احیای بازار قدیم و ساماندهی امت آباد کاندیدای دومین جایزه ملی بازآفرینی شهری
2 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
حمید رضا طاهرنژاد : از استان مازندران فقط تجارب شهری آمل به مرحله نهایی راه یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل از کاندیدا شدن پروژه های احیای بازار قدیم و ساماندهی امت آباد در دومین جایزه ملی بازآفرینی شهری که توسط شرکت عمران و بهسازی شهرهای ایران برگزار می شود خبر داد.

حمید رضا طاهرنژاد با اعلام این خبر افزود: از استان مازندران فقط تجارب شهری آمل به مرحله نهایی راه یافت.

وی با اشاره به اینکه چگونگی مشارکت اجتماعی، حفظ نشانه های معماری مازندران، ایمنی بخشی و پویایی بخشی فضای بازار در در اجرای پروژه احیای بازار قدیم آمل از جمله نکات حائز اهمیت است اظهار کرد: توانمند سازی منطقه امت آباد به عنوان توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی نیز کاندیدای دریافت جایزه ملی باز آفرینی شهری شده است.

طاهرنژاد با اشاره به اینکه سه کلانشهر رقیب جدی در این دوره اعلام شده اند افزود: شهر تبریز با پروژه های بهسازی محور تربیت، احیای مجموعه مسجد کبود، ساماندهی محله ملازینال، احیای مجموعه بازار تبریز و شهر اصفهان با بهسازی میدان امام علی(ع) و بهسازی محور چهار باغ و قزوین با بهسازی محور سپه و احیای مجموعه سعد السلطنه از کاندیداهای این دوره از جایزه ملی باز آفرینی شهری به شمار می روند.

وی ساماندهی محله عیدگاه سبزوار و ساماندهی محله بدلچه گنبد کاووس را از سایر رقبای حائز اهمیت اعلام کرد و گفت: امیدواریم در این دوره نیز سازمان بهسازی و نوسازی برای آمل افتخار ملی کسب کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0