بانک ها نگاه ویژه ای به باغداران و کشاورزان لاریجان داشته باشند
17 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
بخشدار لاریجان گفت: در ارائه تسهیلات هم شرایطی در نظر بگیرند تا باغداران لاریجان در خصوص دریافت وام با چالش مواجه نشوند تا هرچه بیشتر شاهد توسعه بخش کشاورزی و باغی باشیم تا تولیدات بیشتر و بهتری داشته باشیم.

 

کمال آنلاین: رضا مقدم، بخشدار لاریجان در جلسه شورای اداری که در ساختمان بخشداری لاریجان برگزار شد با بیان اینکه اخلاق، اقتصاد و سیاست خارجی سه محور اصلی دولت تدبیر و امید بوده گفت: با وجود اینکه دولت تدبیر و امید خزانه را خالی از دولت قبل تحویل گرفت اما با این حال توانست اقدامات موثری در راستای ابادانی و پیشرفت کشور انجام دهد که قابل ستایش و احترام است.
به گزارش خبرنگار اقتصادپویا از آمل وی با بیان اینکه اخلاق مداری و تکریم ارباب رجوع و برخورد شایسته با همگان از جمله قدم های مثبت این دولت است گفت: در عرصه سیاست خارجه ایران به دنیا نشان داد ایران کشوری قانونمند است و براساس ارتباطات متقابل برخورد های تعریف شده ای خواهد داشت.
رضا مقدم گفت: در لاریجان شاهد اجرای ۴ بانده شدن محور هراز و گازرسانی به روستاها هستیم که نتیجه پیگیری های دکتر یوسفیان نماینده محترم مردم آمل و لاریجان است.
بخشدار لاریجانی در خصوص گازرسانی به منطقه لاریجان گفت: در ابتدا بسیاری این امر را میسر نمی دانستند و ان را محال فرض می کردند اما از آنجاکه نام یوسفیان ملا ذهن ها را سمت عمران و آبادی و سازندگی سوق می دهد امر گاز رسانی در لاریجان هم ممکن شد و تا به امروز نزدیک به ۱۱ روستای لاریجان لوله کشی گاز ان صورت گرفت.
این مسول با اشاره به اینکه دهیاران در جهت اشنایی هرچه بیشتر مسافران با منطقه با نصب تابلویی در خصوص مشخصات روستا و مناطق دیدنی اقدام نمایند خاطر نشان کرد: روستاهای لاریجان برای پذیرایی از مسافران باید جلوه زیبایی داشته باشند و تمام تلاش بر جذب هرچه بیشتر توریسم است.
وی خواستار نصب دوربین در تمامی روستاهای لاریجان شد و ادامه داد: برای امنیت هرچه بیشتر روستاهای لاریجان علاوه بر دوربین در ابتدای هر روستا باید نگهبان حدالمقدور بومی منطقه هم حضور داشته باشد.
بخشدار لاریجان گفت: دهیاران تمامی روستاهای لاریجان باید نسبت به نصب وسایل ورزشی و ایجاد پارک در جهت رفاه و سلامت ساکنین هرچه سریع تر اقدام نمایند.
وی گفت: نصب کپسول آتش نشانی در دهیاری های لاریجان اجباری است تا دیگر شاهد اتفاق تلخی همانند گذشته نباشیم.
این مسول ادامه داد: لوله کشی گاز در روستاهای پلور، نوا، نیاک، ایرا، گزانه، پله مون، انهه و شهرهای گزنک و رینه به اتمام رسیده و در رینه المک گاز در حال نصب است و وقفه به وجودآمده در رسیدن لوله اصلی گاز که از دشت مشا دماوند به سمت امام زاده هاشم لاریجان می آمد با پیگیری های نماینده مردم آمل و لاریجان و دستور ریاست محترم قوه قضاییه  مرتفع گردید و عملیات گاز رسانی به بخش لاریجان در حال اجرا است.
وی گفت: در گرنا و آب گرم پیمانکاران در حال لوله گذاری هستند که به زودی این دو بخش هم به اتمام می رسد.این مسول اظهار داشت: با توجه به پیش بینی ها در خصوص اینکه زمستانی سرد و سختی را پیش رو خواهیم داشت به جد به دنبال حل این مشکل بودیم که طبق آخرین بازدیدهای به عمل آمده در خصوص بحث سوخت به مشکلی برنخوردیم و نفت، گازوییل و گاز مایع به اندازه کافی مابین اهالی روستاها توزیع شد.
وی ادامه داد: با تلاش همکاران راهداری و پلیس راه در تمام ایام برفی جاده هراز و محور روستایی باز بود و به دنبال این هستیم که تا پایان سال ۹۶ تمامی راه های روستایی لاریجان آسفالت باشند.
وی با تاکید بر اینکه لاریجان حیات خلوت اتباع بیگانه نیست، اظهار داشت: اشتغال برای اتباع بیگانه به هر شکلی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.این مسول گفت: طبق برخی بررسی ها ورود اتباع بیگانه به لاریجان علاوه بر بیکار کردن بومیان باعث ایچاد چالش های اجتماعی بسیاری هم خواهد شد.
وی گفت: تمامی اقدامات در این راستا می باشد که لاریجان با داشتن قله سرفراز دماوند و رودخانه طویل هراز به نگین درخشان کشور تبدیل و همه لاریجان همه چیز تمام را ببینند.این مسول با اشاره به اینکه آب شرب برخی روستاهای لاریجان دچار مشکل شده گفت: در روستای نوسر و شنگل ده دچار مشکلاتی شدیم که در حال بررسی  و حل مشکل هستیم.
مقدم با اشاره به کمبود آب در برخی روستاها گفت: در راستای حل این مشکل در روستای بایجان منبع آب ۲۰۰ هزار لیتری احداث گردید .
این مسول گفت: منبع آب شرب ۱٫۵ میلیون در پلور در حال ساخت است که توسط دکتر یوسفیان کلنگ خورد و تا به حال پیشرفت فیزیکی خوبی داشته که با اتمام این پروژه مشکل آب شرب پلور برای همیشه مرتفع می گردد .
وی با بیان اینکه بانک ها نگاه ویژه ای به باغداران و کشاورزان لاریجان داشته باشند گفت: شرایط اقلیمی لاریجان موجب می شود که برخی باغداران در ماه هایی از سال بیکار و درآمد مشخصی نداشته باشند در همین راستا بانک ها با باغداران مدارا کنند تا با مشکل مواجه نشوند.
وی گفت: در ارائه تسهیلات هم شرایطی در نظر بگیرند تا باغداران لاریجان در خصوص دریافت وام با چالش مواجه نشوند تا هرچه بیشتر شاهد توسعه بخش کشاورزی و باغی باشیم تا تولیدات بیشتر و بهتری داشته باشیم

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0