8 پروژه عمرانی و خدماتی در بخش دابودشت آمل افتتاح و به بهره برداری رسید + عکس
18 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
بخشدار دابودشت : متاسفانه اعتباراتی که برای هر روستا درنظر گرفته می شود جوابگو نمی باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همزمان با دهه فجر و باحضور معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل، بخشدار دابودشت، روسای ادارات و دهیاران بخش، 8 پروژه عمرانی وخدماتی در بخش دابودشت آمل افتتاح و به بهره برداری رسید.

احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل با گرامیداشت ایام الله دهه فجرگفت: شناخت ظرفیتهای روستاها و تلاش برای عملی کردن آنها در دستور کا ر دولت قرار دارد که این مهم موجب توسعه و آبادانی بیشتر این مناطق می شود.

وی افزود: سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بهترین راهکار توسعه روستا است و باید در راستای حرفه آموزی و توسعه فضاهای کسب و کار در روستاها تلاش شود.

فرماندار ویژه آمل بیان داشت: افزایش درآمد روستائیان و ایجاد انگیزه برای ماندگاری مردم در روستاها از جمله برنامه های دولت در راستای توجه به روستاها است.

منفرد با اشاره به گلایه های دهیاران بخش دشت سر در خصوص عدم تحقق وعده های بنیاد مسکن در اجرای طرح هادی روستایی گفت: در بعضی از روستا از دهه 60 تاکنون طرح هادی شروع شده که هنوز به اتمام نرسیده که در بخشی از روستاها مردم عقب نشینی کردند ولی به علت عدم همکاری بنیادمسکن به مخروبه تبدیل شد.

 وی با تاکید بر بازبینی طرح هادی روستایی در بخش دابودشت عنوان داشت: متاسفانه درگذشته شکل و شمایل طرح تفصیلی روستا خوب ترسیم نشده است که در بعضی از روستاها بصورت جزیره ای طرح تهیه کردند و جوانان روستا بخاطر نداشتن زمین برای ساخت منزل مسکونی دچار مشکل هستند که نیازمند به بازنگری مجدد می باشد.

وی افزود‌: عدم توجه به روستاها از مهمترین دلایل بروز حاشیه نشینی در شهرها است و مسئولین درصدد این هستند تا با ایجاد زیرساختار  زمینه مهاجرت معکوس از شهر به روستا را فراهم کنند.

بهرام حیدری، بخشدار دابودشت با گرامی داشت دهه فجر اظهارداشت: ما وارث ارزش های انقلاب و میراث تعالیم ناب دینی، امام خمینی(ره) و شهدا هستیم که تکالیف بسیاری داریم.

وی با بیان این که انقلاب، نظام و اسلام امانت هایی هستند که باید به خواسته ها و مطالبات مردم توجه کرده و مشکلات مردم را رفع کنیم، گفت: صداقت و راستگویی بزرگ ترین سرمایه است که باید صادقانه با مردم سخن گفته و در این راستا کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری کردند که باید با تمام توان در راستای تحقق شعار سال کوشا باشیم.

حیدری با بیان این که مردم، دهیار و شورا یک هدف را دنبال کنند حتما به نتیجه می رسند و دهیاران نقش ارزنده ای در اداره کشور دارند، افزود: مسئولیت در نظام اسلامی یک توفیق است که باید پاسخگو باشیم و ضرورت دارد ظرفیت ها را شناسایی و فعال کنیم که پویایی در دهیاری ها حرف اول را می زند.

وی اظهارداشت: اولویت باید روستاها باشد و حمایت های ویژه ای صورت گیرد که نگاه اصولی به روستاها داشته و به دهیاران اعتقاد کامل داریم.

وی با اشاره به بالارفتن سطح توقعات مردم روستا بیان داشت: مردم انتظار دارند که مسئولین در کنار شورا و دهیاری روستا باشند تا در امر شکوفایی و ایجاد زیرساختار کمک کنند.

 وی با اشاره به اجرای طرح هادی در 5 روستای بخش گفت: متاسفانه اعتباراتی که برای هر روستا درنظر گرفته می شود جوابگو نمی باشد.

وی همچنین از نصب دوربین مداربسته در 30 روستای بخش برای کنترل امنیت خبرداد وبیان داشت : شرکت تعاونی دهیاران بخش دابو دشت یکی از شرکت تعاونی های موفق وبرتر مازندران می باشد که با راه اندازی فروشگاه اجناس مورد نیاز دهیاران را بدون واسطه وبا زیر قیمت بازار بفروش می رساند .

بخشدار دابودشت با قدردانی از همراهی خوب شوراها، دهیاران و مردم در اجرای پروژه های عمرانی در سطح روستاهای بخش افزود: در دهه فجر امسال 8 پروژه عمرانی و خدماتی از قبیل بهسازی وآسفالت راه روستایی مطهر به پلهم کتی ، خرید و نصب ژنراتور برق اضطراری آب شرب در روستای پاشاکلا ، آسفالت جاده راه روستایی اسپیاربن به هشتل ، ساماندهی گلزار شهدا و محوطه سازی و فضای سبز امام زاده محمد روستای هشتل علیا ، احداث ساختمان دهیاری در روستاهای طوله کلا و دوتیره با مجموع اعتبار هزینه شده به مبلغ 8 میلیارد و 800 میلیون ریال در 23 روستا که 3078 خانوار از آن بهره مند شدند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0