آیت‌الله شبستری: مقام معظم رهبری با قاطعیت و درایت راه امام را ادامه داد‌ه‌اند
12 خرداد 1391 ، دیدگاه 0
امام جمعه تبریز با بیان این‌‎که عزت و اقتدار نظام مرهون قاطعیت، روشنگری و درایت مقام معظم رهبری است، گفت: امام راحل و رهبری یک حقیقت متجلی در دو شخصیت هستند و مقام معظم رهبری با درایت و قاطعیت راه ایشان را ادامه داده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز، با اشاره به فرا رسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اندیشه‌های امام راحل امروز در دیگر کشورهای اسلامی نیز تجلی یافته است.

وی با بیان این‎که بیداری کشورهای اسلامی مرهون رهبری داهیانه امام‌خمینی(ره) و رهنمودهای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است، خاطرنشان کرد: امام خمینی انقلابی را پایه‌گذاری کرد که امروز الهام‌بخش دیگر کشورهای دربند استبداد و استعمار است.

امام جمعه تبریز امام‌خمینی را احیاکننده اسلام و مروج‌ شریعت نبوی دانست و تصریح کرد: اندیشه‌های امام راحل مختص یک زمان نیست، اگر امروز شاهد عزت و تعالی نظام اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی هستیم، همه نشات گرفته از رهنمودهای داهیانه آن رهبر فقید و ولی فقیه زمان است.

آیت الله شبستری همچنین با اشاره به این‌که اصل ولایت فقیه در سایه رهبری‌های امام راحل احیا شد، تصریح کرد: سلامت نظام اسلامی در گرو حرکت در مسیر ولایت فقیه است، اگر امروز راه امام زنده است مرهون قاطعیت، روشنگری و درایت مقام معظم رهبری است.

انتخاب آیت الله خامنه‌ای از سوی مجلس خبرگان توطئه دشمنان را خنثی کرد

وی با تاکید بر این‌که امام راحل و رهبری یک حقیقت متجلی در دو شخصیت هستند، تصریح کرد: انتخاب تاریخی حضرت آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبری انقلاب اسلامی پس از ارتحال امام خمینی(ره) از سوی مجلس خبرگان رهبری، توطئه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرد.

خطیب جمعه تبریز ادامه داد: تدابیر رهبر معظم انقلاب در طول 23 سال پس از ارتحال امام خمینی موجب شده است که تمام توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان خنثی و امیدهای دشمنان تبدیل به یأس شود، امروز حتی دشمنان در مقابل شجاعت، آینده‌نگری، مدیریت، درایت و کفایت مقام معظم رهبری اعتراف می‌کنند.

آیت الله شبستری انقلاب را میراث ماندگار امام و شناخت افکار و راه ایشان را بهترین شاخص برای تداوم انقلاب عنوان کرد و گفت: رمز ماندگاری میراث امام، تبعیت از رهبری و ولایت فقیه است، از این رو دشمنان درصدد جدایی میان امام و امت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لغو رژه همجنس‌گرایان در برنامه یورو ویژن در جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: صرف هزینه‌های گزاف برای برگزاری برنامه مبتذل مسابقات یوروویژن در جمهوری آذربایجان در حالی اتفاق افتاد که اغلب مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند.

امام جمعه تبریز با اشار به عدم استقبال مردم مؤمن و متدین جمهوری آذربایجان از مسابقات یورو ویژن ،خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با رواج ابتذال در این کشور سعی دارند آن را به اسرائیل دوم تبدیل کنند، اما باید بدانند که اعتقادات شیعی و دینی مردم این کشور بسیار متفاوت با دیگر کشورها است.

آمریکا آرزوی تبدیل شدن جمهوری آذربایجان به اسرائیل دوم را به گور خواهد برد

نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند جمهوری آذربایجان یک کشور اسلامی است و نمی‌توانند عقاید مردم را از دست‌شان بگیرند، ضمن آنکه آرزوی تبدیل جمهوری آذربایجان به اسرائیل دوم را به گور خواهند برد.

آیت الله شبستری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکوم کردن تحرکات تروریستی گروه‌های وابسته به غرب در سوریه اظهار داشت: حرکت‌های مذبوحانه جریان فکری غرب و صهیونیست در منطقه شکست خورده است.

امام جمعه تبریز در پایان فرا رسیدن ایام البیض را تبریک گفت و ویژه برنامه های معنوی اعتکاف را فرصتی برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب دانست و اظهار داشت: باید هدف نهایی از برگزاری مراسم اعتکاف اعتلای مسلمین و اسلام باشد./

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0