برگزاری یادواره شهدای روستای علو و بورمحله آمل با حضور معاون دفتر مقام معظم رهبری + عکس
13 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
معاون ارتباطات و اموربین الملل دفتر مقام معظم رهبری : برگزاری یادواره شهدا کار بسیار خوبی است و در کشور ما این مسیر امتداد دارد و باشکوه هرچه بیشتر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : چهارمین یادواره 14 تن از شهدای روستای علو و بورمحله و گرامیداشت شهدای مدافع حرم و حریم ولایت با حضور معاون ارتباطات و اموربین الملل دفتر مقام معظم رهبری، ائمه جمعه آمل و فیروزکوه، عضو کمیته تقنین مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام قدرت الله آزاد آملی، بخشدار دشت سر، مسئولان و مردم  در مسجد امام حسن محتبی(ع) روستای علو آمل برگزار شد

آیت الله محسن قمی، معاون ارتباطات و اموربین الملل دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم اظهارداشت: برگزاری یادواره شهدا کار بسیار خوبی است و در کشور ما این مسیر امتداد دارد و باشکوه هرچه بیشتر برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در برابر یاد شهدا تکلیف بسیار بزرگی داریم که امام و رهبری تاکید فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیستو  اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رواج پیدا کند هیچ دشمنی نمی تواند غلبه پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری افزود: جامعه ای که شهادت و ایثار داشته باشد در مسیر شکست قرار نمی گیرد که این امر نشانگر جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مقام معظم رهبری با وجود تمام کارهایی که دارند هیچ زمانی سرکشی و دیدار با خانواده های شهدا را تعطیل نمی کنند و می فرمایند باید از روحیه و معنویت این خانواده های گرانقدر استفاده کنیم که نیاز است این امر را مقام معظم رهبری یاد بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بانشاط و انگیزه بالا در جلسات حضور دارند و با انگیزه کامل ملاقات های خود را انجام می دهند اما سختی کار خود را با دیدن خانواده های شهدا جبران می کنند.

معاون ارتباطات و اموربین الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که همه شهدا عزیز، محترم و سبب افتخار هستند اما شهدای مدافع حرم جایگاه ویژه ای دارند، گفت: اگر فردی به دفاع از حرم اهل بیت(ع) نمی رفت کسی به آنان ایراد نمی گرفت و در دوران دفاع مقدس دشمن به کشور ما حمله کرده بود و دفاع یک وظیفه ملی بود اما شهدای مدافع حرم چنین وضعیتی ندارند.

آیت الله قمی ادامه داد: امروز جوانان ما برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) التماس می کنند و با وجود ممانعتی که صورت می گیرد این عزیزان درخواست برای حضور و دفاع از حرم دارند که این امر نشانگر روحیه والای آنان است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که فرزندانی که مردم ما تربیت کردند در راه امام حسین(ع) گام برداشتند و به شهادت رسیدند و امروز ثمرات بسیاری برای ما داشته است، گفت: فرهنگ شهادت جهانی شد که اسراییل دیگر جرات نمی کند به لبنان حمله کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: روحیه مقاومت در برابر روحیه تسلیم قرار دارد که شهدا می گویند مقاومت مدبرانه و دلیرانه داشته باشیم و اگر این روحیه را نداشتیم داعش بسیاری از سرزمین ها را گرفته بود.

آیت الله قمی تصریح کرد: روحیه شهادت و ایثارگری مرزهای جغرافیایی را درنوردید و پیام شهدا در گوشه و کنار جهان گسترش پیدا کرده است که آمریکا و اسراییل از گسترش فرهنگ ایثار و شهادت هراس دارند.

معاون ارتباطات و اموربین الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: معجزه اصلی انقلاب اسلامی جوانانی هستند که به این مرتبه رسیدند در مسیر شهادت قرار گرفته و از مرگ هراسی ندارند.

وی با بیان این که شهدا از ما انتظار دارند و می خواهند مسیری را ترسیم کردند استمرار بخشیم، گفت: در کشور ما توفیقات خوبی داشتیم و مشکلاتی هم وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: امروز وجود محققان و دانشجویان در کشور ما گسترش پیدا کرده است و در حوزه های هوافضا، نانو، سدسازی، سلول های بنیادی و دیگر امور در رتبه های برتر دنیا قرار داریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: مشکلاتی در کشور مانند بیکاری، گرانی، اعتیاد، افزایش طلاق و کاهش ازدواج داریم و مردم ما با مشکلات می سازند و می دانند حل آن در یک شب امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: مردم ما نمی توانند تحمل کنند مسوول یا مسوولانی نسبت به راه شهدا کم توجه هستند که ضرورت دارد به این امر توجه ویژه ای باشد.

آیت الله قمی با بیان این که ما امروز رهبری داریم که زندگی شخصی کاملا ساده ای دارند، تصریح کرد: ضرورت دارد نسبت به رعایت حقوق بیت المال کوشا باشیم که سبب می شود به سمت اختلاس نرویم.

معاون ارتباطات و اموربین الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: مردم می خواهند مدیران به یاد آنان باشند و اگر بیکاری در کشور وجود دارد برای همه باشد اما وقتی تبعیض باشد مردم و خانواده های شهدا نگران می شوند که نیاز است این امر را از سیره مقام معظم رهبری بیاموزیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0