جشنواره بزرگ تخم مرغ رنگی برگزار شد + عکس
21 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
جشنواره بزرگ تخم مرغ رنگی به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل در محل مجموعه فرهنگی سرای مهر شهرداری این شهر با حضوربیش از800 نفر از نونهالان و نوجوانان آملی به همراه خانواده های آنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : یکی از زیباترین نمادهای سفره‌های هفت ‌سین، تخم‌ مرغ است و می‌ گویند تخم‌ مرغ نشان زایش است و از این روست که پایش به سفره‌های هفت‌ سین ما ایرانی‌ها بازشده بدون آنکه نشانی از سین داشته باشد.

 این سمبل‌های بدون سین به همین سادگی پای سفره هفت‌سین نمی ‌نشیند و معمولا حضور آن با رنگ و نقش همراه است.

تخم مرغ رنگی یکی از عیدی های نوروز در گذشته بوده که حالا به عنوان نمادی از سفره هفت سین جایی در سفره دارد.

جشنواره بزرگ تخم مرغ رنگی به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل در محل مجموعه فرهنگی سرای مهر شهرداری این شهر با حضوربیش از800 نفر از نونهالان و نوجوانان آملی به همراه خانواده های آنان برگزار شد.

محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل با بیان اینکه جشنواره با هدف حفظ و احیای سنت های نیک بومی و ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان برگزار شد گفت: این جشنواره برای سومین سال متوالی با مشارکت شهرداری این شهرستان و با هماهنگی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در آستانه نوروز برگزار شد.

وی افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره با بهره گیری از ایده های خلاقانه در قالب نگاه به فرهنگ و ارزش های فرهنگی شهر، نوآوری و نگاه هنرمندانه خود و تهیه سبزه های نوروزی در این جشنواره شرکت کردند.

مدیرعامل سازمان پارک ها وفضای سبزشهرداری آمل همچنین از برپایی سفره هفت سین در ورودی این شهر در هفته آینده خبرداد و گفت: این سفره ها در ابعاد بزرگ در میدان قائم، هزارسنگر و دیگر نقاط برای استفاده شهروندان و مسافران نوروزی عرضه می شود.

فردوس قربانی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر آمل هدف از اجرای این جشنواره را پاسداشت سنت‌های اصیل ملی و ایرانی و شناساندن هویت بومی و محلی عنوان کرد و گفت: سالانه با همت و کوشش مدیر عامل و پرسنل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری جشنواره‌های خوبی برگزار می‌شود که جای تقدیر دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0