کمال آنلاین گزارش می دهد؛
13 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله آملی و شهدای مدافع حرم با حضور دکتر لاریجانی در آمل + عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در مراسم بزرگداشت سالروز وفات حضرت آیت الله میرزاهاشم آملی و یادمان شهدای مدافع حرم شهید مصطفی زال نژاد و شهید حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری که در مسجد سجادیه آمل برگزار شد اظهارداشت: در سالگرد آیت الله میرزاهاشم آملی قرار داریم که عمر خویش را برای اعتلای مکتب اهل بیت(ع) وقف کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اظهارداشت: امروز در ایران اسلامی هرج و مرج نیست و دلیلش این است در کشور ما بصیرت قرار دارد و مردمان ما صاحب فداکاری و اعتماد به نفس هستند.

وی با بیان این که تا زمانی بصیرت باشد در امنیت و بزرگی هستیم، گفت: در نقاطی که مکتب اهل بیت(ع) محجور است می بینیم چه استبداد و کشتاری وجود دارد.

لاریجانی افزود: بصیرت در اسلام مبنای روشنی دارد و من درآوردی نیست تا هرکسی بگوید من بصیر هستم که این مساله در مکتب اهل بیت(ع) مبتنی بر فقاهت است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان این که فقاهت چراغ بصیرت است، بیان داشت: فقاهت مبتنی بر ثقلین است که در سایه معرفت به معارف اهل بیت(ع) و قرآن حاصل می شود.

وی ادامه داد: ما برای اینکه در امور خودمان بصیر باشیم باید شرایط را به درستی و آنگونه که شایسته است بشناسیم که ضرورتی مهم و اساسی است.

لاریجانی با بیان این که رسانه های دشمن به دنبال القای تصویر نادرست از نظام اسلامی هستند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند تشکیلات تبلیغی دشمنان می خواهند تصویری که خودشان دارند را به نسبت به کشورمان به مردم و مسوولان القا کنند که باید مراقب باشیم.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ادامه داد: اگر پیروان حضرت زهرا(س) بصیر باشند بسیار ارزشمند است که باید کاری کنیم تا فکر ما افول نداشته باشد و در مسیر بصیرت قدم برداریم.

وی اظهارداشت: تشخیص وظیفه مهم است که باید آن را درست بفهمیم و به موقع و به اندازه انجام دهیم که در شرایط امروز وظیفه داریم در کنار عمق بخشیدن به تدین به تکالیفی که ولایت برعهده ما گذاشتند آگاه شویم و آن را به خوبی انجام دهیم.

لاریجانی با بیان این که مساله ولایت در مکتب اهل بیت(ع) یکی از اصول عملیه است، گفت: امروز وظیفه داریم از هر خط سیاسی هستیم ورود در انتخابات داشته باشیم.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اظهارداشت: انتخابات در مکتب اهل بیت(ع) و نظام اسلامی به این مفهوم است ولی امر از ما خواست تا یکی از بازوان اجرایی ایشان را انتخاب کنیم و ضرورت دارد کسی انتخاب می کنیم بتواند نظرات ایشان را اجرایی کند.

وی تصریح کرد: مشروعیت در نظام اسلامی و مکتب اهل بیت(ع) به شاحصه ولایت است که ما شیعیان اهل بیت(ع) باید بصیرت خود را بروز کنیم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم اظهارداشت: اگر امروز امامت ماندگار شد و اصل امامت و ولایت بعنوان ارکان دین بوده و به اندازه قرآن کریم اهمیت دارد به برکت خطبه فدکیه و ایثار حضرت زهرا(س) است.

وی با بیان این که شهدا زمینه ساز عزت و اقتدار نظام اسلامی هستند، گفت: این مجلس به مناسبت یاد و خاطره شهدا و شهدای مدافع حرم نیز برگزار شد که بر سرسفره شهدا حضور داریم و مدیون این عزیزان هستیم.

امام جمعه آمل با گرامیداشت یاد و مقام آیت الله میرزاهاشم آملی تصریح کرد: آیت الله آملی عالم عامل و فقیهی عالیقدر بودند که مجاهدت ها و تلاش های ارزنده ای صورت دادند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0