برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا در بیت آیت الله جوادی در آمل +عکس
12 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) با حضور رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران، اساتید حوزه های علمیه و مردم در بیت حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل برگزار شد.

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) با حضور رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران، اساتید حوزه های علمیه و مردم در بیت حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل برگزار شد.

حجت الاسلام محمدامین براتی، استاد حوزه علمیه مازندران در این مراسم اظهارداشت: شناخت فاطمیه و حضرت زهرا(س) شناخت انقلاب و یک نهضت عظیم است.

وی با بیان این که بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام این انقلاب و نهضت آزادی بخش به رهبری یک زن و معاونت امام علی(ع) تشکیل شد، گفت: تبیین حقیقت وجودی حضرت زهرا(س) یک امر ضروری و مهم است که باید در این مسیر تلاش شود.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: حضرت زهرا(س) پیشگام و رهبر نهضت بود و بزرگترین حرکت انقلابی با وجود این بانوی گرانقدر صورت گرفت و حادثه کربلا نیز شعاع و پرتوی از آن انقلاب است.

حجت الاسلام براتی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) امامت یک حرکت عدالت گستر را در جهان داشته و این حرکت ادامه دارد که قیام حضرت مهدی(عج) نتیجه همان انقلاب است.

وی افزود: حضرت زهرا(س) در آخرت نیز امامت یک کرامت را عهده دار است و جایگاه زن در هندسه تفکر اسلامی از این امر روشن می شود که نشانگر مقام آن است.

حجت الاسلام براتی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام به حضرت زهرا(س) خطاب کردند نفرین و عذاب جهنم برکسی است که در حق تو در هر عصری ظلم روا دارد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که فلاح و رستگاری برای هر امتی است که حضرت زهرا(س) را یاری کند، گفت: حرکت حضرت زهرا(س) یک اقدام فردی نبود و در قرآن کریم زنانی را سراغ داریم در برابر طاغوت قیام کردند اما قیامشان فردی و برای نجات خود بوده است.

وی تصریح کرد: ایدئولوژی انقلاب حضرت زهرا(س) بازگشت به قرآن کریم و ارزشها، دوری از جاهلیت و خود را در پناه قرآن قراردادن بوده است و هرکسی این بانوی گرانقدر را یاری کند از مقام ارزشمندی برخوردار بوده که می تواند به صورت ساختاری، محتوایی و عملیاتی کردن محتوا وارد شود.

حجت الاسلام براتی ادامه داد: تبیین ایدئولوژی حضرت زهرا(س) باید صورت گیرد که دغدغه این بانوی گرانقدر چه بوده است و فاطمیه و حضرت زهرا(س) چه مقام و جایگاهی دارد.

استاد حوزه علمیه مازندران اظهارداشت: اگر هر چیزی از حضرت زهرا(س) می آموزیم را عملیاتی کنیم پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت نصیب همه ما می شود.

وی بیان داشت: آن چیزی در همه عرصه ها از حضرت زهرا(س) می آموزیم را باید عملیاتی کنیم که حرکت این بانوی گرانقدر بعنوان نیاز برای عصر حاضر است.

حجت الاسلام براتی ادامه داد: زن و شیعه باید بعنوان یک گروه، حزب فعال و تحقق بخشنده اسلام ناب محمدی جایگاه خود را در انقلاب فاطمی روشن کند که در چه مرحله ای قرار دارد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0