آیین اختتامیه اربعین 95 ستاد مردمی خادمین کربلا مازندران در آمل برگزار شد+ عکس
14 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری : خدمت گزاری به زائران امام حسین(ع) کار بسیار زیبا و ارزشمندی است که توسل به این وجود گرانقدر سبب آرامش انسان می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : آیین اختتامیه اربعین 95 ستاد مردمی خادمین کربلا مازندران با حضور آیت الله معلمی، مسئول اردویی سپاه کربلا مازندران، نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران و دیگر مهمانان در سالن اجتماعات شهرداری آمل برگزار شد.

آیت الله علی معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: خدمت گزاری در ایام زیارت اربعین در مسیر زائران امام حسین(ع) توفیق بزرگی است.

وی تصریح کرد: اگر کسی برای خدا کار کند بسیار ارزشمند است و همه اولیای الهی برای حضرت حق کار کردند اما ماندگاری و عزت امام حسین(ع) را هیچ یک از اولیای الهی ندارد.

امام جمعه قائمشهر ادامه داد: کاری که حضرت زهرا(س) انجام داد برای بشریت بود و در راستای دفاع از ولایت و امامت گام برداشته است.

آیت الله معلمی ادامه داد: حضرت زهرا(س) برای دفاع از امامت امت آسیب دید و از دنیا رفت که نیت رضایت حضرت حق داشت و همین امر راز ماندگاری این بانوی بزرگوار است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: حرکتی که انبیای الهی انجام دادند را امام حسین(ع) ادامه دادند و اگر این اقدام صورت نمی گرفت آثار اسلام و وحی در معرض خطر بود که ماندگاری نماز در سایه قیام امام حسین(ع) است.

آیت الله معلمی افزود: خدمت گزاری به زائران امام حسین(ع) کار بسیار زیبا و ارزشمندی است که توسل به این وجود گرانقدر سبب آرامش انسان می شود.

وی خاطرنشان کرد: همه اولیای الهی نزد خداوند متعال آبرو دارند اما عزت و آبروی امام حسین(ع) بیش از دیگران است.

سید هادی حسینی، مدیر ستاد مردمی خادمین کربلا مازندران در این مراسم اظهارداشت: خدا را شاکر هستیم در حوزه فرهنگی که مورد توجه مقام معظم رهبری است جمعی جوان با ترکیبی از عزیزان باتجربه در مکان مقدس کربلا و نجف توفیق خدمت داشتیم.

وی بیان داشت: در سال 94 با هدایت و نظارت شهید مدافع حرم محمد بلباسی فضایی تشکیل شد تا در حوزه اربعین خادم اعزام کنیم که در سال نخست در حوزه ایجاد مواکب ستاد اربعین سپاه حضور پیدا کردیم و تلاش های بسیاری در این عرصه صورت گرفت.

حسینی ادامه داد: از ابتدای سال 95 اهتمام داشتیم قدم بزرگتری برداریم که هماهنگی و برنامه ریزی لازم صورت گرفت و سامانه ای طراحی شد که بیش از 250 برادر و خواهر ثبت نام کردند.

مدیر ستاد مردمی خادمین کربلا مازندران اظهارداشت: در طول 2 هفته توانستیم در حد وسع خود گام برداریم که بیش از 72 هزار غذا در سه وعده با کمک نذورات مردم و خیرین مازندران توزیع شد.

وی با بیان این که 78 خادم در 2 موکب اقدام خدمت رسانی را صورت دادند، بیان داشت: درمانگاهی با تیم پزشکی داشتیم که 3400 مورد مراجعه بیماران صورت گرفت.

حسینی با اشاره به این که در مجموع 1 میلیارد و 150 میلیون ریال هزینه شد،  ادامه داد: بعضی از مدیران در حوزه عمل حمایت لازم را صورت ندادند اما این مسیر برای یک سال نیست و همه زندگی ما برای امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است.

گفتنی است، در این مراسم از مهندس فرشید لیتکوهی منتخب اول هیئت رییسه نظام مهندسی آمل، دکتر مسعود تسلیمی نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل و دیگر حامیان ستاد مردمی خادمین کربلا مازندران قدردانی بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0