نماینده مردم آمل در مجلس تاکید کرد:
25 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
در قضیه فرودگاه و دیگر امور مازندران را یک کلانشهر ببینیم / نطر نجفی هم مساعد است

 

کمال آنلاین:  مصاحبه‌ها به همراه نامه‌های نماینده امل، #وزیر_جهاد_کشاورزی و #وزیر_راه_و_شهرسازی، باعث واکنش مردم و مسئولان شهرستان بابل شد. #امام_جمعه، #نمایندگان، #فرماندار ویژه و...، بطور جدی با این اقدام مخالفت کرده و خواهان بازگشایی #فرودگاه_احمدکلا شدند.
این جریان که تا روز گذشته به فراموشی سپرده شده بود، با خطبه‌های امام جمعه در خصوص اقدامات دوباره برای تغییر کاربری،‌باعث بازگشایی دوباره این پرونده شد و منجر به ارسال نامه انتقادی امام جمعه و نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی شد.

در پی این اتفاقات دامنه‌دار در خصوص اراضی #گاودشت بابل و ادامه فعالیت نماینده آمل جهت تغییر کاربری این اراضی، بر آن شدیم تا گفتگویی را با #عزت_اله_یوسفیان_ملا ترتیب دهیم. هرچند که این گفتگوی تلفنی در میانه صحبت قطع شد و تماس‌های چندباره موفقیت‌آمیز نبود. مشروح این گفتگوی کوتاه را در زیر می‌خوانید:

#یوسفیان در پاسخ به این پرسش که آیا اراضی گاودشت در محدوده شهرستان آمل واقع است که شما پیگیری مستمر و پی در پی در خصوص تغییر کاربری این اراضی داشتید و باعث واکنش‌ها و مخالفت‌های مردم و مسئولین شهرستان بابل شدید، گفت:
از نظر تقسیمات کشوری هم در محدوده آمل و هم شهرهای همجوار است. شما اگر سند را ببینید، قسمتی از این اراضی را آمل و قسمتی را بابل در اختیار دارد.

وی افزود: اما بحث بر سر این است که آقایان، فوری همه چیز را بخشی و منطقه‌ای می‌بینند که عقب‌افتادگی استان ما بر سر همین مساله است.

نماینده مردم آمل برای گفته خود این چنین شاهدسازی کرد: اگر الان #سد_هراز را می‌سازیم، این #سد، ۲۷ درصد آب‌های سطحی استان را جمع می‌کند که کم‌تر از ۱ درصد آن نیاز آمل است، آن ۲۶ درصد را باید چه کنیم؟‌ به دریا بریزیم؟ باید بابل، قائمشهر و... سهمی از آن ببرند. مگر الان آب آمل به شهرهای گروه الف و ب نمی‌رود؟ مگر شهرهای دیگر از چاه‌های آب آمل استفاده نمی‌کنند؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه باید مازندران را به عنوان یک #کلانشهر ببینیم، از پروژه #مترو گفت: شما متروی ما رو ندیدید، آن‌هایی که ندیدند باورشان نمی‌شود و آن‌هایی که آمدند و دیدند از این همه کاری که در بخش مترو انجام شد تعجب کردند.
وی ادامه داد: این مترو ۲۰۰۰ مسافر را جابجا خواهد کرد. اما مگر چند مسافر آملی در بین این ۲ هزار نفر هستند؟ ۱۰۰ تا ۱۵۰ مسافر، همه که آملی نیستند. این مترو مال همه هست.

یوسفیان با اشاره به اینکه #فرودگاه_ساری فقط به ساروی‌ها تعلق ندارد؟ و متعلق به همه مردم استان است تاکید کرد: نباید فوری مرزبندی کرد، چرا که هرچه ساخته شود به همه تعلق دارد و همه باید همراهی و همفکری بکنند. یک صنعت یا یک تولیدی اگر راه بیفتد برای همه است. لذا اینجا اگر کل اراضی هم متعلق به آمل نبود هیچ تفاوتی نمی‌کرد، ما مازندران را باید کلانشهر ببینیم.

نماینده دوره نهم و دهم مردم آمل در مجلس، ‌ضمن تایید تعلق ۳۸۰ هکتار از اراضی ۴۱۰ هکتاری #گاودشت به شهرستان بابل، در پاسخ به این سوال که چرا شما به تنهایی و بدون هماهنگی و همکاری با همکاران خود در بابل و مسئولین ارشد بابل اقدام می‌کنید؟ این‌گونه پاسخ داد:
آقای #نریمان با تمام توان کمک می‌کردند و با تمام وجود این مساله را حمایت می‌کردند. آقای #نجفی هم گفتند من هم کاملا همراهم شما بروید کارهای خود را بکنید. بارها و بارها با آقای نجفی صحبت کردم ایشان نظرشان مساعد است.

وی پیش از قطع ناگهانی تلفن این‌گونه اظهار داشت: شما اگر قانون اساسی را ببینید این سوال را نمی‌پرسید. یک نماینده،‌ نماینده ملت ایران است و این پروژه، متعلق به کل استان است./کانال اطلاع رسانی بابل شهر بهار نارنج

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0