برگزاری سوگواری یاس نبوی در 20 بقعه متبركه آمل
8 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل : همایش یاوران فاطمی با تجمع بانوان در امامزادگان شاخص شهرستان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل اظهار داشت: مراسم سوگواري ياس نبوي در راستای آشنايي بيشتر با ويژگي هاي تربيتي و ديدگاه هاي فكري و تربيتي فاطمه الزهرا(س) و تبیین سیره نورانی این شخصیت گرانقدر برگزار می شود.

وی اظهارداشت: حضرت فاطمه الزهرا(س) از مقام ارزشمند و والایی برخوردار است که ضرورت می رود از سیره نورانی ایشان بهره گیری داشته باشیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با تاكید به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر این كه فاطمیه باید عاشورایی برگزار شود، بیان کرد: سوگواره یاس نبوی با هدف شناخت هرچه بیشتر حضرت زهرا(س)، تبدیل بقاع متبركه به فرهنگی و بكارگیری ظرفیت های این مكان ها برای نشر معارف دینی برگزار می شود.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه طبق دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اوقاف از 10 اسفند برنامه‌های طرح سوگواری یاس نبوی برگزار خواهد شد ، ابراز داشت: در 20 بقعه متبركه ضمن سياهپوش کردن، هیئت های امنا و مردم بصورت خودجوش برای برگزاری مراسم‌های سوگواری آماده می ‌شوند.

وی با بیان اینکه همایش یاوران فاطمی با تجمع بانوان در امامزادگان شاخص شهرستان برگزار می شود، افزود: عزاداري براي بانوی دو عالم به اندازه ای اهميت دارد كه قابل توصیف کردن نيست و فوق تصور است و مردم باید در نظر داشته باشند که نسبت به این امر اهتمام شایسته ای صورت دهند.

وی تصریح کرد: سوگواره یاس نبوی با حضور روحانیون در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) ، امامزاده عبدالله(ع) ، امامزاده قاسم(ع) چاکسر، ابوالفضلی اوجی آباد ، بقعه ناصرالحق  و دیگر امام زاده ها و مساجد برپا می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0