نقد سازنده در ایام انتخابات داشته باشیم
21 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
امام‌ جمعه رامسر گفت: با رعایت تقوا در تبلیغات انتخاباتی مسائل اختلاف برانگیز را مطرح نکرده که کشور به وحدت و آرامش نیاز دارد.

حجت‌الاسلام سیدجعفر رضایی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری که سخنان بسیار مهم و ارزشمندی را بیان کردند، اظهار کرد: مردم جامعه و به‌ویژه مسؤولان باید به‌دور از هر‌گونه غرض‌ورزی و مچ‌گیری‌های سیاسی گوش به فرمان رهبری باشند تا بتوانیم با همدلی و اتحاد همچنان سربلند و مفتخر در همه عرصه‌های داخلی و بین‌المللی انقلاب را به مقصد نهایی خود نزدیک کنیم.

وی بیان کرد: نکته مهم در بیانات رهبر معظم انقلاب که ربطی به دولت قبل و دولت فعلی ندارد، مربوط به کارگزاران نظام بود که رویکرد کارگزاری در جمهوری اسلامی احساس کردن تغییر در عرصه‌های مختلف و زندگی مردم است.

امام‌ جمعه رامسر با اشاره به اینکه همه باید با انگیزه اصلاح و رفع موانع کمک کنند تا مشکلات حل شوند، خاطرنشان کرد: مردم به وعده‌های داده شده مسؤولان در دوره انتخابات اعتماد می‌کنند و این اعتماد را در دوران 38 ساله انقلاب به اثبات رساندند.

 این مسؤول با بیان اینکه با عمل کردن به وعده‌ها می‌توانیم امید را در دل مردم زنده نگه داریم، تصریح کرد: همه نهادها باید تأمین رضایت‌مندی مردم را سرلوحه امور خود قرار دهند و عمل نکردن به وعده‌ها ناجوانمردانه است.

رضایی با بیان اینکه مردم ما خود را صاحب این نظام می‌دانند و به همین دلیل صبر می کنند و همچنین اینکه  زیبنده نظام اسلامی نیست که اقشار تأثیرگذار مانند فرهنگیان اعتراض کنند، افزود: اما کارگزاران و مسؤولان باید تمام همت خود را در جهت رفع مشکلات متمرکز کنند تا در بطن جامعه تغییرات احساس شود.

️وی با اشاره به اینکه کشور ما در شرایط بسیار حساس قرار دارد و بیشتر از هر زمانی به آرامش، همراهی و دلسوزی نیاز دارد و در انتخابات پیش رو باید افکار عمومی بسیار آرام باشد، گفت: خود را مخاطب سخنان مقام معظم رهبری بدانیم و در اجرای امور رضایت مردم را در‌نظر داشته باشیم.

خطیب نمازجمعه رامسر با اشاره به  18 اسفند که سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بود، اظهار کرد: با این نهاد رویکرد خوب و ارزشمندی در وزارت فرهنگ و ارشاد به وجود آمد، اما به نظر می‌رسد از این ظرفیت به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری نشده و نیازمند به توجه بیشتری است که در کنار دیگر نهادهای وابسته به مساجد، برای ایجاد فعالیت‌های فرهنگی هنری کمک کنند.

این مسؤول تصریح کرد: 20 اسفند نیز روز راهیان نور است که بعد از دفاع مقدس به همت سپاه پاسداران، علاقه‌مندان تحت عنوان اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند و شرایط سخت آن دوران را با مشاهدات خود درک می‌کنند که حرکت ارزشمندی است و جای تشکر دارد.

رضایی در پایان با اشاره به نزدیک شدن انتخابات، گفت: در این ایام باید اصول تبلیغاتی را رعایت کنیم و در جهت تخریب، دشمنی و اختلاف انتقاد نکنیم و همچنین با رعایت تقوا در تبلیغات انتخاباتی مسائل اختلاف برانگیز را مطرح نکرده که کشور به وحدت و آرامش نیاز دارد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0