یازدهمین همایش نخبگان علمی و المپیاد دانش آموزی آمل برگزار شد
26 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت: در این مرحله از همایش از 70 نفر از برترین های دوره دوم دانش آموزان متوسطه نظری در رشته علوم انسانی ، رشته علوم تجربی و رشته ریاضی و فیزیک و یک نفر هم از المپیاد کامپیوتر تجلیل بعمل آمد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران، مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان آمل، رئیس شورای شهر آمل، مدیران دبیرستانهای غیر دولتی و دولتی ، نخبگان علمی و المپیاد دانش آموزی آمل بهمراه خانواده هایشان در سالن اجتماعات شهید رجایی آموزش و پرورش آمل برگزار شد.

 دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با قدردانی از تلاش معلمان و خانواده های دانش آموزان گفت: دانش آموزان آملی درکشور خوب می درخشند چرا که آمل شهر علم و ادب و بزرگان است و ما به همه فرزندان این مرز وبوم که تلاش و همت عالی دارند سر تعظیم فرو می آوریم.

 وی با اشاره به اینکه هرکجای ایران برویم آمل و آملی ها درخشش دارند ادامه داد: در سال گذشته حدود 110 نفر رتبه زیر هزار منطقه ای داشتیم که امروز شاهد تجلیل از 70 نفر از دانش آموزان آملی هستیم که رتبه زیر دو هزار کشوری دارند.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت: مدیران با برنامه ریزی و معلمان شایسته و دانش آموزان با همت وتلاش مضاعف توانستند به چنین موفقیتی دست پیدا کنند.

 مرزبند تاکید کرد: علم آموزی اصل و اساس هستی است و خداوند از زمانی که انسان را خلق کرد به دنبال علم و آگاهی بودند و اندیشه هیچ وقت دربند اسارت نخواهد بود بلکه درحال گردش است.

 وی اشاره کرد: امسال به همت معلمان و مدیران، 45 نفر از دانش آموزان آمل در المپیاد راه پیدا کردند که در طول سالهای خدمت دستگاه تعلیم وتربیت بی نظیر بوده است.

 اسفندیار نظری معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران با قدردانی از تلاش معلمان و مدیران مدارس آمل که توانستند در عمل بهره وری را ثابت کنند گفت: در کشورهای پیشرفته به دنبال منابع زیرزمینی نیستند و به دنبال انسان توسعه یافته هستند.

 وی افزود: در چشم انداز 1404 در نظام هیچ اتفاقی در توسعه اقتصادی واجتماعی اثر نخواهد داشت که کلید واژه آن کار آفرینی باشد و باید کار آفرینی را سرلوحه کارمان قرار دهیم.

 وی ادامه داد: سالانه یک میلیون نفر فارغ التحصیل داریم که در حدود 40 درصد با بازار کار سنخیت ندارد و متاسفانه در کشورمان انسان توسعه یافته و انسانی که خوب جذب و گزینش بشود و در چرخه کار قرار بگیرد خیلی ضعیف هستیم.

 معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران اشاره کرد: زمانی که بستر و محیط کار را فراهم نکنیم شاهد فرار مغزها هستیم که متاسفانه در کشورمان 43 درصد تحصیل کردگان ما بیکار هستند و 70 درصد بیکاران از جوانان هستند.

 نظری تاکید کرد: یکی از مراکز اصلی بهره وری آموزش و پرورش و مدارس می باشد و مدرسه باید یاد بدهد که دانش آموز بخواهد، بداند و بتواند باورکند تا دانش آموز عمل کند و بخوان ، حفظ کن و امتحان بده مشکلی اصلی مدارس می باشد.

 وی اعلام کرد: 37 نفر از دانش آموزان آملی رتبه اول امتحان کارودانش را کسب کردند که امیدواریم شاهد حضور این دانش آموزان جهت حضور در مسابقات کشوری باشیم.

وی خطاب به دانش آموزان برتر در ادامه افزود: امید همه به شما دانش آموزان آینده ساز این مرز و بوم است و وظیفه نخبگان هر گروه سنگین تر است که انشاء الله شما با همت عالی که دارید موفق باشید و در قبال جامعه و خانواده سربلند و سرافراز گردید.

   حسین رضایی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت: در این مرحله از همایش از 70 نفر از برترین های دوره دوم دانش آموزان متوسطه نظری شامل 12 نفر از پسران و 13 نفر از دختران رشته علوم انسانی ، 22 نفر از پسران و 7 نفر از دختران رشته علوم تجربی و 13 نفر از پسران و یک نفر از دختران رشته ریاضی و فیزیک و یک نفر هم از المپیاد کامپیوتر تجلیل بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0