بهره برداری از 12 کیلومتر از تعریض محور هراز تا تابستان 96
20 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
وزیر راه و شهرسازی گفت: 12 کیلوکتر از تعریض محور هراز تا تابستان 96 به بهره برداری می رسد.

 

کمال آنلاین: وزیر راه و شهرسازی گفت: 12 کیلوکتر از تعریض محور هراز تا تابستان 96 به بهره برداری می رسد.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح یک کیلومتر از تعریض و چهارخطه کردن محور هراز، اظهار کرد: به دلیل خوش آب و هوا و توریستی بودن شمال، راه‌های منتهی به این استان‌ها، یکی از مسیرهای پرترافیک کشور است و فعال کردن آن به دلیل توریستی بودن، حمل و نقل و کریدور شمال جنوب بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های جاده هراز تونل آبشار است، تصریح کرد: یکی از سخت‌ترین طرح‌های مهندسی اجرای این پروژه بود چرا که این تونل باید به صورت سازه یکپارچه و آب بند اجرا می شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح بعدی از تونل آبشار تا لاسم به طول 5 کیلومتر اجرایی و تا پایان بهار به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: از این تونل تا آمل فاصله 101 کیلومتر است که 55 کیلومتر به بهره‌برداری رسید و تا تابستان نیز 12 کیلومتر دیگر تکمیل می‌شود.

آخوندی در ادامه با بیان اینکه طرح بعدی وزارت راه، افتتاح پروژه تونل شیرگاه در محور فیروزکوه است، گفت: همچنین تونل منجیل در قزوین به رشت تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی در پایان اظهار کرد: برای پایان پروژه تعریض چهارخطه کردن محور هراز 670 میلیارد تومان است که برای تونل آبشار این مبلغ به 100 میلیارد تومان رسیده است./ایسنا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0