ساماندهی خبرنگاران آمل با جدیت پیگیری شود
8 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
عبدالرضا عزیزکمالی مدیرمسئول پایگاه خبری کمال آنلاین نامه ای برای سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نوشتند که متن آن بدین شرح است...

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای امیر امیرنیا انتصاب جنابعالی به سمت سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل را تبریک عرض نموده و از زحمات ارزنده جناب محمد محمدی کمال قدرشناسی را بعمل آورده و برای هر دو عزیز آرزوی موفقیت و کامیابی را دارم.

خبرنگاران اقشار زحمت کش و فعال جامعه هستند که همواره بدون چشمداشتی در مسیر انعکاس اخبار و رویدادها و بیان معضلات و مشکلات قدم برداشته و رسالتی مهم و اساسی برعهده دارند.

متاسفانه در سال های اخیر فضای رسانه ای شهرستان آمل دچار آسیب و ورود گسترده افراد غیرمرتبط شده است که با اغراض و امیال مختلف این حوزه را دچار مشکلات اساسی کردند.

امروز رشد قارچ گونه کانال های تلگرامی را در شهرستان آمل داریم و اینکه بعضی مدیران این کانال ها خود را خبرنگار معرفی می کنند و متاسفانه از سوی برخی نهادهای اداری شهرستان نیز مورد رسمیت قرار گرفته و برای آنان کارت حضور در مراسم و مجالس نیز صادر می شود که ضرورت دارد به این امر توجه شده و ساماندهی لازم صورت پذیرد.

خواسته اینجانب به عنوان کوچک ترین عضو جامعه رسانه ای شهرستان آمل این است ساماندهی امور خبرنگاران شهرستان آمل با جدیت و فوریت پیگیری شود تا فرقی میان خبرنگار فعال، نیمه فعال و غیرفعال وجود داشته باشد تا در زمانی که قرار است برنامه مهمی در این شهرستان برگزار شود یا مراسم تجلیلی صورت گیرد شاهد خیل گسترده افراد به عنوان خبرنگار فعال نباشیم.

حرکتی با هدف ساماندهی اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان آمل آغاز شد اما بنا به دلایل نامعلومی ناقص ماند و زمینه اجرایی شدن کامل آن فراهم نگردید که نیاز می رود با برنامه ریزی دقیق و تعیین سازوکار مشخص و بهره گیری از نظرات پیشکسوتان این عرصه نسبت به تعیین وضعیت خبرنگاران شهرستان آمل اقدام و اسامی آنان در اختیار تمام دستگاههای شهرستان قرار گیرد تا هرکسی به خود اجازه ورود ندهد و هر فرد جدیدی نیز می خواهد وارد این عرصه شود پس از بررسی و داشتن شرایط لازم و قرار گرفتن نام او در لیست ارشاد وارد کار خبرنگاری گردد.

امروز متاسفانه شاهد هستیم در لیست های موجود خبرنگاری بیش از 70 خبرنگار در شهرستان وجود دارد اما واقعیت امر این است تعداد خبرنگاران فعال این شهرستان شاید به بیش از 10 نفر هم نرسد.

در پایان امیدوارم حضور شما در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل زمینه ساز خیر و برکات فراوان برای این شهرستان باشد.

باتشکر و سپاس

عبدالرضا عزیزکمالی

مدیرمسئول پایگاه خبری کمال آنلاین

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0