نصرالله: امام خمینی فقیه، عارف و اندیشمند اسلامی بود
12 خرداد 1391 ، دیدگاه 0
دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی به مناسبت بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در بیروت به مقام شامخ آن امام پرداخت و وی را عارف و اندیشمند مبتکر اسلامی توصیف کرد.

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله در سخنرانی خود در مراسم بیست و سومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) در کاخ انیسکو در مرکز شهر بیروت که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار در حال پخش است،  گفت: امام خمینی فقیه بزرگ و فیلسوف گرانقدر، عارف و اندیشمند مبتکر اسلامی بود که دارای ویژگی‌های ذاتی زیادی است و ویژگی‌هایی دارد که امام در تاریخ امت از خود به جای گذاشته و برای آینده قرار داده است.

وی افزود: نخست اینکه امام و رهبر انقلاب اسلامی مردمی که در ایران آغاز و به فروپاشی رژیم طاغوتی شاه که ژاندارم آمریکا بود، منجر شد فردی است که بنیانگذاری جمهوری اسلامی در ایران است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ایشان رهبر انقلاب بود زیرا به تنهایی انقلاب را آغاز کرد و و مردم را به بیداری و آگاهی دعوت کرد و پس از آن شاگردان و طلاب وی نیز او را همراهی کردند، ایشان رهبر انقلابی بود که پیامدهای آن تهدید، بازداشت و یورش به خانه وی بود و حتی نزدیک بود حکم اعدام وی اجرا شود و او را تبعید و فرزندش را شهید کردند.

ادامه دارد ...

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0