنید . در این مدت اندک کل سه قوا در کنار رهبریت باشید و مجلس ریل گذاری کند مسائلی که در اقتصاد مقاومتی است و ان عناوین علمی که رهبرمان عنوان داشته و قطعاً این مردم اهل وفاداری هستند و ان کسی را دیدند که در زیر سایه ی ولایت در عمل است نه در شعار به ان رأی خواهند داد . بنده مجدداً از حضور همه ی شما سروران عزیز کمال امتنان و حق شناسی را داریم . انمتخابات نزدیک است متأسانه در برخی از شبکه های اجتماعی در حال مشاهده بداخلاقی هایی هستیم . حق هر کسی است که بیاید  و در انتخابات شرکت کند . دقت کنیم  . عزیزانی که در تعیین صلاحیت ها مأموریت دارند تحقیق می کنند انهایی که رد صلاحیت شدند بداخلاقی نکنند سم پاشی نکنند . قطعاً هم این عزیزانی که این امانت در دست شان هست باید همه ی ابعاد را در نظر بگیرند هم این عزیزانی که در صورت امکان و تحقیق و مسائل دیگر . بنده جلسه گذاشتم با عزیزانی که مسئولیت این دو بخش را دارند گفتم و مطالبات این مردم را بیان کردم . حقوق این مردم  بیان شده . الحمدله دیروز بخشداران مان هم بسیار زیبا به دنبال مطالبات شما هستند . از دستگاه قضا می خواهم حتماً دراین ایام شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرید . تخریب نکنید . کسی بواسطه ی تخریب نتوانسته موفق بشود . یک عده افراد آزموده در این انقلاب تصمیم گرفتند و احساس تکلیف کردند که در این انتخابات شرکت کنند و ما وظیفه داریم که از شخصیت این عزیزان دفاع کنیم . یک عده هم حساب پس دادند که اهل عمل نیستند . بعضی ها هم شهادت می دهند که اهل عمل نیستند . ما هم بر این هستیم که کسانی بیایند که به ملزومات اسلامی اعتقاد داشته باشند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0