بازدید رییس اتاق بازرگانی مازندران از مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران
30 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران خبرداد : آمادگی اتاق بازرگانی برای حمایت های ویژه از مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : رییس، نایب رییس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران و جمعی از مسئولان و فعالان این حوزه با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران از این مرکز در شهرستان آمل بازدید کردند.

سید اسماعیل یزدان پناه، مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با قدردانی از حضور مسئولان اظهارداشت: لطف اتاق بازرگانی از بدو کار همراه ما بوده است و پشتوانه عظیمی می باشد که روی آن حساب کردیم تا بتوانیم با تعامل و همکاری این امر مهم را به سرانجام برسانیم.

وی گفت: یکی از اهداف ما ساماندهی نظام تولید و توزیع برنج و بازاریان و فروش محصولات برنج و حمایت و مشاوره تولیدات محصولات با کیفیت صادراتی با استفاده از معرفی ارقام  تجاری و در نهایت کمک به دولت در امر نظارت بر نحوه عرضه و کنترل قیمت و برنامه ریزی برای واردات برنج مورد نیاز جامعه می باشد که این مرکز انجام خواهد داد.

عبدالله مهاجر، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان این که اتاق بازرگانی احساس کرد باید ورود پیدا کند تا مشاوره درست را به دستگاههای سه گانه دهد، افزود: نسبت به بخش کشاورزی حساسیت بسیار زیادی داریم که این کار با کمک شما دارد اتفاق می افتد.

وی با بیان این که دولت همیشه این نگاه را به ما داشت و می گفت شعار می دهید و نیاز است ظرفیت ها را از طریق خود بخش خصوصی داشته باشیم، گفت: مازندران سهم بسزایی در تولید برنج کشور دارد و این استان نیمی از تولید کشور در بخش برنج را به خود اختصاص داده است.

مهاجر با اشاره به این که ما باید حرف های خود را بزنیم و تاثیرگذاری داشته باشیم تا آسیبی به حوزه برنج وارد نشود، اظهارداشت: باید کاری کنیم دولت فراتر از کسری برنج فکری نکند و تشکل های بسیاری در شمال کشور وارد شدند که دیدیم نمی توانیم به فکر واحد برسیم و نتوانستیم نماینده تام الاختیاری را به دولت معرفی کنیم و ضرورت دارد این تشکل ها در یکجا جمع شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران تصریح کرد: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران جایگاه ارزنده ای دارد که می تواند همه را در کنار هم جمع کند و نقطه قوتی برای استان باشد تا قابلیت را به دولت و ملت نشان دهیم.

وی با بیان این که مسئولیت این مرکز بسیار سنگین است که اتاق بازرگانی تکلیف خود می داند کمک کار و در کنار شما باشد، گفت: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با ظرفیتی که می تواند تعریف کند امکان فعالیت فراسرزمینی را دارد تا در کشورهای دیگر اقدام کند و ظرفیت ها فراهم است و می توان به صورت مشارکتی و واگذاری کار کرد و نمونه آن هم کشور قزاقستان است.

مهاجر با اشاره به این که ما بعنوان بخش خصوصی جدی ورود کردیم تا برنج وارد استان مازندران نشود، افزود: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران می تواند نقطه قابل اتکای دولت از همه زوایا باشد که اتاق بازرگانی در خدمت شما می باشد و این وظیفه ما است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران ادامه داد: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران به سرعت و به خوبی دارد پیش می رود که نیاز به حمایت جدی تر در حوزه های مختلف دارید و در خدمت شما هستیم.

وی تصریح کرد: دولت همین را می خواهد تا یک متولی در بخش برنج و تولید و توزیع آن باشد که این کار دارد با راه اندازی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران دارد صورت می گیرد و باید جلوی تصمیم گیری رانت خواران را بگیریم تا زمینه ساز ایجاد گرفتاری هایی در این حوزه نشوند و با راه اندازی این مرکز مسئولیت و ظرفیت پیدا می کنید و می توانید ادعا داشته باشید و دولت به دنبال این امر است.

مهاجر ادامه داد: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران یکی از چهارچوب های جدی در استان مازندران است و حرفی برای گفتن دارد که همه باید در کنار هم قرار گیریم تا در جای پایداری قرار گیرید و یک مجموعه در شمال کشور باشد و موفقیت این مرکز را موفقیت خودمان می دانیم و همه استان برای ما یکی است.

امیر میران آملی، نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران اظهارداشت: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران یک افتخار است که می تواند امنیتی را برای کشاورزان داشته باشد.

وی با بیان این که مازندران به برنج معروف است و برنج آن را تکان می دهد، گفت: عزیزان اصیل و ریشه ای در این مرکز مشغول فعالیت هستند که اقدامات آن برای استان مازندران است و وجود این مرکز می تواند اثرات بسیاری داشته باشد و جلوی تغییر کاربری ها را بگیرد و هر نقطه ای باید اتاق بازرگانی ورود پیدا کند در خدمت هستیم که این کار پشتوانه ارزنده ای برای برنج است.

گفتنی است، در این نشست فعالان حاضر در جلسه به تشریح اهمیت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران و ضرورت توجه به برنج و حمایت از کشاورزان پرداختند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0