برگزاری یادواره شهدای پایگاه امام حسین آمل با سخنرانی آیت الله صدیقی +عکس
1 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران : بعضی از مسوولان کشور نیز با بیگانگان رفت و آمد داشته و به خانه آنان می روند که ما باید مراقب باشیم این گونه فعالیت نکنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در یادوره سرداران و 55 شهید گرانقدر پایگاه مقاومت امام حسین(ع) و گرامیداشت شهدای مظلوم مدافع حرم و جبهه مقاومت که در مسجد امام حسین(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: آمل شهر عالم پرور و شهیدپرور است و مردمی انقلابی، ولایت مدار و مومن دارد.

وی با بیان این که پروردگار متعال این دنیا را عالم حجاب آورده است، گفت: در این سرای هستی 70 هزار حجاب وجود دارد که انسان هر گناهی می کند جلوی آینه دلش لکه سیاهی ایجاد می شود.

امام جمعه موقت تهران افزود: ضرورت دارد از گناه پرهیز کنیم که خانه دل ما را تاریک کرده و نور خداوند متعال، ملائکه و اهل بیت معصومین(ع) در آن قرار نمی گیرد.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: حجاب رذایل داریم که حسد و تکبر با ایمان نمی سازد و انسان حسود گرفتار دیوار ضخیمی است که نمی گذارد او با نور آشنا شود و کسی کینه مومن را در دل داشته باشد در حجاب قرار می گیرد.

وی ادامه داد: خداوند متعال آنقدر کریم، بزرگ و مهربان است که در روی زمین مساجد را قرار داد و اعلام فرمود این مکان ها خانه من است که اجتماع در مساجد همان پناهجویی ما به درگاه خداوند منان است.

امام جمعه موقت تهران اظهارداشت: خانه ای را حضرت حق در وجود ما قرار داده است که قلب بارگاه پروردگار متعال بوده و نباید در این خانه غیر خدا راه دهیم که ضروری است از دلمان مراقبت کنیم.

آیت الله صدیقی با بیان این که بعضی در کشور خودشان نفوذی هستند و بدون اطلاع نیز نفوذی هایی را می آورند که خدا در کمین آنان است، گفت: بعضی از مسوولان کشور نیز با بیگانگان رفت و آمد داشته و به خانه آنان می روند که ما باید مراقب باشیم این گونه فعالیت نکنیم.

وی با اشاره به این که دلی با خداوند متعال نباشد محل رفت و آمد شیاطین می شود، افزود: ضرورت دارد بیماری های اخلاقی خود را معالجه کنیم و از تعلقات دوری داشته باشیم که حضرت حق جنس خالص را خریداری می کند و ضرورت دارد مومن باشیم تا خدا خریدارمان شود.

امام جمعه موقت تهران اظهارداشت: افرادی که به دنبال تعلقات هستند مرگ سختی دارند و کاری برای سرای آخرت صورت نمی دهند و تمام اهتمام و تلاش آنان برای این دنیا است که تعلقات دنیوی مرگ را کابوس می کند.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: گذشتن از تعلقات دنیوی، امور حرام و هواهای نفسانی سبب سبکباری انسان می شود و فردی که گناه ندارد از گردنه ها به راحتی بالا می رود.

وی خاطرنشان کرد: این کشور صاحب دارد و آن را اداره می کند که عده ای به دنبال بیگانه می روند و به آنان باج می دهند و باید گفت دنیا در دل آنان قرار گرفته و نمی توانند از آن دل بکنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که انسان نباید خود را به چیزی وابسته کند که روزی باید از این سرای هستی برویم، گفت: حجاب ها از دل شهدا عبور کردند و برای این در سرای هستی آمدیم تا بندگی کنیم که ضرورت دارد در مسیر هدف آفرینش قدم برداریم.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: به ما در این دنیا ماموریت دادند تا بندگی کنیم اما بنده هرچیزی غیر از پروردگار متعال هستیم و انسان هوای نفس را معبود خویش قرار داده است.

وی با بیان این که نمازهای ما معراج و ملاقات با حضرت حق نیست، گفت: نمازها باید به گونه ای باشد ما را به سوی آسمان و تعالی رهنمون کند که در آن اثربخشی والایی دارد.

امام جمعه موقت تهران افزود: خداوند متعال ما را مامور کرد تا در این دنیا عبادت کنیم که اگر غفلت کنیم در مسیر یقین قرار نمی گیریم و ضروری است مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

آیت الله صدیقی خاطرنشان کرد: وقتی مرگ انسان می آید و پرده ها کنار می رود می بیند چه کارهایی صورت داده است که در این دنیا متوجه نیستیم و بعضی کرده ها و شنیده ها سم مهلکی هستند که باید هوشیار و مراقب باشیم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل تصریح کرد: از شهدای عزیز و گرانقدر می خواهیم دست ما را بگیرند و در مسیر دین سوق دهند تا بنده خوب و شایسته ای برای خداوند متعال باشیم و در مسیر رستگاری گام برداریم.

امام جمعه آمل اظهارداشت: شهدا رنگ و بوی خدایی گرفتند و جان های پاک خود را در مسیر تحکیم و ترویج ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی فدا کردند که ماندگار شدند.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: شهدا امروز شاهد رفتار و کردار ما هستند و باید کاری کنیم از دستگیری از ما داشته باشند که این عزیزان والامقام عند ربهم یرزقون هستند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0