برگزاری یادواره شهدای شهرداری آمل و مدافعان حرم+ عکس
11 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : شهرداری آمل امروز به عنوان یک نهاد خدمتگزار در خدمت مردم می باشد

کمال انلاین : یادواره شهدای شهرداری و شهدای مدافع حرم آمل با حضور امام جمعه، اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار آمل ، روساي ادارات  مديران منطقه 1 و 2 شهرداري ، مسئولين و پرسنل شهرداري در حسینیه لاله های زهرایی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان آمل در این یادواره اظهار کرد: در یادواره های شهدا هر موقع از شهید یاد می کنیم مستنداتی از در قید حیات بودن آن شهید مرور می شود که چیزی جز خیرو برکت نبوده است.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه شهدا با نثار جان خود آرامش و امنیت را برای عالم بشریت متضمن شده اند افزود: نشستن بر سفره امنیت ایران اسلامی مدیون خون شهداست.

وی با تاکید بر اینکه قدر جلسات و یادواره های شهدا را باید دانست، گفت: معتقدیم شفاعت شهیدان اسلام ضامن آخرت ما خواهد بود و برگزاری یادواره های شهدا این مهم را ممکن می کند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به اینکه شهدا با تأسی از ائمه معصومین و در صدر آنها سیدالشهدا برای حفظ دین و قرآن گام برداشته اند تصریح کرد: گذشتن از جان ، مال و فرزند سعادتی می خواهد که نصیب هر فردی در این دنیا نمی شود.

وی با انتقاد از نیش زبان زدن عده ای غافل از مبانی دین اسلام و آزادگی که به خانواده های شهدا روا می دارند تصریح کرد: این به دور از انصاف است که دل خانواده ای که فرزند خود را فدای امنیت ایران می کند را با عناوینی مانند برای جنگیدن خود دستمزد دریافت می کنند آزرده خاطر کنند.

امام جمعه شهرستان آمل با طرح این پرسش که با کدامین مال می توان کمبود پدر در خانه را جبران کرد ادامه داد: فقط لحظه ای اگر به این پرسش فکر کنند این غفلت  و بی انصافی را در حق خانواده های شهدا روا نخواهد کرد.

وی به رشادت های شهدای شهرداری آمل اشاره کرد و گفت: مردم با دیدن عکس و یاد و شهدا توقعات زیادی از شما در خدمت رسانی دارند و این توقع به حقی است.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: کارکنان شهرداری  باید با تأسی از شهداء وقت بیشتری برای مردم بگذارند زیرا وظیفه شهرداری بسیار سنگین است و مردم نیز قدردان زحمات آنان خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه امروز اسلام با آغاز انقلاب اسلامی ایران، هدایت ولایت فقیه و با نثار خون شهدا ماندگار شده است خاطر نشان کرد: خانواده های شهدای ما نقش بسزایی دراین راه داشته اند .

وی افزود : شهرداری امروز به عنوان یک نهاد خدمتگزار در خدمت مردم می باشد اما شما باید با تاسی از شهدای شهرداری زیبایی این شهیدان را ببینید و نصب العین قرار دهید و برای خدمت به مردم وقت بگذارید چرا که آنها بزرگترین سرمایه ی خود را برای نظام هدیه کردند و این مسئولیت شما را سنگین تر می کند .

امام جمعه آمل با بیان اینکه خانواده های شهدا نورچشم و ولی نعمت ما هستند تصریح کرد : اگر مسئولی برای رفع مشکلات مردم قدم بردارد و حتی آبرو و عزتش را بگذارد باز هم کم است چرا که همین مردم هستند که نظام و انقلاب را حفظ کردند و دشمنان را کیلومترها دور از ایران زمین گیر کردند و اینها کسانی هستند که از شهدا و حضرت فاطمه زهرا (س) درس گرفتند .

در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان رستم علیزاده، علی عیوضی، عین اله نوایی ، یوسف قناعت، علی جان نثار، شعبان حسین زاده به عنوان شهدای شهرداری و از خانواده های شهیدان اسماعیل حیدری، هادی جعفری، روح اله صحرایی، رضا حاجی زاده ، مصطفی زال نژاد ، حسین دارابی، روح اله سلطانی و حمزه حاجی زاده به عنوان شهدای مدافعان حرم و شهدای امنیت تجلیل شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0