خانواده های آملی "خادم" میشوند.
19 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل : در فاز اول اجرایی این طرح که از روز شنبه ۱۶ بهمن و در منطقه بربری خیل آمل آغاز شده؛ ۱۳۰۰ خانواده تحت آموزش های طرح خادم قرار میگیرند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، از اجرای طرح "خادم" (خانواده آماده در مخاطرات) در راستای توانمندسازی خانواده ها در برابر مخاطرات با شعار خانواده آماده، جامعه آماده در این شهرستان خبر داد.

جمشید نیک زاد با اعلام این خبر افزود: یکی از مهمترین برنامه های جمعیت هلال احمر در راستای کاهش خسارات ناشی از حوادث و بلایا، ارتقای دانش و اطلاعات امدادی خانواده ها در زمینه خودامدادی و افزایش میزان تاب آوری در حوادث می باشد؛ که اجرای طرح "خادم" (خانواده آماده در برابر مخاطرات) مسیر دستیابی به این هدف را هموار کرده است.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به همگانی بودن آموزش های این طرح جهت آمادگی در برابر مخاطرات و بلایای طبیعی در راستای کاهش آسیب های ناشی از حوادث، گفت:هدف اصلی این طرح مراقبت هر فرد به هنگام وقوع حوادث و بلایا از خود و دیگر اعضای خانواده است که از طریق ارایه آموزش ها توسط حضور مشارکت کنندگان طرح درب منازل صورت میگیرد.

جمشید نیک زاد با تاکید بر لزوم یادگیری و یاددهی عموم جامعه، بیان داشت: در فاز اول اجرایی این طرح که از روز شنبه ۱۶ بهمن و در منطقه بربری خیل آمل آغاز شده؛ ۱۳۰۰ خانواده تحت آموزش های طرح خادم قرار میگیرند که طی ۱۲ مرحله در طول یک سال، اصول کمک های اولیه و موارد مورد نیاز در حوادث را آموزش میبینند.

رییس جمعیت هلال احمر آمل با تاکید بر همکاری خانواده ها با تسهیلگران اجرایی این طرح، عنوان کرد: تسهیلگران اجرایی این طرح با کارت شناسایی معتبر و پوشش کاور جمعیت به درب منازل مراجعه کرده و اقدام به ارایه آموزش ها مینمایند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0