ساخت کورت مجهز اسکواش در طراحی پارک های جدید شهری
2 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
شهرداری آمل : دو سال قبل هزینه ای با اختصاص زمین و ساخت کامل نخستین کورت شیشه ای اسکواش در سطح شمال کشور در پارک فجر این شهر، به صورت داوطلبانه در اختیار هیات اسکواش شهرستان قرار داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد امیرسلیمانی در نشست روسا و نوابین هیات اسکواش شهرستانهای مازندران که به میزبانی هیات اسکواش شهرستان آمل برگزار شد، گفت: شهرداری آمل دو سال قبل هزینه ای با اختصاص زمین و ساخت کامل نخستین کورت شیشه ای اسکواش در سطح شمال کشور در پارک فجر این شهر، به صورت داوطلبانه در اختیار هیات اسکواش شهرستان قرار داده است.

وی افزود: شهرداری آمل همچنین در برنامه کاری خود و به منظور توسعه این رشته ورزشی در نظر دارد تا در طراحی ساخت پارک های جدید شهری فضای مناسب تری برای ساخت کورت مجهز اسکواش با امکان ایجاد سکو برای تماشاچیان ایجاد کند.

وی اضافه کرد: هیات اسکواش آمل برنامه های سال 96 خود را به شهرداری آمل اعلام تا با راه اندازی سازمان جدید فرهنگی و ورزشی شهرداری برای حمایت از این رشته ورزشی نیز برنامه ریزی و نیز اولویت بندی شود.

همچنین نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل هم در این نشست با بیان اینکه رویکرد این شورا در دوره چهارم به سمت سوی فرهنگی و ورزشی وبوده است، گفت: با همین نگاه با موافقت اولیه و انجام بخش زیادی از مراحل اداری، بزودی سازمان فرهنگی وورزشی به مجموعه سازمان های وابسته شهرداری آمل اضافه خواهد شد.

خسرو ابراهیم زاده افزود: با اضافه شدن این سازمان که در سال 96 چارت سازمان آن نیز ابلاغ خواهد شد، حمایت از تیم های ورزشی این شهرستان برای شرکت درمسابقات کشوری وبرون مرزی هدفمند خواهد شد.

وی افزود: ترویج وهمگانی کردن ورزش هایی که می توان به صورت خانوادگی آن را درسطح شهر گسترش داد، مورد توجه مجموعه شورا و شهرداری است و برهمین اساس، اسکواش می تواند در این رویکرد سهم مهمی داشته باشد.

بهمن صفری رییس هیات اسکواش مازندران با اشاره به اینکه در سالهای اخیر هیات اسکواش در آمل فقط در حد یک اسم هیات بود وهیچ فعالیتی نداشت، اضافه کرد: اکنون این هیات درآرامش به سر می برد و طبق برنامه های کاری خود و حضور هیات ریسه قوی با حضور چهره های مطرح شهری درحال فعالیت است.

صفری اضافه کرد: ما در هیات استان به دنبال فعال بودن وپویایی هیات ها هستیم و در این زمینه با کسب هم تعارفی نخواهیم داشت.

رییس هیات اسکواش مازندران همچنین از برگزاری مسابقات اسکواش قهرمانی ونیز لیگ ساحلی باشگاه های کشور به میزبانی این استان درسال آینده خبر داد وگفت: به دنبال آن هستیم تا با افزایش کورت های مجهز اسکواش درشهرهای مازندران، مسابقات معتبر بین المللی را دراستان میزبانی کنیم.

رییس هیات اسکواش شهرستان آمل هم با بیان اینکه یکی از نیازهای جدی این هیات نوپا فراهم شدن کورت مناسب و مجهز مسابقاتی در این شهرستان است، گفت: شهرداری آمل با ایجاد نخستین کورت شیشه ای در سطح شمال، عملا به حمایت از این رشته آمده است.

حسین زیبا فر افزود: این هیات برنامه های محوری زیادی دارد که برای برخورداری از حمایت های شهرداری آمل از این رشته، برنامه های سال96 خود را بزودی تدوین وارائه خواهد کرد.

در این نشست امیرسلیمانی شهردار آمل، ابراهیم زاده نایب رییس شورای شهر و یوسفی نژاد عضو شورای اسلامی شهر آمل به عنوان اعضای هیات رییسه اسکواش شهرستان آمل حکم گرفتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0