دادستان آمل تاکید کرد:
15 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
برخورد جدی با تشویش اذهان عمومی و توهین در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : علی طالبی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل با بیان اینکه با هماهنگی های انجام شده با پلیس فتا برخوردهای قاطعی با برهم زنندگان اذهان عمومی در فضاهای مجازی خواهد شد گفت: با توهین کنندگان به اشخاص حقیقی و حقوقی در فضاهای مجازی برخورد می شود.

وی خطاب به کسانی که روش تخریب و تهمت را برای کوبیدن افراد حقیقی و حقوقی در پیش گرفته اند اظهار کرد: این افراد و افکار نمی توانند از آب گل آلود ماهی بگیرند چرا که مردم از سطح آگاهی بالایی برخوردار هستند.

دادستان آمل با بیان اینکه پرونده های تلگرامی شهرستان در پلیس فتای استان بررسی می شود تصریح کرد: در مبارزه با مجرمان فضای مجازی مانند جرایم خشن هیچگونه ترحمی صورت نمی گیرد.

طالبی یادآورشد: برای جلوگیری از گسترش مطالب کذب باید افراد همواره به صحت و سقم اخبار دریافتی توجه کنند و منبع خبر را بررسی کنند و تا زمانی که اطمینان حاصل نکرده اند آن خبر را باور نکرده و اقدام به گسترش آن نکنند.

وی تاکید کرد: همچنین افرادی که اقدام به پخش مطالب کذب و دروغین در سطح جامعه می نمایند باید آگاه باشند که قانونگذار این حق را برای مراجع ذی صلاح محفوظ می داند که طبق ماده هجده قانون جرایم رایانه ای با آن ها برخورد نموده و آنها را به مجازات کیفرشان برساند.

وی تصریح کرد: مدیر کانال تلگرامی که به یکی از مقامات شهرستانی توهین کرد بزودی به دادسرا احضار خواهد شد و رویکرد ما برخورد جدی با توهین و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0