همایش جامعه روحانیت شهرستان بابلسر برگزار شد
20 بهمن 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین از بابلسر - مصطفی مهربانی

 نشست مشترک اعضای جامعه روحانیت شهرهای بابلسر، هادی شهر و بهنمیر در جوار بارگاه حضرت امامزاده ابراهیم (ع) بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی بابلسر، حجت الاسلام سید علی محمد هاشمی رئیس تبلیغات اسلامی بابلسر شب گذشته در این همایش که به مناسبت دهه مبارکه فجر و ایام فاطمیه اول برگزار شد طی سخنانی گفت: با تدابیر ارزشمند حضرت امام، جایگاهی رفیع در سطح بین الملل برای این ملت اسلامی تعریف شده است و امروز این امانت در دست ماست تا آن را به ید الهی انقلاب جهانی مهدی موعود(عج)  پیوند بزنیم.

وی افزود: مسیر انقلاب و منافع امت اسلامی با پشتیبانی ملل آزاده جهان و یاری خداوند با اتحاد و همدلی راهی روشن است و با تکرار دوباره تاریخ امروز هم استکبار جهانی اسلام و مکتب ولایت را هدف قرار داده و روحانیت  به عنوان خط اول مبارزه باید همدل و همراه با ولایت در مقابل تمام چالش ها همچون سدی آهنین بایستد.


در ادامه حجت الاسلام حسین آزادی امام جمعه هادیشهر اظهار داشت: قاعده کلی پیام وحی الهی این است که باطل نابود شدنی است و با این نگاه، امت اسلامی حضرت امام حرکت جهانی را آغاز و زلزله ای را به راه انداخت که کاخ سلطه و نهاد فساد را نابود کرد.

وی گفت: اعتقاد حضرت امام از عمق جان و برگرفته از قرآن مجید با رفتن باطل دست مایه انقلاب شد. اما در آن زمان هم بسیاری از بزرگان در مقابل امام ایستادگی کردند و امام را متهم می کردند. ولی خمینی کبیر افقی دور را می دید که با نثار خون معتقد بود که باطل فنا پذیر است و برای زدودن باطل نیاز به حرکت جدی داریم.

وی بیان داشت: سکون و بی تحرکی و بسنده کردن به سخنرانی و واعظه به تنهایی راهگشا نیست، باید همراه با جریان انقلاب با سلاح روز در صحنه های فرهنگی، دینی، تبلیغی و سیاسی حضوری فعال و جدی داشته باشیم.

 آزادی تصریح داشت: در تقابل دو جریان توحید و شیطان، رسولان تبلیغ مسئول اصلی هدایت و تنظیم ماندن روی ریل انقلاب را به عهده دارند.

وی افزود : امروز تأکید بر حضور گسترده در مجموعه برنامه های فجر انقلاب اسلامی و به ویژه حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن وظیفه اصلی ما می باشد.


همچنین در این همایش حجت الاسلام محمد حسن شریف تبار امام جمعه بهنمیر نیز با اشاره به رسالت انبیاء و اولیای الهی در تبلیغ دین  اظهار داشت: امر تبلغ ثوابی است که باید خود قدر آن را بدانیم.

وی افزود: این وظیفه ماست که خدا و دین حق را محبوب دلها نماییم تا خداوند ما را دوست بدارد.

امام جمعه بهنمیر تأکید کرد: امروز حاکمیت نظام ما بر پایه دین و ولایت استوار است پس مسئولیتی مضاعف بر عهده روحانیت وجود دارد.

شریف تبار گفت: تبیین دین و چشاندن حلاوت احکام الهی و مسائل شرعی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی خصوصا ً در همین ایام بزرگداشت خاطرات انقلاب به نسل جوان اهمیت خاصی دارد.

وی اظهار داشت: با شجاعت و تشخیص هویت برگرفته از احکام الهی مسائل را بیان کنید که رسالت ما بیان حقایق برگرفته از قرآن و احکام شریعت است، صفت برتر تبلیغ دین، عمل به آیات و روایات است. همواره به غیر از زبان، در عمل با صداقت و نیت خیر امر به معروف و نهی از منکر باشیم.

وی تصریح داشت: اندیشه و تفکر شهدا و امام شهدا و به ویژه شهدای مدافع حرم بر پایه ولایت فقیه و تفکر ناب شیعه بنا شده و بسیاری از استقلال طلبان و آزادی خواهان نظام و حرکت امام امت را نقشه راه خود برای تقابل با شیطان و صهیونیسم جهانی قرار داده اند.


در ادامه این مراسم حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور امام جمعه بابلسر طی سخنانی گفت : امروز امام زمانمان شاهد اعمال و رفتارمان است، همان امامی که حضرت زهرای مرضیه(س) را الگوی ما بیان نموده و می طلبد که روحانیت با بکار گیری سیره عملی بزرگ بانوی دو عالم به ویژه ولایت مداری آن بزرگوار را فصل الخطاب و چراغ راهمان قرار دهیم.

قلی پور بیان داشت: ولایت مداری در تمام ابعادش راهگشای مشکلات کشور است، شناخت عظمت ولایت و توجه به رهنمود های رهبری چاره ساز چالش های جامعه است

وی خاطر نشان کرد: زندگی پر پیام حضرت زهرا(س) را منشور هدایت اعمال و نیات و رفتارمان قرار دهیم تا عاقبت بخیری برای ما، نظام و نسل جوانمان همراه آورد.

امام جمعه بابلسر تأکید کرد: دشمن نظام، خانواده و ارزش های معنوی و اصل احکام الهی را هدف قرار داده که باید هوشمندانه به ویژه در فضای مجازی، رسانه ای و شبکه های ماهواره ای آگاهانه با بصیرت دینی در عرصه فرهنگی و دینی و اجتماعی حضور داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0