مدرسه 7 کلاسه شهید رمضانی طرح برکت روستای محمدآباد بخش امام زاده عبدالله آمل افتتاح شد + عکس
21 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران : طی مدیریت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۹۰ پروژه فرهنگی، آموزشی و پرورشی افتتاح و برای یک هزار و ۱۶۲ کلاس درس مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین :  همزمان با دهه فجر و با حضور امامان جمعه شهرهای آمل، نماینده مردم آمل در مجلس ، معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل ، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ، مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان آمل ، بخشدار امام زاده عبدالله ، روسای ادارات ، خانواده های معظم شهدا ، شوراهای اسلامی و دهیاران بخش و مردم، مدرسه 7 کلاسه شهید رمضانی ( طرح برکت ) روستای محمد آباد بخش امام زاده عبدالله آمل افتتاح شد.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با بیان اینکه طرح برکت برکتی برای این منطقه بود گفت: دهه فجر امسال توفیقی برای این شهرستان بود که دو مدرسه 7 کلاسه در روستای معلم کلا و محمدآباد درکمتر از 7 ماه افتتاح و به بهره برداری برسد.

 وی افزود: با افتتاح این دو واحد آموزشی این نوید برای آینده تعلیم و تربیت خواهد بود که با درایت وخدمات شایسته ای برجامعه و مردم بصورت ویژه صورت گیرد.

 مدیر آموزش و پرورش آمل ضمن تقدیر از حضور همه عزیزان در افتتاح این پروژه بیان داشت: قطع یقین اگر فضای آموزشی شاد و زیبا باشد بهره وری آموزشی توسط دانش آموزان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با تاکید براینکه طرح برکت یک برکتی برای آمل وروستای محمدآباد بود که این پروژه ظرف کمتر از 7 ماه به بهره برداری رسید گفت: خوشبختانه در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل می باشد طرح برکت هم اقدام و عمل بموقع انجام داد.

 حجت الاسلام مهدی غفاری امام جمعه امام زاده عبدالله با بیان اینکه انقلاب اسلامی برکات فراوانی داشته و دارد گفت: شاید مشکلاتی در جامعه وجود داشته باشد ولی انقلاب اسلامی در اصل یک نعمت الهی می باشد.

 وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی نقش اساسی داشته است افزود: انقلاب ما انقلاب بیداری و اسلامی بود که با بهره جستن از  آموزه های دینی از صدر اسلام درصدد پیاده کردن آن می باشد.

 امام جمعه امام زاده عبدالله ادامه داد: این انقلاب متصل به ولی فقیه می باشد و برخلاف کشورهای عربی منطقه وهابیت عقل را کنار گذاشتند و با جمود فکری بیداری اسلامی را فهمیدند.

 غفاری یادآورشد: مدیریت خوب تاثیر گذار می باشد که در کشور اسلامی ایران کمبود پول نداریم ولی مدیر درستی نیست.

 دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه قراری که با وزارت آموزش و پرورش گذاشته شده بود در هر مرحله 3 مدرسه را در شهرستان در دست ساخت داشته باشیم گفت: بعد از افتتاح 3 مدرسه در روستاهای سائیج محله ، کمدره و آهنگرکلا سه مدرسه دیگر در روستاهای معلم کلا ، محمد آباد و کلاکسر کلنگ آن زده شد.

 وی افزود: خوشبختانه دو مدرسه در روستاهای معلم کلا و محمدآباد افتتاح شد وامیدواریم که با تامین اعتبار شاهد افتتاح مدرسه کلاکسر هم باشیم.

 سیدعلی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تقدیر از حضور همه مسئولین در این مراسم گفت: دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس یک شخصیت ملی هستند که دستگاه تعلیم وتربیت به خاطر پیگیری ساخت مدارس در شهرستان آمل مدیون محبت هایشان می باشد.

وی اشاره کرد: طی مدیریت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۹۰ پروژه فرهنگی، آموزشی و پرورشی افتتاح و برای یک هزار و ۱۶۲ کلاس درس مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از دولت تدبیر، تعداد پروژه بنیاد برکت در نهاد آموزش و پرورش تنها سه پروژه بوده است، افزود: اکنون با افزایش ارتباط با این بنیاد، تعداد پروژه های این بنیاد به ۳۱ رسیده است.

قاسمی با بیان اینکه در سال جاری برای بهسازی سیستم گرمایشی هفت هزار و ۵۰۰  کلاس تاکنون ۴۲ میلیارد هزینه شد ابراز امیدواری کرد تا پایان سال ۹۷ کلیه واحدهای آموزشی و مدارس از لحاظ سیستم گرمایشی، به درجه استاندارد برسند.

وی با اشاره به حمایت ۲۳ میلیاردی خیرین مدرسه ساز بر ادامه همکاری خیرین تاکید کرد و با بیان اینکه یک پنجم شهدای استان مازندران متعلق به خانواده آموزش و پرورش است، افزود: بزرگ ترین کار فرهنگی در ایام دهه فجر برگزاری یادواره دو هزار  شهید دانش آموز و فرهنگی در  دو هزار مدرسه  استان  است.

مدیر کل آموزش وپرورش مازندران اشاره کرد: در نقاط دور دست استان حدود 10 مدرسه تک دانش آموز و 123 مدرسه کمتر از 7 دانش آموز و 800 مدرسه زیر حد نصاب داریم.

قاسمی تصریح کرد: 40 درصد دانش آموزان آملی در رشته های فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل هستند و باید همه تلاش کنیم تا آموزش بصورت کاربردی باشد و اگر حمایت بشوند می توانند استان را متحول کنند.

وی همچنین از افتتاح آزمایشگاه پلاسما ، رتبه نخست کشوری در پروژه مهر ، حضور فعال در المپیادها و جشنواره های کشور ، اجرای طرح ملی آموزش والدین قبل از شروع تحصیلی و دیگر مسائل مطالبی را عنوان داشت.

در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت و همکارای اعضای شورای اسلامی و دهیاری روستای محمدآباد لوح تقدیر و هدایایی به مهندس نوروزی و مهندس کوچکی که در کمترین زمان ممکن این پروژه را آماده کردند تقدیر وتشکر بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0