ضرورت تبیین فرهنگ ایثار و شهادت / فرزندان شهید در مقابل حرکت های مغایر آرمان های انقلاب ایستادگی می کنند
20 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
فرزند شهید شالیکار گفت: ما فرزندان شهید در مقابل هر حرکتی که مغایر با آرمان های حضرت امام(ره) و شهدا باشد در هر شرایطی ایستادگی می کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، مهندس محمدرضا شالیکار، فرزند شهید شالیکار در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه امامزاده عبداله که به مناسبت روز شهدا صورت گرفت اظهارداشت: این منطقه از دیرباز در دفاع از وطن و دین پیشگام بوده و در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شهدا و جانبازان و ایثارگران زیادی تقدیم این سرزمین و انقلاب و نظام کرده است.

وی ادامه داد: بنیادشهید در 22اسفند سال 58 بدستور معمارکبیر انقلاب اسلامی تاسیس شد و با تصویب شواری عالی انقلاب فرهنگی در سال 1383، 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.

شالیکار تصریح کرد: حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده که یکی از گروه هایی که به اذن پروردگار قادر به شفاعت هستند، شهیدانند و با همین حدیث جایگاه واقعی شعدا را تاحدی میتوانیم درک کنیم.

این فرزند گرانقدر شهید افزود: در همین راستا میتوانیم متوجه شویم ارزشمندترین و گرانبهاترین معامله ای که میتوانیم با خداوند داشته باشیم شهادت است و شهادتی که شامل همه انسانها نمی شود و فقط شامل حال بندگان خاص امثال شهیدانی نوجوانی که نمازشب و قرائت قرآنشان ترک نمیشد و شهید یعنی حسن خجسته که با سه فرزند و پست شهردار، پست و مقام و خانواده خودش را برای دفاع از وطن و دینش رها می کند.

وی ادامه داد: یکی از راههایی که بخواهیم اهداف و آرمانهای شهدا را ادامه دهیم انقلابی بمانیم و شهدای ما انقلابی بودند و وابسته به هیچ حزب و گروهی نبودند که شاخص انقلابیگری، انقلابی بودن و انقلابی ماندن توسط رهبر فرزانه انقلاب بیان شده که پایبندی به ارزشهای اسلام و انقلاب، همت بلند برای رسیدن به آرمانهای انقلاب، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه های دشمن و عدم تبعیت از آن و تقوای دینی و سیاسی است.

شالیکار اظهارداشت: بیش از 30 سال است که در حوزه شهید و شهادت کارهای زیادی انجام شده اما دامنه فعالیت در حوزه ایثار و شهادت گسترده است که متوجه شدیم تاکنون کاری صورت نگرفته و باید کارهای بیشتری در این حوزه انجام بدهیم.

وی بیان داشت: مصداق بارز عرایض من کتاب های جامع و کاملی که از مقطع ابتدایی تا دانشگاه بتواند این پدیده بزرگ و مقاومت جانانه را به نسل های بعد انتقال دهیم نداریم و اثری از شهید و شهادت و دفاع مقدس و اهداف شهدا نیست.

این فرزند شهید ادامه داد: نسل بعد از انقلاب در کشور ما الگوهای مناسبی مانند شهدا و ایثارگران را برای رفتار و عمل داشتند که تا حدود زیادی در شکل دادن به هویتشان استفاده می کردند.

وی افزود: اما دو نسل بعد از انقلاب ما همانگونه شاهد آن هستیم، خودش را به ارزشهایی پایبند نشان می دهد که فاصله فکری و ذهنی آنها روز به روز از خانواده و جامعه بیشتر می شود.

شالیکار بیان داشت: متاسفانه تقلید کورکورانه و افراطی موجب این می شود که از مسیر اصلی فرهنگ ایرانی اسلامی خارج و جامعه را به سمت نابودی پیش ببرد.

وی ادامه داد: با وجود ظرفیت های خوب و گنجینه های غنی دینی ، ملی، تاریخی که داریم اما متاسفانه همچنان قهرمانان و الگوهای کودکان و نوجوانان ما بجای معرفی شهیدان و قهرمانانی چون اسماعیلی، خجسته، احمدی و عیسی زاده و یا معرفی 36 هزارشهید دانش آموز کشور، الگو و قهرمان های تخیلی مثل بن تن، اسپایدر من و باربی شده است که این نشان دهنده این است ما هنوز از دشمن عقب تریم و الگوسازی مناسبی صورت نگرفته است.

شالیکار تصریح کرد: متاسفانه در برخی از مراسمات و یادواره شهدا حضور مدیران اجرایی به اندازه انگشتان دست هم نیست و وقتی مسئولی در این مراسمت حضور پیدا نمی کند ، مسئولی که بخاطر صندلی ریاستش 72شهید جان ناقابلشان را فدا کردند، چه انتظاری از مردم و جوان ها باید داشت.

وی ادامه داد: انتخابات شورای شهرو ریاست جمهوری نزدیک است،حضور در پای صندوق های رای اولین توصیه است و حضور بیشتر و قاطع شما دشمن رو ناامید میکند و کاندیدایی را انتخاب کنید که تابع محض ولایت فقیه ، انسانی مومن، انقلابی ، مدیر، با همت جهادی و اهل ریخت و پاش در تبلیغات نباشد.

  شالیکار تصریح کرد: از این تریبون استفاده کنم و توصیه ای به نماینده شهرستان هزارسنگر آمل جناب آقای دکتر یوسفیان و استاندار مازندران داشته باشم تا دیگر شاهد تکرار چنین اتفاقاتی در آمل عزیز نباشیم.

وی بیان داشت: یک مدیر مانند چراغ راهنما، راهبر مردم است و اگر این راهنما خودش نتواند راه را پیدا کند چطور میخواهد مردم را هدایت کند و وقتی امام جمعه و بزرگان شهر از انتصاب فرماندار اطلاع نداشتند و با آنها هماهنگی نشد چه توقعی برای پیشرفت و پیشبرد اهداف شهرستان دارند و تاکید ما هم همین است خود وزارت کشور و استانداری، فرماندار را باید انتخاب کند اما با توجه به پیشینه این شهر هزارسنگر و روحیه انقلابی و حماسه آفرینی مردم شریف این شهر که مورد عنایت حضرت امام(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی ایشان قرارگرفته مد نظر قرار بدهند و حداقل انتظار اینه که افرادی بر مسند فرمانداری و دیگر ادارات و نهاد بنشینند که از فرهنگ شهید و شهادت و خودشان هم مروج فرهنگ شهیدان باشند و در عملکرد اجرایی خودشان سر لوحه کار قرار دهند.

شالیکار بیان داشت: این را بدادند ما فرزندان شهید در مقابل هر حرکتی که مغایر با آرمان های حضرت امام(ره) و شهدا باشد در هر شرایطی ایستادگی میکنیم و اجازه نمیدهیم با انتصاب افراد معلوم الحال در دستگاه های اجرایی تعرض و یا اهانتی صورت بگیرد.

این فرزند شهید بیان داشت: شهیدان عزیز،همواره در وصیت نامه شما سفارش شده که امام را تنها نگذارید، مطمئن باشید نخواهیم گذاشت علی زمان ما هرگزتنها بماند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0