اجرای 28 برنامه فرهنگی ورزشی همزمان با دهه فجر در آمل / افزایش استقبال مردم از ورزش با ایجاد و توسعه زیرساخت های ورزشی
26 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل : باتوجه به حضور بخش خصوصی در ایجاد زیرساختار ورزش شهرستان هنوز دارای کمبود هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : ناصر نصری شاهاندشت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار ما در آمل با اشاره به اجرای 28 برنامه فرهنگی ورزشی در شهرستان در ایام الله دهه فجر امسال گفت: هدف اصلی ما از برگزاری مراسمات و برنامه‌های مختلف در ایام دهه فجر سوق دادن مردم به سوی سلامتی و شادابی و شور و نشاط میان قشر ورزشکاران است که اهمیت به سلامتی مردم امری بسیار مهم و اساسی می باشد و باید مورد توجه مسئولان مربوطه واقع شود و انتظار می‌ رود که اقدامات لازم در راستای توسعه ورزش و ایجاد زیرساختهای لازم برای توسعه ورزش در این شهرستان هر چه سریعتر انجام شود.

وی بیان کرد: از جمله شاخص‌ ترین برنامه‌های ورزشی که در این ایام برگزار شد می‌ توان به مسابقات فوتسال داخل سالن در بخش رینه، برگزاری والیبال جوانان لیگ برتر در دانشگاه شمال، کارگاه مقدماتی آشنائی با سنگنوردی، مسابقات بدمینتون شهرستان، برگزاری همایش کوهنوردی، مسابقات شطرنج بین مدارس، مسابقات شطرنج آزاد، همایش پیاده روی، مسابقات کنگ فو انتخابی شهرستان، مسابقات والیبال نشسته چهارجانبه، برگزاری کلاس مربیگری درجه 3 دو و میدانی، لیگ برتر بستکبال با ویلچر ، مسابقات تکواندو قهرمانی شهرستان ، مسابقات کشتی فرنگی و آزاد ، مسابقات شنا جوانان ، مانور دوچرخه سواری ، حضور جامعه ورزش در گلزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان های شهدا، مسابقات گلبال نابینایان ، مسابقات جودو قهرمانی استان ، مسابقات بسکتبال چهار جانبه بانوان ، مسابقات روستائی وعشایری ، مسابقات استانی کاراته دختران، مسابقه فوتسال طلاب ، یادواره شهدای ورزشکار ، مسابقات والیبال ادارات ، حضور جامعه ورزش در راهپیمائی 22 بهمن و دیگر برنامه ها را برشمرد.

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل اشاره کرد: در برگزاری این مراسمات تمام هیئت های ورزشی بخصوص هیات فوتبال ، والیبال ، کوهنوردی ، بدمینتون، شطرنج ، روستائی و عشایری ، کنگ فو، دوومیدانی ، جانبازان ومعلولین ، تکواندو ، کشتی ، شنا ، دوچرخه سواری ، نابینایان و کم بینایان ، جودو، بسکتبال ، کاراته و بسیج ورزشکاران حضور فعال داشتند که از همه این عزیزان و معاونین و همکاران ساعی و پرتلاش اداره تقدیر و تشکر دارم.

 نصری افزود: انتظار می‌ رود که با حمایت و همکاری مسئولان و دستگاههای اجرایی مربوطه شهرستان شاهد حمایتها و همکاری‌ های همه‌ جانبه در راستای توسعه و پیشرفت عرصه ورزشی این شهرستان باشیم و بتوانیم با در اختیار داشتن اعتبارات مالی مورد نیاز و کافی سالنهای ورزشی این شهرستان را ساماندهی کنیم تا شاهد افزایش استقبال مردم از ورزش با ایجاد زیرساختهای توسعه ورزش باشیم.

وی با اعلام اینکه بیش از 40 هیأت ورزشی در این شهرستان فعالیت دارند، افزود: جوانان امروز در مقابل آسیب‌ های اجتماعی مختلف قرار دارند و با هدایت آنها به سمت ورزش می‌ توان از بسیاری مشکلات و معضلات جلوگیری کرد که خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته در 14 هیئت شاهد تغییر و تحول بودیم.

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل خاطرنشان کرد: تاکنون از محل اعتبارات و کمک‌های  دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس برای ایجاد فضای ورزشی روباز در 45 روستای آمل بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار صرف شد.

نصری با اشاره به وجود 6 پروژه نیمه‌ کاره ورزشی مهم در این شهرستان، گفت: سالن‌ های ورزشی سرپوشیده امت‌ آباد با 80 درصد پیشرفت که با توافق بعمل آمده با شهرداری آمل بزودی تکمیل و راه اندازی خواهد شد ، سالن گزنک با 35 درصد پیشرفت، سالن روستای هارونکلا با 85 درصد پیشرفت، سالن تخصصی صخره‌ نوردی با 35 درصد و سالن تخصصی ورزش‌های رزمی که نیاز به تامین اعتبارات لازم دارد.

وی با اشاره به تشدید برخورد با دارندگان باشگاههای غیرمجاز گفت: خوشبختانه با نظارت و بازرسی در سالجاری، 45 پروانه جدید صادر شد و امیدواریم که این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد که دیگر شاهد باشگاههای بدون مجوز درسطح شهرستان نباشیم.

 نصری همچنین از وجود 13500 نفر ورزشکار بیمه شده خبرداد و عنوان داشت: نسبت به سال گذشته شاهد افزایش 15 درصدی در این بخش بودیم.

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل  از وجود 62 سالن ورزشی در سطح شهرستان خبرداد و اضافه کرد: از این تعداد 20 سالن تحت نظر اداره ورزش و جوانان و 42 سالن متعلق به ادارات و بخش خصوصی می باشد.

 نصری با قدردانی و تشکر از حضور چشمگیر بخش خصوصی در بخش ورزش شهرستان افزود: باتوجه به حضور بخش خصوصی در ایجاد زیرساختار ورزش شهرستان هنوز دارای کمبود هستیم.

وی با بیان تخریب دیوار زمین ورزشی شهید چمران آمل اظهارداشت: بعد از 5 سال با برگزار جلسات مستمر 2 هزار و 800 متر مربع از زمین ضلع جنوب شرقی این اداره که کاربری تجاری دارد به مالکان و وراث واگذار شد و باشگاه کاله هم با در اختیار گرفتن 3 هزار متر مربع زمین، باید برای ایجاد ساختمان ورزشی در سه طبقه برای رشته‌ های رزمی، بوکس و خوابگاه ورزشی اقدام کند.

وی گفت: با این توافق 2000 هزار متر مربع زمین به نام اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل سند زده می‌ شود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با اشاره به برگزاری جلسات با دکتر طاهری پور مدیرعامل مجموعه هلدینگ اکسین در خصوص ورود به ورزش شهرستان ادامه داد: براساس ماده 27 درخصوص اجاره و یا تکمیل پروژه های نیمه تمام استقبال خوبی از سوی بخش خصوصی صورت گرفته است.

 وی تاکید کرد: آقای طاهری پور خودشان اهل آمل ، ورزشکار و ورزش دوست هستند  و قرارشد یک کارگروهی به عنوان خیریه تشکیل شود که بتوانیم مقدمات واگذاری زمین استادیوم ورزشی شهید چمران آمل را که سالیان سال به دنبال کمبود تامین اعتبارات هستیم به ایشان واگذار کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل اشاره کرد: آقای طاهری پور برای انتقال تیم فوتبال اکسین اعلام آمادگی کردند تا درصورت ایجاد زیرساختار ورزشی مناسب تیم را به آمل بیاورند.

  وی خاطرنشان کرد: کل فضای روباز و سرپوشیده ورزشی در این شهرستان 116 مورد با مجموع مساحت 556 هزار و 459 مترمربع  که سرانه ورزش شهرستان سرانه 1.50 مترمربع را شامل می ‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0