کمال آنلاین گزارش می دهد؛
1 اسفند 1395 ، دیدگاه 0
شهرستان آمل تا چه میزانی آماده استقبال از مسافران نوروزی است؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آمل اظهارداشت: ضرورت دارد کاری کنیم تا زمینه افزایش زمان اقامت مسافران نوروزی در آمل فراهم شود که این امر می تواند عایدات خوبی برای شهرستان داشته باشد.

وی تصریح کرد: ما باید بسترهای لازم را محقق کنیم و ضرورت دارد نگاهها عوض شود تا بتوانیم شاهد جذب مسافران باشیم که بیش از 50 درصد مسافرانی وارد مازندران می شوند از جاده هراز است که یک رسالت ملی برعهده داریم و ضرورت دارد ارزش بسیاری برای مسافران قائل شویم.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: بهترین مواهب را خداوند متعال به ما داد که باید بیشترین تلاش را داشته باشیم تا زمینه درآمدزایی فراهم شود که اماکن پذیرایی در گردشگران اثر دارد و باید تغییراتی در سیمای ظاهری آن صورت گیرد و در بحث بنیادی و زیرساختی هم گام هایی برداشته شود و به امر تکریم مسافران نیز توجه شایسته ای صورت گیرد.

منفرد با بیان این که نیاز است غذاهای بومی و محلی آمل در اماکن پذیرایی طبخ و نسبت به معرفی آن اقدام شود که این خود می تواند یک جاذبه باشد، گفت: تابلوهای راهنمای شهر برای آثار تاریخی با رنگ مشخص تر ایجاد شود و در چاپ بیشتر بروشورهای راهنمای گردشگران و معرفی جاذبه های شهری می توانیم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

فرماندار ویژه آمل ادامه داد: تهیه نرم افزار جامع موبایلی ضرورت دارد تا بتوانیم از این طریق آمل را معرفی کنیم که در آن مطلب و عکس قرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: بازدید از وضعیت بهداشتی پارکهای میرزاکوچک خان جنگلی، هلومسر و دهکده طلایی صورت گیرد و نسبت به نظافت و آماده سازی آن توجه ویژه ای انجام شود.

منفرد اظهارداشت: ضرورت دارد به جاذبه های روستایی توجه شایسته ای صورت دهیم تا زمینه معرفی و حضور مسافران نوروزی در این اماکن فراهم شود.

برپایی تورهای رایگان آمل گردی

محمدرضا شیدفر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل در این جلسه افزود: برای ستاد اجرایی خدمات سفر در شهرستان آمل 9 کمیته داریم که 6 جلسه در سال 95 برگزار شد و کمیته ها نیز حدود 18 جلسه داشتند.

وی با بیان این که امسال پیش بینی می شود شاهد افزایش 15 درصدی حضور مسافران نوروزی در استان مازندران باشیم، گفت: تورهای رایگان آمل گری را برگزار می کنیم که سبب افزایش اقامت گردشگران می شود.

شیدفر ادامه داد: همزمان با ایام نوروز 2 نمایشگاه برگزار می شود دیگر فعالیت ها نیز در حال فراهم سازی است تا بتوانیم آمادگی کامل برای استقبال از مسافران نوروزی داشته باشیم که ستادهای فرعی نیز در بخش ها تشکیل جلسه خواهد داد.

اجرای طرح تشدید نظارت های ویژه نوروزی در آمل

چنگیز فروزان، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل اظهارداشت: براساس تجارب سال های گذشته پیشاپیش جلساتی را برگزار کردیم تا اسامی کشیک ها اعلام شود که به محض تکمیل در اختیار ستاد تسهلات سفر شهرستان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: هر ساله از 15 اسفند تا 16 فروردین کشیک و بازرسی نوروزی انجام می گرفت تا نسبت به نظارت و بازرسی های لازم اقدام شود.

 رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل اظهارداشت: امسال این کار از 30 بهمن تا 25 فروردین صورت می گیرد که تیم های بازرسی به فعالیت می پردازند و نظارت های لازم را انجام می دهند.

فروزان ادامه داد: تلفن های 124 مربوط به شکایات مستقر در اداره صنعت، معدن و تجارت و شماره 135 مربوط به شکایات مستقر در اداره تعزیرات حکومتی آماده پاسخگویی و پیگیری مسائل مطروحه از سوی همشهریان عزیز است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل خاطرنشان کرد: به مناسبت ایام نوروزی تلاش ها و اقدامات لازم صورت می گیرد تا بازرسی های سطح شهر تشدید و نظارت های ویژه ای انجام شود.

وی ادامه داد: از روز 23 آبان ماه سالجاری نظارت اصناف به خود اصناف واگذار شد اما بازار را رها نکردیم و بازرسان ما هم در جهت تقویت کار حضور فعالی دارند.

فروزان اظهارداشت: همزمان با پایان سال و آغاز نوروز نیز بازرسی های ما در اماکن بین راهی محور هراز تشدید و تقویت می شود تا بتوانیم نظارت های لازم را داشته باشیم.

2 ایستگاه راهنمایی، ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در آمل راه اندازی می شود

جمشید نیکزاد، رییس جمعیت هلال احمر آمل اظهارداشت: جمعیت هلال احمر شهرستان آمل همزمان با ایام نوروز در 4 پایگاه امداد و نجات مشغول فعالیت خواهد بود.

وی تصریح کرد: 40 نفر در روز در این پایگاه ها مشغول خدمت هستند که 10 دستگاه خودرو امدادی و 2 موتور امدادی نیز قرار دارد.

نیکزاد از راه اندازی 2 ایستگاه راهنمایی، ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در شهرستان آمل خبرداد و افزود: این 2 ایستگاه در روبروی پلیس راه جدید و ورودی بابل به سمت آمل ایجاد می شود.

رییس جمعیت هلال احمر آمل خاطرنشان کرد: هلال احمر آمادگی لازم برای توزیع بروشورهای چاپ شده از سوی کمیته های ستاد اجرایی تسهیلات سفر را دارا است.

وی بیان داشت: درخواست داریم تا آدرس مدارس فعال در ایام نوروز و لیست تمامی کشیک های نوروزی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد تا در اختیار مسافران نوروزی دهیم.

نیکزاد اظهارداشت: ضرورت دارد اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همکاری لازم را داشته باشد تا تورهای گردشگری جنگل نوردی همراه با لیدرهای آشنای منطقه باشد تا با مشکلات کمتری مواجه شویم.

رییس جمعیت هلال احمر آمل تصریح کرد: یدک کش های محور هراز نیازمند نظارت هستند تا کار آنان با قیمت خاصی صورت گیرد که اگر خودروی مسافری خراب شد با مشکل مواجه نشوند.

آماده باش کامل سازمان های خدماتی شهرداری

علی علیزاده، معاون خدمات شهری شهرداری آمل در این جلسه افزود: شهرداری آمل مطابق سال های گذشته جلسات داخلی داشت و وظایف محوله ما داخل شهر و پارکها می باشد.

وی ادامه داد: پارک هلومسر و پارک دهکده طلایی از پارکهای محوری ما هستند که در چند نقطه شهر سفره های هفت سین برپا می شود و به نورپردازی ها هم توجه خواهد شد.

علیزاده تصریح کرد: از 15 اسفند تمام سازمان های خدماتی شهرداری آمل آماده باش کامل خواهند بود و در کنار آن بنرهای راهنمایی مسافران نوروزی نصب شده و بروشورهای راهنما چاپ می شود.

گفتنی است؛ در این جلسه نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و دیگر نهادها به بیان گزارش ها و برنامه های خود پرداختند.

امید می رود با عزم جدی و تلاش ویژه اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آمل بتوانیم زمینه جذب بیش از پیش مسافران نوروزی را در شهرستان آمل فراهم کرده و بتوانیم جاذبه های زیبای تاریخی و فرهنگی خود را به همگان معرفی کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0